*[Relacja/Statek] Trawler M/T Regulus (Fly Model 116)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No tak ale to co pokazujesz tutaj jako przyklad to raczej mniejsza wersja stosowana na kutrach rybackich. :cool:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ale ta co pokazuje ma ponad 5 metrow w oryginale !! i zgodnie z tym co się dowiedziałem od brata właśnie takie były stosowane na tego typu jednostkach.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Wczoraj tj. 03.04.04 w tawernie "Cutty Sark" podczas spotkania szczecińskiej sekcji Konradusowo-Kartonworkowej przy zimnym browarku nastąpiło uroczyste podniesienie bandery na moim M/T REGULUS, którego to budowa została zakończona właśnie wczoraj. Tę uroczystą chwilkę pokazuje właśnie fotka poniżej, na której ja właśnie zawieszam banderę - ten obok to Ceres :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 11:50 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Wrzucam dla zainteresowanych kilka fotek, niestety na razie tylko takie mam, po prostu sesję będę robił przy sprzyjających warunkach atmosferycznych a dzisiaj było troszkę kiepsko.
Tę panią na zdjęciu chyba wszyscy znają (a może większość) mam nadzieję że się nie pogniewa iż zamieszczam jej podobiznę tutaj :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 11:51 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
zuza_
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 17 2003, 10:31
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zuza_ »

Nie Bundy, nie pogniewam sie.
Regulus jest po prostu cudny... godzinami
moglabym sie w niego wgapiac, tyle ze
trzeba bylo jeszcze rozmawiac :D

Wiesz juz co ja mysle o Regulusie, ale
przy okazji jeszcze raz serdeczne gratulacje
z okazji wodowania tak wspanialej jednostki.
Awatar użytkownika
mickar
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 23 2004, 12:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mickar »

Pod wrażeniem widoku łódki w realu, w niedzielę przekopałem się przez cały wątek....
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W związku z zakończeniem budowy Regulusa postanowiłem napisać kilka słów, które podsumują te 7 miesięcy budowy modelu. Po pierwsze był to model, którego budowa zajęła mi aż tyle czasu ale to chyba tylko ze względu na to iż do żadnego wcześniej nie przykładałem się tak bardzo jak do tego. Samo opracowanie modelu jest wzorem dla innych projektantów ponieważ w żadnym momencie nie natknąłem się chociażby na jeden element, z którego pasowaniem miałbym problem - po prostu wszystko pasuje idealnie, a nawet jeśli coś było nie tak to tylko ze względu na nietypową technikę jaką zastosowałem przy budowie kadłuba, ale i z tym poszło dość łatwo chociaż nie uniknąłem kilku błędów, których korekcja w tej chwili jest już niemożliwa (mam nadzieję, że nikt tego nie dojrzy poza mną :D ). Na pewnym etapie budowy postanowiłem wzbogacić jednostkę o elementy występujące w oryginale ale nie przewidziane przez autora modelu w tym opracowaniu takie jak instalacja elektryczna w 3D, której przewody biegną na zewnętrznych ścianach nadbudówek oraz okapniki nad oknami i drzwiami. Sam model jest bardzo pracochłonny ze względu na dość dużą liczbę elementów, a szczególnie szablonów do samodzielnego wykonania, mimo tego polecam go każdemu kto chce zbudować wierną kopię tej pięknej jednostki.
Na koniec gorące podziękowania dla wszystkich kolegów i koleżanek za wspieranie mnie podczas budowy modelu oraz za wszelkie uwagi tego samego dotyczące. Mam nadzieję, że budowa następnego modelu przyniesie mi osobiście jak i wam wszystkim równie wielu doznań.

Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Zapraszam do oglądania fotek w Galerii
Ostatnio zmieniony pt wrz 02 2005, 19:06 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W związku z tym, że tylko 12 fotek można wepchnąć do galerii - resztę zamieszczam tutaj.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 12:01 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Pierwsze laury
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 17 2005, 12:03 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ