[relacja] Junkers Ju 88 C-6 (Military Model 3-4/2003)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

A oto fotel radiooperatora - tylnego strzelca.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 07 2005, 14:46 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ciechan
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 05 2004, 13:44
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciechan »

Ech Swinger... To co robisz utwierdza mnie w przekonaniu, że jestes NAJLEPSZYM modelarzem lotniczym na tym forum... Mistrzostwo!!!
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Swinger, jezeli w rownie mistrzowski sposob wykonasz pozostale elementy to bedzie to niewatpliwie jeden z piekniejszych modeli prezentowanych na tym forum. :spoko:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Dzięki za słowa uznania, ale doprawdy, nie przesadzajmy... Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że ogromny postęp, jaki zauważam w swoim modelowaniu, wynika przede wszystkim z lektury tego forum. I drugiego też. Dziękuję więc Wam wszystkim.

A teraz konkrety. Rysunki montażowe drugiego fotela zawiarają BŁĄD. Spójrzcie na zdjęcie. Chodzi mi o oparcie. Powinno być ono zaokrąglone. Sprawdziłem w materiałach źródłowych, zresztą surówka pokazana przez Pana Halińskiego też tak ma (klik). Na zdjęciu strzałki pokazują newralgiczne miejsca. Na szczęście udało mi się (z niemałym trudem) naprawić swój błąd - fotelik na zdjęciu ma już zaokrąglone oparcie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 07 2005, 14:50 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kermeet
Posty: 23
Rejestracja: pt lut 27 2004, 14:19
Lokalizacja: Éire

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kermeet »

Śliczności :)

Obserwuję wątek z uwagą i podziwiam - czysto, dokładnie - naprawdę mi się podoba, kawał dobrej (i pięknej roboty)

Pozdrawiam :-)
Coś tam sklejam.... powoli.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Swinger.
Jak obrabiales krawedzie foteli? Czy jest to tylko retusz czy nalepiales tam cos dodatkowego? To co pokazales robi wrazenie!!!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Punkt dla Ciebie, Marcinie. :) Na krawędzie nałożyłem troszeczkę ponalu, żeby były równiejsze (bo są z dwóch warstw kartonu). Takie mikroszpachlowanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 07 2005, 14:50 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Swinger pisze:Też mi się nie podoba ten odcień niebieskiego na nosie. Malował to ktoś o kiepskim guście. ;)
W orginale miało to imitowć wersje A4 i miało na celu zmylenie ruskich, jak taki podleciał pod taka baterie to koniec.
SZbyby były faktycznie namalowane fatalnym kolorem niebieskim.
Model zapowiada sie super tylko komory podwozia zrób zamkniete. Konsultowałem ten bład z człowiekiem który projektował ten model i faktycznie przyznal mi racje.
W razie czego służe dokumentacja do Ju-88C6
Kabina od Ju-88C6
Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Oto zdjęcie 20mm działka MG 151. Jeżeli wstawiam za dużo zdjęć, to można mnie upomnieć - w razie potrzeby ograniczę się. :)

Obrazek

Lent, zaraz się z Tobą skontaktuję przez PW. :D
Ostatnio zmieniony śr gru 07 2005, 14:52 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Po kilkudniowym procesie koncepcyjno-treningowym udało mi się wykonać karabiny maszynowe MG 17 (7,92 mm). Wykonanie ósmego z kolei (a zarazem tego, po którym miałem wreszcie trzy porządne) zabrało mi mniej niż pół godziny, czyli o wieeeeeeele, wiele mniej niż kombinowanie, jak to w ogóle wyprodukować (nie wspominając o setkach dziurek, które natrzaskałem w ramach treningu wymyślonymi bateriami wybijaków).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kaemy są koszerne, tzn. z papieru (ale zawiniętego na drucie). Dziurki robiłem wycinakiem zrobionym z połączonych szpilek ze spiłowanymi ostrzami. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to mogę to bliżej objaśnić.
Ostatnio zmieniony śr gru 07 2005, 14:58 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ