Wzorniki kolorów

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

Post autor: MIKU05 »

Witaj OldMan .
W temacie tabeli kolorów, w K-cach na Rozdzienskiego 88A jest sklep modelarski, maja duzy wybor kolorow, ale nie wiem czy maja tabele. Daleko niema, a moze warto.

Pozdrawiam MIKU05
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Re: Hornet, nie interesują mnie wydruki kolorów, bo przy drukowaniu powstają przekłamania. Szukam oryginalnych, namalowanych wzorników różnych producentów. Przed zakupem można się zastanowic czy akurat dany kolor jest odpowiedni.
Już mi się zdrzyło kupić parę farbek "po opisie" i wyszła z tego wielka chała. Wolę zobaczyć co kupuję.

Re: Miku05, czy to ten sklep w "gwiazdach"?
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

Post autor: MIKU05 »

OldMan , tak w "gwiadzach" nad pocztą. Wjazd zaraz za hotelem w prawo(tak bylo przed remontem drogi), na osiedlu w prawo, pomiędzy blokami jest pawilon, z parkingu zaraz po shodach. Mam telefon więc może się dowiesz telefonicznie 258 28 33

Pozdrawiam Miku05
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Dzięki Miku, znam ten sklep, ale byłem w nim ostatnio kilka lat temu, a w Dąbrowie jest jakiś sklep modelarski? Daj odpowiedź na GG, nie będziemy zaśmiecać forum.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
hornet
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02 2004, 19:00
Lokalizacja: Jawor

Post autor: hornet »

OldMan doskonale wiem o co Ci chodzi, masz racje, ze wydrukowane kolory nic nie dadza, ale beda przynajmniej tabele obpowiednikow innych firm, np. HUMBROL, ktore maja wlasnie takie katalogi. Z tego co wiem to nie mam jak narazie tabel odpowiednikow PACTRY.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

No właśnie nad tym myślę, żeby taką tabelę (wzornik) zrobić, nie tylko dla siebie ale dla szerszej rzeszy modelarzy. Technologię już mam opracowaną tylko nie wiem czy będą chętni.
Problem w tym czy taki "hand made" nie naruszy żadnych praw autorskich? Na GG Miku poruszył ten problem i szczerze mówiąc nie wiem co dalej z tym fantem zrobić. Może bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się na ten temat?
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Artur Domański »

Dysponuje próbkami drukarskimi w formatach RGB i CMYK
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

Post autor: MIKU05 »

Ok Lent ale wg OldMan-a dalej jest to drukowane a On zmierza w kierunku pokrycia orginalnym lakierem wzorników.
Pozdrawiam MIKU05
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Właśnie tak zmierzam zrobić jak powiada Miku.
Ktoś zapyta: czy to ma sens?
Wg mnie po części tak, ponieważ przed zakupem można dokładnie przyjrzeć się danej barwie i w świetle sztucznym i słonecznym oraz mieć czas na zastanowienie się nad zakupem. W sklepie w którym się zaopatruję mają taki wzornik do wglądu, ale jak tu się zastanowić na spokojnie kiedy reszta kupujących (oglądaczy) patrzy ci przez ramię?

Myślę, że lepij mieć coś takiego u siebie na warsztacie.
Pozdro dla wszystkich.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Artur Domański »

MIKU05 pisze:Ok Lent ale wg OldMan-a dalej jest to drukowane a On zmierza w kierunku pokrycia orginalnym lakierem wzorników.
Pozdrawiam MIKU05
Ale jakie kolory, każda firma ma swoja własna koncepcje na coponiektóre barwy. Humbrol, Model Master, Aeromaster, Gunze Sangyo, Revell, Tamiya itd.
Według której firmy bedzie to robił a gdzie Federal Standard :?:
Zablokowany