*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Po kilku dniach przestoju w mojej stoczni prace znów ruszyły do przodu. Nakleiłem pokład i wypełniłem szpachlem ubytki między pokładem a kadłubem by po przeszlifowaniu uzyskać idealnie równą powierzchnię pod burty.

Obrazek

Jedyną rzeczą z której nie jestem zadowolony to różnica kolorów pomiędzy poszczególnymi kawałkami pokładu - jednak drukowanie takich elementów na odrębnych kartkach papieru przeważnie powoduje takie róznice.
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:55 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dzisiaj w piękny sposób moi stoczniowcy dorobili rufę (standard dla p. Jacka Braziuka - idealne spasowanie elementów)

Obrazek

stateczek mój dorobił się też śruby napędowej

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:56 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Bundy pięknie ci to wyszło, ale mam pytanko czy tych wzorów na rufie nie dało się wyciąć?? :lol:

Wybacz że sie czepiam :oops:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jasne że by się dało, ale mam taką zasadę że pomimo piankowania to od burt w górę statek będzie wyglądał tak jak autor to przewidział. Poza tym na elemencie do którego przyklejone są te elementy było narysowane miejsce ich przyklejenia i po wycięciu tego wzoru byłoby ono widoczne, a wtedy musiałbym malować, a jakbym pomalował rufę to musiałbym też pomalować całe burty.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

A ja mam nieodparte wrażenie że odwróciłeś śrubę o 180 stopni i teraz krawędzie natarcia skrzydeł masz od rufy a krawędzie spływu od dziobu :placz:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jeta pisze:A ja mam nieodparte wrażenie że odwróciłeś śrubę o 180 stopni i teraz krawędzie natarcia skrzydeł masz od rufy a krawędzie spływu od dziobu :placz:
Akurat z tobą Tadziu jako znawcą tematu nie będę się kłócił, ale zawsze wydawało mi się, że krawędź natarcia śruby to jest ta - jakby to powiedzieć -bardziej zaokrąglona. Poza tym takie fotki jak te TUTAJ utwierdzają mnie w moim przekonaniu
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Czekając na wyjaśnienie sprawy śruby napędowej stoczniowcy zabrali się do pokrywania kadłuba burtami - można powiedzieć że po inspekcji jestem zadowolony z ich pracy (mogłoby być gorzej)

Obrazek Obrazek Obrazek

no i cóż na koniec wystarczy dodać, że spasowanie burt w opracowaniu p. Braziuka jak zwykle doskonałe :D
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:03 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tymoty
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08 2004, 19:51
Lokalizacja: Szamotuły k. Poznania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tymoty »

Hmmm, jak by to powiedzieć - po prostu cudeńko. :spoko:

I jeśli pozwolisz mam małe pytanko - czym malowałeś krawędzie pokładu drewnianego, bo na zdjęciach widać kilka odcieni retuszu i całkiem ładnie to wygląda ?


Z żeglarskimi .... :D
Pożeglowałem sobie trochę i - LUDZIE, JA CHCĘ NA MORZE
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tak, malowałem te krawędzie - a robiłem to kredkami akwarelowymi i stąd ten efekt, one nierównomiernie pokrywają i krawędzie w jednym miejscu są ciemniejsze a w drugim jaśniejsze
ODPOWIEDZ