Kurz na modelach?!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Sik twój pomysł jest rewelacyjny dla gablot z żaglowcami. Gwarantuje wiatr w żaglach.... :)
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Tylko Sik nie pomyślał że do tego pomysłu potrzebne są jeszcze dodatkowe otwory do cyrkulacji powietrza!! A to znów koszty cięcia w szkle!!

Wprawdzie mój sąsiad kiedyś coś takiego zrobił z tym że gablota od góry i od dołu była drewniana i klejona na silikon!! Ale ten sposób się sprawdza i opłaca gdy się to robi dla wiekszej ilosci modeli!! A mi chodziło o sposób sprawdzający sie w domowych - pokojowych warunkach!! :)
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

Po ką chol... wiercić gablotę?!?! To nie ma sensu, bo jeśli układ jest zamknięty, to nie ma prawa być tam ruchu powietrza. Jak nie ma ruchu powietrza to znaczy ze tam nie ma naszego naskórka, a jak tam nie ma naszego naskorka to nie ma kurzu! Zamienił stryjek siekierkę na ekierkę... Po co sobie robić rafinerie z modeli. Wystarzczy mi ze mam brata akwaryste... Hardcore... Mam dośc w pokoju wężyków i wiader, a ponieważ jestem maniakiem kompów to i tak każdy w domu narzeka, ze mam glosnego kompa.... To tylko 4 wiatraki :) Ten pomysł chyba nie przejdzie...
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

PKDeath własnie chodziło mi o to że robienie klimy do gabloty jest bez sensu!! Chyba że ma się tam całą kolekcje!! Ja pozostane przy tradycyjnych akwariach do góry dnem :)
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

Ja wiem, ja pisalem do wczesniejszego kolegi. Ja tam nadal zostane przy szafce w moim pokoju i przy sciereczce z waty. Jak mi sie nie chce to wezme odkurzacz ;]
Awatar użytkownika
slk
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 09 2004, 19:23
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slk »

Od samego początku mówiłem o dużej gablocie, jaką np. pokazał Okonek na str.7
Gablota ma być otwierana, a więc nie jest szczelna (posiada wiele otworów wentylacyjnych w postaci szpar między drzwiami/pokrywą a korpusem) :-?
Chodzi tylko o niewielkie podniesienie ciśnienia w środku, a więc wentylatorki moga obracać sie wolniej i nie hałasować.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

slk pisze:Od samego początku mówiłem o dużej gablocie, jaką np. pokazał Okonek na str.7
Gablota ma być otwierana, a więc nie jest szczelna (posiada wiele otworów wentylacyjnych w postaci szpar między drzwiami/pokrywą a korpusem) :-?
Chodzi tylko o niewielkie podniesienie ciśnienia w środku, a więc wentylatorki moga obracać sie wolniej i nie hałasować.
Slk i tu jestes w bledzie. Moja wlasnie posiada takie szpary a to powoduje , ze raz w roku musze czyscic wszystkie modele. Kurz i tak sie tam dostanie . Caly czas mysle nad tym jak ja uszczelnic :roll:


To tak dla przypomnienia .
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Okonku ja myslałem o takiej dużej gablocie, która by miala przednią szybe wysówaną. A w prowadnicach bym umiescił gąbke, która stanowiłaby uszczelnienie. Co ty na to??
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Jari i to jest wlasnie rozwiazanie . W moich witrynach drzwi sa odchylane i dzieki temu mam okazje raz na rok polukac na modele z bliska :lol:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Hmmmmmmmm pomyslalem za szybko :oops: Nie w prowadnicach ale pomiedzy szybami :cool:
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ