Kurz na modelach?!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

Chłodne powietrze jest tłoczone z przodu kompa na dole, a wyciagane przez wiatrak w zasialczu. Jakbym strzelil sobie filtr na zasilcu to bym go spalił. Koniec tematu. Dopoki nie zobacze Twojego pomyslu w praktyce, to nie uwierze :) Uwazam ze jest to wymysl czysto teoretyczny. A dyskusje o kompach skonczmy, bo nie ma sensu...
Awatar użytkownika
slk
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 09 2004, 19:23
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slk »

W zasadzie to od samego początku mówiłem że jest to tylko pomysł.
Sam jestem ciekaw jak to sie sprawdzi :roll:
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

sam pomysł z nadcisnieniem nie jest zły. Ale nie do dziurawych gablot, tylko teoretycznie szczelnych (bo jak coś zdejmowane np góra to szczelność nie jest idealna.) wtedy to nie ma wydmuchiwać powietrza tylko uzupełniać to króte szczelinami ucieknie (minimalne ilości)

Metoda z zakrzywianiem czasoprzestrzeni nie jest najlepsza, bo możemy oglądać sklejony model, a widzieć wycinanke w zeszycie.


BTW jak z UV?? czy w szklanych gablotach trzeba się martwić??
bo mnie kiedyś uczyli że szkło nie przepuszcza UV - dlatego się nie opalimy przez szybę autobusu czy samochodu (co najwyżej sie ogrzejemy bo IR rzechodzi), a w solariach są kwarcówki czyli żarówki ze specjalnego szkła puszczającego UV.... ale dawno to było mogę sie mylić...
Hifidelic

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hifidelic »

Wujek Andrzej powiedział:
Tony . Najpierw trzeba mieć modele . Masz ? Potem trzeba mieć żonę .
Masz ?
Jak będziesz miał już jedno i drugie ... wręcz żonie szmatkę do odkurzania i ... chciałbym poznać tzw. ciąg dalszy tej MAKABRESKI
Mam modele i mam Żonkę - modelarkę :D więc wie, jak się z modelami obchodzić :D
Po drugie, problem kurzu jeszcze póki co mnie nie dotyczy. Modele są pokryte lakierem matowym citadela, żeby się nie wycierała farba przy dotykaniu palcami, więc jeśli się zakurzą - to pod kran je i z głowy :D
A oprócz tego trzymam je w gablocie.
No ale to działa tylko przy figurkach; niedługo zacznę składać t34/85 revella i Wasz problem stanie się również moim problemem :D
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

A propos pomysłu z wiatraczkiem do zwiększania ciśnienia mam pytanie:
Zwiększenie ciśnienia to zwiększenie jego ilości w określonej objętości. Skąd chcesz wiziąść to dodatkowe powietrze CZYSTE?
Ja co jakiś czas włączam kompresor od aerografu i odmuchuję modele
Awatar użytkownika
Acid Rain 1973
Posty: 17
Rejestracja: pn sty 12 2004, 10:05
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Acid Rain 1973 »

Gablota jednak wydaje się być najlepszym sposobem. Żona posprzątała mi jeden z modeli tylko dwa razy (pierwszy i ostatni...), F-16 nadawała się praktycznie na śmietnik, więc to odpada. Powietrze pod ciśnieniem z puszki raczej też, bo istnieje ryzyko uszkodzenia najdrobniejszych elementów, a po drugie i tak w zakamarkach elektrostatyka trzyma brud jak zaczarowany. Pojawił sie pomysł wykonania osłony z folii do naświetlarek. Czy ktoś coś takiego zrobił?. Robię właśnie "Bismarcka" 1:200 i na to cacko muszę zrobić gablotę (inaczej grozi mi eksmisja razem z zakurzonym modelem). Mam folię z naswietlarni w której pracuję, nawet w rozmiarze 1120x810mm, ale... to i tak ciutkę mało jak na ten pancernik a po drugie taka folia jednak jest imho za wiotka. Chyba że jakieś ramki ale to psuje estetykę modelu :(.
Lokomotywa SU45-070 = ukończona
Lokomotywa ST43-223 = 75%
Lokomotywa ET21-350 = 97%
Hifidelic

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hifidelic »

Wacek pisze:A propos pomysłu z wiatraczkiem do zwiększania ciśnienia mam pytanie:
Zwiększenie ciśnienia to zwiększenie jego ilości w określonej objętości. Skąd chcesz wiziąść to dodatkowe powietrze CZYSTE?
Powietrze miało być wpuszczane przez filtr.
Awatar użytkownika
slk
Posty: 14
Rejestracja: pt lip 09 2004, 19:23
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slk »

Wacek pisze:A propos pomysłu z wiatraczkiem do zwiększania ciśnienia mam pytanie:
Zwiększenie ciśnienia to zwiększenie jego ilości w określonej objętości. Skąd chcesz wiziąść to dodatkowe powietrze CZYSTE?
Ja co jakiś czas włączam kompresor od aerografu i odmuchuję modele
Dokładnie tak jak kolega Hifidelic napisał powietrze ma być pompowane przez filtr.
Ostatnio pomyślałem sobie że jakby nie wystarczyło wydajności wentylatorka od komputera to można zastosować dmuchawę od samochodu, inna sprawa pobór mocy.
Ale tak jak mówiłemjest to kwestia do przemyślenia, przeliczenia..........
Pozdrawiam!
Vlad

kurz na modelach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

Ja tam stosuje do tego celu mnustwo czasu i pędzelki o różnej twardości włosia
Ostatnio zmieniony wt mar 15 2005, 10:24 przez Vlad, łącznie zmieniany 1 raz.
Vlad

kurz na modelach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

Acid Rain 1973 pisze:Gablota jednak wydaje się być najlepszym sposobem. Robię właśnie "Bismarcka" 1:200 i na to cacko muszę zrobić gablotę (inaczej grozi mi eksmisja razem z zakurzonym modelem). Mam folię z naswietlarni w której pracuję, nawet w rozmiarze 1120x810mm, ale... to i tak ciutkę mało jak na ten pancernik a po drugie taka folia jednak jest imho za wiotka. Chyba że jakieś ramki ale to psuje estetykę modelu :(.
Taaa. Gablotka jest super tylko jak już na początku czytałem o Yamato w skali 1 :100 to nie mogłem się doczekać by zobaczyć tą Gablote :lol: ,
Toż to zajmie całą ściane na 4m długości :shock: ,nie wspominając o wysokośći tego modeliku + podstawka + gabloteczka :lol:
ODPOWIEDZ