*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Bundy tak patrzac na twoją łódke stwierdziłem ze nadszeł czas abym dokonczył Americo Vespucci którego zaczął mój tatusiek!!


Teraz to dopiero bede sie czepiał i pytał!! chociaz zostało mi do wykonania olinowanie i wyposazenie pokładu!!

Ps. Nie wiem czy to dobry pomysł ale mój tato na relingi uzył siatki do regipsów o srednicy 1x1 cm. Co o tym sądzisz??
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Skoro rufa już była to teraz czas na dziób, a wygląda on tak:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:03 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 20 2003, 14:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adi »

Musze powiedzieć że niesamowicie plastycznie wyszły te burty :) Są malowane czy prosto z wycinanki???
Kleja cosik cały czos...a raczyj ucza sie klejic
Pozdro...
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Burty niestety musiałem pomalować rozwodnioną farbą akrylową, a to za przyczyną następującego zagadnienia: pomimo że burty są białe to jednak wydrukowane zostały na róznych arkuszach i porównując poszczególne ich kawałki (każda burta składa się z sześciu części) doszedłem do wniosku że biel bieli nie jest równa. Uzyskałem po tym malowaniu taki właśnie efekt jak na fotkach, a farby nie ma dużo o czym świadczy doskonale widoczny napis z nazwą statku:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:04 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Te prezentowane na dole elementy wykonałem dzisiaj, a są to: kotwica zapasowa, która przewidziana jest do położenia na pokładzie dziobowym i element ją przykrywający - taki podeścik z kratownicą na górze, który był wydrukowany jako kratownica i nie było przewidziane wycięcie tych wszystkich "dziurek" w nim się znajdujących więc element ten zwaloryzowałem i zrobiłem tę kratkę tak jak to widać. Kotwica jest to z kolei trzecia kotwica w tym modelu z czego dwie poprzednie są już przymocowane do kadłuba (każda z kotwic składa siez 18 elementów).

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:04 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Witaj Bundy, jak mnie wzrok nie myli to moneta jest europejska 1 cent, a tak w temacie masz cierpliwość, gratuluje.
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

Bundy, na fotkach kadluba nie widze dobrze szczegolu, ktory mnie interesuje w Twojej metodzie. Chodzi o to czy rzuca sie w oczy naklejenie burt NA kadlub. Na powyzszych zdjeciach nie widac dobrze tego fragmentu, w Regulusie tez tego nie widze, wiec jesli nie sprawiloby Ci to klopotu...
Pozdrawiam
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

model imponujący, oglądałem żaglowiec w Gdyni i doszedłem do wniosku ,że tak naprawdę prawdziwe statki posiadaja wiele nierówności , o które często się tak walczy przy modelach - przy Sołdku najmocniej sie to rzuca w oczy choć ma to swój urok-
załaczam fotkę jaka mi sie udało zrobić , może sie przydać przy dopracowaniu szczegółu rufy
pozdrawiam i powodzenia w dalszej budowie
Awatar użytkownika
TheSnake
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 16 2004, 0:42
Lokalizacja: Kołobrzeg, Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheSnake »

Masz Bacje bartek co do tych nierownosci. Remontowalem swego czasu przetwornie na kutrze. Wystarczy tylko wychylic glowe przez bulaj i juz mozemy podziwiac piekna falista linie burt :D Widzialem gdzies na naszym forum jak "Szydercza G." szydzil wlasnie z czyjegos modelu bo dopatrzyl sie tam nierownosci burt. A jak sie okazuje nieslusznie.

A Bundiemy tylko pozazdroscic talentu i pieknego wykonania. Dzo dzis watek o Regulusie sprawia ze wzdycham do monitora gdy go przegladam...

ps jak bedziesz znowu pokazywal swoj model (tym razem Dar) rektorowi Akademii Morskiej to podrzuce Ci swoj indeks skoro masz takie dobre uklady z nim ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ostatnim czasem pomimo urlopu leniłem się okropnie i nie za wiele pracowałem przy modelu, jednak coś tam robiłem. Przez ten czas udało mi się zmontować windę kotwiczną (jedyne 137 elementów). Pomimo kilku rysunków montażowych wcale nie było to takie proste jak mi sięna początku wydawało, ale jednak jakoś się udało. Najważniejsze jest to by przy jej klejeniu nie montować na osi windy elementów na stałe ponieważ bardzo ciężko będzie później dopasować ją do zaznaczeń na pokładzie.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:06 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ