Wakacyjna zabawa forumowiczów

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Wnoszę do wysokiego Jury o uznanie tylko poprawnych odpowiedzi. Samo rozpoznanie sylwetek było bowiem prościutkie jako że wybrałem najbardziej charakterystyczne z możliwych. Wystarczyło otworzyć książkę II wojna światowa na morzu - Jerzego Lipińskiego - i wszystkie one są tam pokazane jak na dłoni. A jest to przecież absolutnie podstawowa pozycja w biblioteczce każdego modelarza :-)) Wymyśliłem takie pytanie ponieważ większość pytań sprowadza się do wpisania w googlach kilku kluczowych słów i ukazują się natychmiast odpowiedzi. Pomimo świadomości ewentualnych punktów karnych, szczęśliwie obyło się bez, wolałem zadać pytanie zmuszające do pokombinowania.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Pytanie faktycznie dobre :)
przynajmniej nieszablonowe. Jedyne kłopty miałem z ustaleniem dokładnie nazw jednostek Yamato/Musashi i Nelson/Rodnej ale w końcu strzelałem :D (no prawie - skany chyba "II wojna św na morzu" -[edit - zgadłem :) - ] a tam chyba były sylwetki klas a nie konkretnych okrętów - ale pewności nie było :) )
Ostatnio zmieniony czw lip 22 2004, 23:20 przez Łosiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Martez ten grog nie miał tu nic do rzeczy. Istotnym było to że Bismarck w 44 leżał już na dnie i kapitan wiedząc o tym pomyślał że widzi ducha. A słowo przodków nakierowywało na narodowość kapitana.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Tadziu a co z Martezem on powiedział że to japoniec.....?
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Cóż, z wypowiedzi Jety wnioskuję, że nie zostanie mi zaliczone to pytanie.. Znalazłem głębsze dno w pytaniu niż zamierzał sam autor..:D
Mimo wszystko uważam, że moje rozumowanie nie było błędne.
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Szydercza Gało, masz rację - o ile w przypadku Nelsona napisałem jeszcze nazwę bliźniaka - Rodneya, przy Yamato uznałem, że Musashi to już za wielka kombinacja.. podobnie z Tirpitzem..
Ale jak widać, jest możliwość alternatywnego, poprawnego rozwiązania...
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Niby jest taka możliwość, ale czy ktoś podał pełną wersję alternatywną?? czy tylko np innego kapitana?? Wtedy chyba się nie liczy...
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jeta pisze: Wystarczyło otworzyć książkę II wojna światowa na morzu - Jerzego Lipińskiego - i wszystkie one są tam pokazane jak na dłoni. A jest to przecież absolutnie podstawowa pozycja w biblioteczce każdego modelarza :-))
Nie jest to podstawowa książka. Ale ja tu w innej sprawie: posta z następnym pytaniem posłałem jako pytanie 21, a nie 22. I co teraz?

gulus
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Wasza Szyderczość trochę źle kombinujesz. Już wcześniej dawałeś temu wyraz. Nie może być mowy o przypadku (koniec roku 44) kiedy Musashi leżał na dnie ponieważ wtedy w dwóch przypadkach kapitan by widział ducha - Musashi i Bismarck. A w pytaniu było napisane bardzo wyraźnie że ducha ujrzał tylko jeden raz. Tak więc sytuacja musiała mieć miejsce na początku 1944. Podobnie nie można było pomylić sylwetki Bismarcka z Tirpitzem ponieważ w 44 Tiprpitz miał na dwóch przednich wieżach artylerii głównej zamontowane działka przeciwlotnicze, które są wyraźnie widoczne na sylwetce a tu ich nie było. Natomiast zamiana Rodney'a na Nelsona niczego w pytaniu nie zmieniała. Tak więc nie ma możliwości innej odpowiedzi niż podana przeze mnie. Martez przykro mi bardzo ale twojej też nie mogę uznać.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

gulusku mam go i wiem że dobrze nasmarowałeś...będę miał to ma uwadze ..
zresztą sortowanie mam ustawione na datę 22.00-21.59 następnego dnia tak więc jezeli pojawi się coś innego to zaglądam...:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ