Wakacyjna zabawa forumowiczów

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Pytanie Jety tez bylo podchwytliwe i jednak kilka osob dostalo minusy wlasnie za to, ze inaczej zinterpretowalo ta "podchwytliwosc" - jednak zostawiam ocene twojego pytania Vivitowi, bo on tu rzadzi :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Co do kwesti pytania myślę, że tu nie może być mowy o odejmowaniu punktów gdyż wszyscy doskonale wiedzieli że okręt nie był złomowany. Wystarczyło podać odpowiedź "nie był złomowany" i już ona była poprawna. Autor pytał o datę złomowania, której nie było bo okręt unicestwiono w inny sposób. Równie dobrze mógł autor zapytać proszę podać datę kiedy okręt wpadł na minę ? Było by to samo.....to tyle....

Dziś wieczorem sprawdze kto nie zapodał pytania i przedstawię listę tych osób.....do dalszej decyzji.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. A ja nadal nie jestem przekonany jednoznaczności pytania z sylwetkami. Jeżeli macie czas i ochotę napiszcie dlaczego moje rozumowanie ze str. 41 było błędne. Dzięki. :twisted:
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Balcer w Twoim rozumowaniu jest sporo racji. Jeszcze kilka możliwości możnaby wymyśleć. Pytanie było jednak całkiem dobre a jedynym słabym punktem było użycie słowa "przodków" (Jeta chyba też to samo stwierdził). Gdyby jednak użył stwierdzenie np okręt widmo to wtedy już bym nie twierdził że to Anglik (kierowałem się pochodzeniem nazwy grogu) tak jak kilku z nas tylko wiedziałbym o co chodzi. Problem z pytaniem Jety mógłby być niezłym nowym tematem na forum.
A co do mojego ostatniego pytania, podchwytliwość była dość prostacka bo wszyscy wiedzą jak skończył USS Indianapolis i próba zbicia was z tropu w sposób jaki to zrobiłem nie był najlepszym pomysłem. Forma odpowiedzi chyba jednak pokazuje że chodziło o podchwytliwość w pytaniu.

pokorny i kajający się piotr73
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Tylko, że takie zadawanie pytań, na zmyłkę przypomina inne: co to jest, małe, czerwone, kwadratowe? Odpowiedź: mała czerwona piłeczka. Czemu kwadratowa? Dla zmyłki.

gulus
Obrazek
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Obiecuję, że to się więcej nie powtórzy...
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Panowie przypominam że to tylko zabawa proszę o odrobinę wyrozumiałości. Wiem że nagrody to pokusa ale proszę pamiętać że na pierwszym miejscu liczy się zabawa...mam nadzieję że choć troszkę poskromicie swoje dąsy na temat pytań. Są jakie są nikt tego nie zmieni, więc psioczenie powoduje tylko niepotrzebne animozje.....dajmy temu spokój...

z kabaretowym pozdrowieniem z Koszalina :zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Więc tym razem nie kabaretowo następne pytanie...

Pytanie nr 24

Jaki samolot, przy niskich obrotach silnika, wydawał odgłos bardzo zbliżony do strzelającego karabinu?


Odpowiedzi wyłącznie na adres vivit@o2.pl z tematem odp 24+nick
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Wracamy do pytania 23, którego autorem jest Łosiu
Pytanie brzmiało:
Co potocznie nazywano "mlecznymi krowami" - były używane w czasie II wojny światowej przez Niemców

Odpowiedź w/g autora jest następująca :
Zaopatrzeniowe okręty podwodne Uboot typ XIV (trzeba podać typ)

Wszyscy tym razem odpowiedzieli poprawnie i mimo iż autor pytania kazał podac typ łodzi, co jest zawarte w odpowiedzi, ja tego nie wymagałem bo nie było tego w pytaniu, zatem po 2 pkt przyznaję tym którzy napisali że to wogóle jest U-bot ....Jeżeli trzeba było podać typ należało to uwzględnić w pytaniu.
Szydercza Gała
Gutor
Kopajt
Messer
Gulus
Martez
Jeta
Balcer
Jari
Arek początkujący
Piotr73
Alabama
Kermeet
Dawidsan


Korekta dla autora wynosi 74% co oznacza 0pkt.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

chciałem podać to w pytaniu, ale myślałem że za bardzo naprowadzi to na ślad. w końcu słowo "typ" jest praktycznie w nazwie U-bootów (zawsze jest Uboot typ jakiś tam - w przypadku innych pojazdów żadko się tego słowa używa..) No ale to tylko zabawa...

Za to do ostatniego pytania mam wątpliwości. Bo w końcu chyba by się znalazło kilka takich samolotów na upartego (bo to bardziej cecha silnika niż samolotu...). A pewnie pytanie stąd się wzieło że ktoś w jakichś wspomnieniach tak to opisał... Ale nie wykluczone że komuś jeszcze się tak wydawało kiedy słuchał innego samolotu (to w sumie dosyć subiektywne odczucie)...
ODPOWIEDZ