Wakacyjna zabawa forumowiczów

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Łosiu gdybyś swoje pytanie zaczął od "Jaki okręt..." wtedy pewnie uzyskałbyś taką odpowiedź jakiej oczekiwałeś. Oczywiście, że wszyscy wiedzieli, że to okręt, ale Twoje pytanie było dość ogólne.
Co do ostatniego pytania mam dokładnie takie same wątpliwości. Czyjeś subiektywne odczucia raczej nie powinny być cechą charakteryzującą konkretny samolot. Silniki gwiazdowe w większości takie odgłosy wydają tylko który samolot wybrać.
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Trzeba strzelać?? :-?
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Ja od strzelania nie jestem - chłopaki od strzelania pojechali na wojnę, więc z odpowiedzi na to pytanie zrezygnuję :)

ps. odgłos zgliżony do strzelającego karabinu... karabinów i silników było mnóstwo - inaczej strzelał karabin maszynowy napędzany korbą sprzed pierwszej wojny światowej, inaczej strzelał ręczny karabin maszynowy a jeszcze inaczej ciężki karabin maszynowy... więc jeśli napiszę, że np. Fokker D-I miał odgłos "podobny" do dźwięku wydawanego przez karabin maszynowy, to też będę miał rację... a co z samolotami, z których nic się nie zachowało do dzisiejszych czasów??? Też mogę napisać, że np. Halberstadt 315 miał odgłos silnika podobny ... i tak dalej... pytanie odnosi się do odczuć, które każdy człowiek ma inne... Fakt, że ten konkurs to zabawa, ale nie zamieniajmy zabawy w "zgaduj-zgadula" :)

z uśmiechem wielkim ak stąd do księżyca
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

A ja chciałbym odgrzać temat wypaczenia korekty punktowej. Zauważcie, że nawet na najłatwiejsze pytania nie było zwykle więcej niż siedemdziesiąt kilka procent odpowiedzi poprawnych. Wynika to stąd, że, jak już zresztą pisał Jeta, nigdy nie jest tak, że wszyscy mają szansę choćby przeczytać pytanie. Myślę, że średnio 20-25% uczestników jest codziennie w takiej sytuacji. Może zatem lepiej by było liczyć korektę względem nie 100% uczestników, lecz 75-80% (wprowadzając uproszczone założenie, że tyle właśnie średnio uczestników czyta dane pytanie)? Jeżeli np. odpowie 10 osób, to byłoby to nie trochę ponad 50%, lecz np. 67%.
Ostatnio zmieniony ndz lip 25 2004, 13:53 przez Łukasz K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Pytanie 24-te faktycznie nie daje mozliwości podania jednoznacznej odpowiedzi jako że ta jest oparta na czyimś sibiektywnym odczuciu. Może zamiast zgadywać ryzykując punktami ujemnymi lepiej wstrzymać się od odpowiedzi i punky ujemne zarobi autor?.... :haha:
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Spisku nie będzie, ale skończy się pewnie tak jak Jeta pisze. Kto byłby na tyle szalony żeby strzelać?
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

:jezyk2:
Gutor
Posty: 280
Rejestracja: sob lis 22 2003, 0:08
Lokalizacja: Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gutor »

Ostatnio zauważyłem taką sytuację : albo większość uczestników odpowiada albo nikt :razz:
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Pewno dlatego że takie są pytania...no cóż ja tylko je podaje ......
Prywatnie tez uważam że jest niefortunne ale cóż zrobić....powiedzieliście wszystko.... za dwie godzinki zobaczymy jaki samolot autor miał na myśli....i wtedy skonfrontujecie swoje odczucia...:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

No to teraz tak.....

Pytanie nr 25

"Proszę podać wszystkie nazwy wszystkich stref na które była podzielona plaża w Normandii, podczas operacji Overlord. Jaka armia miała w danym sektorze wylądować(państwo)??


Odpowiedzi wyłącznie na adres vivit@o2.pl z tematem odp 25+nick
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ