Niszczyciel rakietowy projektu 956 A - Besstrashny - 1/200

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2874
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Okonek, być może to już było (nie czytałem dokładnie :oops: ) ale Modelarz zamieścił plany Sowriemiennego w nr 12/92 i 1/93 (5 arkuszy). Z kolei w numerze 7/2004 jest ogłoszenie że archiwalne numery Modelarza z lat 1980-2002 są do nabycia po 6 zet za sztukę i jest podany telefon, ale teraz go nie pamiętam :cry: .
pzdr Grzegorz
Macko
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 23 2003, 12:46
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Macko »

Okonek, mam te dwa numery Modelarza, jesli jesteś zainteresowany to mogę je podesłać.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marek S.
Posty: 309
Rejestracja: pn cze 28 2004, 15:14
Lokalizacja: Grabówka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek S. »

gk pisze:Z kolei w numerze 7/2004 jest ogłoszenie że archiwalne numery Modelarza z lat 1980-2002 są do nabycia po 6 zet za sztukę i jest podany telefon, ale teraz go nie pamiętam :cry: .
pzdr Grzegorz
z tą dostępnością nie jest tak różowo. Z zamówionych 4 nr-ów z 2002 r i 1 z 2001 r dostępne były tylko 2 szt z planami P7a. Co do pozostałych redakcja proponowała pomoc w formie zamieszczenia bezpłanego ogłoszenia w Modelarzu w dziale "Modelarz pomaga". Za przesyłkę 2 szt. zapłaciłem 20,30 zł, z tego 12 zł za Modelarze reszta to koszty przesyłki.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Okonek....... i tu Rosjanie zaskoczyli mnie całkowicie, twierdzą że najlepsze plany typu 956 wydało ......... DDR ( dla młodych NRD ... hihihi), wydano je najpierw przez słynne MBH (Modell Bau Heute) , plany są wykonane w skali 1/100 na 13 arkuszach i popełnił je nie kto inny tylko sam .... Jurgen Eichardt.......
trochę mnie to rozczarowało bo po uaktualnieniu tego newsa , no cóż kapitaliści chcą za te plany (socjalistyczne przecież) coś koło 70 EU......., te plany są także podobno stale dostępne w wydawnictwie VTH ale ci to dopiero sobie za nie śpiewają. Ciekawe jest Okonek to że na stronie oficjalnej klubu modelarzy okretowych WNP widnieje tylko jeden medalowy Sovremenny, za to typu 61 Odpowiednika naszej ORP Warszawy) jest cała flota i to w róznych klasach o przekroju wiekowym niewspomne.... Kolorysryke według jakiegos oficjalnego PANTEONE usiłuje dla was zdobyć z rocznika flot...albo z przewodnika...(wydanego oczywiście na wschodzie)Pamietam cos niecoś z wizyty w Kaliningradzie ze farba jest prawie identyczna z szarym stosownym przez Amerykanów w lotnictwie (okrety nie są matowe) W ostateczności postaram się ubłagać jakiegoś maryniste zeby poleciał do portu z wzornikiem DULUXA ... hihihihi i niech przykłada.... (to nie żart 0 powodzenia w mękach klejenia..........
Awatar użytkownika
BoBo
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 28 2004, 10:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BoBo »

Macko pisze:Okonek, mam te dwa numery Modelarza, jesli jesteś zainteresowany to mogę je podesłać.
pozdrawiam
Witam :)

Jeśli mógłbyś wrzucić na skaner, albo ksero, to także byłbym zainteresowany ;-)

pozdrowienia
pozdrawiam

BoBo
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

grzegorz pisze: no cóż kapitaliści chcą za te plany (socjalistyczne przecież) coś koło 70 EU......., te plany są także podobno stale dostępne w wydawnictwie VTH ale ci to dopiero sobie za nie śpiewają.
No tak znalazlem wczoraj stronke gdzie mozna je nabyc ale ta cena :roll:

http://www.modellbau-sievers.de/Plaene5.htm

Nie chodzi mi tyle co o plany jak o rysunki , ktore takim planom zawsze towarzysza np. maaszty i inne detale :D Planami oczywiscie tez nie pogardze i na pewna sie przydadza przy rozwiazaniu niektorych niescislosci .Grzesiu wielkie dzieki za checi masz juz u mnie duze :piwo:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Troche dziwna to relacja z budowy modelu skoro wiekszosc postow dotyczy samego orginalu. Okonkowi osobiscie to nie przeszkadza i ma nadzieje , ze to o czym tu rozmawiamy przyda sie wszystkim tym , ktorzy maja zamiar w przyszlosci popelnic ten czy inny model okretu rodziny Sovremenny :) Mala przerwa w gadaniu ;-) Podstawowe czesci tylnego masztu wykonane z czesci plastikowych oraz fototrawionych . Juz nawet wiem , ktory z nich stanie na modelu :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12 2004, 13:06 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Info dla Okonka ... znalazłem coś takiego o kolorach według RAL...
czerwony 3000, biały 9015, szaro niebieski 7031, brunatny 8004, zielony 6010, pomarańczowy 2010, czarny 9005, niebieski 5012, pomarańczowo (w czerwony) 3022, ...... pamietaj ze barwy płowieją i matowieją pod wpływem wody morskiej a oprucztego różnice odnajdujemy (naocznie widziałem w Kaliningradzie i Sewastopolu na okrętach stojących obok siebie) na kadłubach z powodu niechlujstwa w wykonaniu powłok przez ekipy malarsko remontowe......... słuze pomocą w zakresie wschodu....hihihihihi powodzenia

PS barwy podane dla WMF wybudowanego w Bałtijsku...czekam na odpowiedzi z rosyjskich forum..........
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

O.....lek... udalo sie :D No to mamy kolorki :!: Wielkie dzieki Grzesiu ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Maly podglad na kolory podane przez Grzesia . Z czasem dopasuje odpowiedniki Revella . Wyswietlane odpowiedniki w trzech przypadkach nie sa 100 procentowe ale bardzo podobne :cool:

RAL 3000 Czerwony-Revell 31

Obrazek

RAL 9015 Bialy - Revell 301

Obrazek

Ral 7031 Szaroniebieski

Obrazek

RAL 8004 Brunatny

Obrazek

RAL 6010 Zielony

Obrazek

RAL 2010 Pomaranczowy

Obrazek

RAL 9005 Czarny - Revell 302

Obrazek

RAL 5012 Niebieski

Obrazek

RAL 3022 Pomaranczowoczerwony

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ