Ardeny 1944r.Sturmhaubitze 42. Diorama 1/35.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

O......lek :wooow: Ty to masz cierpliwosc.Tak sie zastanawiam :roll: Przy wielkosci tych Twoich dioram gdzie to wszystko miescisz :?:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Robert możesz mi powiedzieć jak robisz taką ściankę. Piszesz, że s płytki gipsowej (kupujesz ją, czy sam robisz?). Wlewasz gips do jakiegoś pojemnika czy co? :roll:

P.S. Właśnie kończe swojego Jagda z GPM (zostalo tylko zamocować uchwyty i zapasowe gąsienice :D ) Czuć moc tego pojazdu ;-)
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

to fragment szpitala psychiatrycznego? żadnych okien?

Cibórz oi!
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Nie Okonku miejsca jeszcze mam dosyć, chociaż teraz przymierzam się do zrobienia porządnej przeszklonej gabloty. :) Za bardzo się to wszystko zaczyna kurzyć. Co do pytania Rooberta – ściana jest wykonana z płyty gipsowej którą można nabyć w każdym markecie budowlanym. Ta konkretnie jest grubości 9,5 mm i już cieńszych nie ma. Do skali 1/35 uważam ze jak najbardziej się nadaje, chociaż jeszcze te 2 - 3 mm mogłaby być cieńsza. Przed wykonaniem detalu trzeba kawałek płytki namoczyć, wtedy bez problemu można z niej usunąć oklejający ją papier. Po tym to już kwestia wykonania faktury ściany, a trzeba ją po prostu wydrapać.
A na zdjęciach widać efekt całodziennej pracy. :cisza: Na podstawkę jak zwykle nakleiłem kawałeczek styropianu. Na niego naniosłem cienką warstewkę białej gładzi szpachlowej i na nią posypałem zaprawy murarskiej. Czyli postąpiłem tak samo jak w przypadku budowy podstawki pod T 34. Zrobiłem odciski gąsienic i butów. Wcisnąłem drzewko, i trochę „trawy”. Na budyneczku na rogach poprawiłem fakturę muru. Teraz wszystko schnie i już jest gotowe do wstępnego malowania. Ale przed malowaniem zrobimy jeszcze szkielet dachu.



Pozdro ;-)
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

no... ładniusie. znaczy, że ten murek to zwykła płyta gipsowo-kartonowa, tak? mam tego w domu pełno, bo to dobry materiał na okładziny ścian, ale do 72 się nie przyda...
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Witam :D Robert fajny ten fragment budynku, jak tak oglądam kolejne Twoje prace zaczynam nabierać ochoty na zrobienie jakiejś dioramy. A patent z płytą kartonowo-gipsową będę musiał koniecznie przetestować ;-)

pozdrawiam
Ukończone: M 113 Fitter
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

No to Paweł do roboty. nie ma na co czekać. :lol:
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam. :) Wykończeniem budyneczku - z założenia stodoły- na tej dioramie będzie fragment dachu. Zrobiłem już znaczną jego część i zostało mi tylko połączenie dwóch przęseł dachowych i zrobienia podłogi na poddaszu.Deseki to pocięta listewka balsy o grubości ok.1 mm, krokwie natomiast przyciąłem z kwadratowej listewki sosnowej o wym.5 na 5 mm. Krokiewki w szczycie skleiłem na zakładkę dodatkowo wzmacniając je w poziomie deseczką. Od frontu – czy też z boku budyneczku jedno przęsło okleiłem deseczkami zostawiając małe wejście, co często widać na tego typu starych budynkach wiejskich. Resztę przedstawiają zdjęcia.




Pozdro ;-)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

I jeszcze dwie fotki ;-)
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

dorób wiatrownice (takie ukośne cieniutkie deseczki, biegnące w płaszczyźnie krokwi - łączące krokwie i usztywniające je) - daszek będzie sztywniejszy, a jednocześnie pojawi się fajny detal. (a jeszcze przy okazji - wszystko będzie zgodne ze sztuką budowlaną)

kryjesz ten daszek strzechą, czy zostawiasz "gołą" konstrukcję?
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ