Diorama Mundzia - Drugi element - Kubelwagen

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Taka uszczelka to "kedra"?
Ostatnio zmieniony pt gru 17 2004, 19:26 przez OldMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Taka uszczelka, to kedra.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Edmundzie,
taki malutki post?! Czyżby mała ... hmm, irytacja?!
Kedra jest kedra. Raz jest, ... to znów jej nie ma!
Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Maciej, no co Ty. Mnie zirytować? Ciężko. Krótki post? Ano krótkie pytanie, to krótka odpowiedź. Ja się nie napisałem, a Oldman zadowolony, że poznał nowe określenie stosowane wśród samochodziarzy. Znajdzie się na przykład w towarzystwie mechaniorów dokonujących restauracji jakiegoś starego pojazdu (choćby Kubelwagena) i rzuci uwagę, że kedry trza wymienić, bo sparciałe jakieś. A mechaniorzy spojrzą na Oldmana i pomyślą: No, ten, to się zna.
Wracając do irytacji, to raz mnie się zdarzyło wpaść w taki stan, gdy na forum pojawił się wątek przedstawiający relację z piwnego pijaństwa zobrazowanego obrzydliwymi fotkami, a moderatorzy nie kiwnęli palcem, by natychmiast wątek, mówiąc oględnie, wypieprzyć. Na marginesie dodam, że sporo u nas wątków o - jak to słusznie zauważył Tempest w swojej relacji o Raidenie - waleniu kotka za pomocą młotka, na co ostatnimi czasy próbował zwrócić uwagę Wujek Andrzej, a którego głos pozostał wołającym na puszczy. Efekt jest taki, że Wujek zrezygnował z działalności publicystycznej, co w moim odczuciu jest ogromną stratą dla forum. A poza nic na działkach się nie dzieje................

A kedry? Że raz są, a raz nie ma? Poprawimy szpachlując, szlifując i zamalowując. A co tam, jak widać, to trza zrobić, żeby znikło. No nie?

Uśmiech zirytowanegokiedyśmundzia,
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć orły, sokoły. Było tak. Wchodzę jakiś czas temu do zaprzyjaźnionego sklepu modelarskiego i widzę jak się gościu uśmecha w specyficzny sposób. Specyficzny dlatego, że jak tak się uśmiecha, to znaczy, że jest pewny, że mi cóś wciśnie. No i wcisnął. Książeczkę wydawnictwa Rossagraph zatytułowaną "I.gl.Pkw K1 typ 82 Kubelwagen". Mało opisów, mnóstwo zdjęć. To co tygrysy lubią najbardziej. W domu zaskoczyłem, że na tych fotkach widać jak byk takie elementy, których na wypraskach nie było. No, odpadka. Trzeba dorobić. Co?. Ano przede wszystkim tłumiki z rurami wydechowymi i zbiornik paliwa. Chciałem zademonstrować na forum niektóre fotki z broszurki, żeby Wam naocznić o co mi chodzi i w tym celu zwróciłem się do wydawnictwa o pozwolenie wstawienia do wątku paru zdjęć. Niestety wydawnictwo nie jest chyba zainteresowane darmową reklamą, bo do tej pory nie odpowiedziało na moją prośbę. Zatem nie będzie ani fotek, ani reklamy. Nie znaczy to, że Kubelwagen nie zostanie uzupełniony o brakujące części, ma się rozumieć. Więcej, już został. Poprosiłem zaprzyjaźnionego sprzedawcę (też mańkut, mało tego - jego szef też mańkut) o pokazanie, w celu podglądnięcia, Kubelwagena Tamiyi, oczywiście w 1/35. I patrzcie, tam nie dość, że tłumiki z rurami wydechowymi są, to jeszcze zbiornik paliwa ładny zrobili. To jest firma. Tylko te ceny. A ma być jeszcze drożej.
Ponieważ odwiedziłem wczoraj Vivita, zrobiliśmy parę fotek. Przy okazji pogadaliśmy sobie ponad dwie godziny i jeszcze było mało. Paluszki- wstręciuszki też porównaliśmy. Jemu już się prawie zagoiło. U mnie jeszcze opuchlizny trochę, a i ze zginaniem jeszcze kłopot. Ale co ja tu o głupich paluszkach. Najfajniejsze jest to, na co można popatrzeć. No to popatrzcie sobie. Tłumiki z rurami wydechowymi przed zamontowaniem, zamontowany zbiornik paliwa i zamontowane tłumiki z rurami wydechowymi. Właśnie w takiej kolejności.

16. Rury wydechowe z tłumikamiObrazek 17. Zbiornik paliwa Obrazek

18. Rury wydechowe Obrazek


Uśmiech na trwale zamontowany,
Ostatnio zmieniony ndz lip 03 2005, 14:34 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Tak TAMIYA...
Mam "GO". Jest więcej różnic ... ale to już zupełnie inna historia. Zresztą ten wątek już tu gościł.
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Aaa... Edmundzie,
Czy 6 d.panc. nie miała czasem przygody z KW-2?
Wiesz dlaczego pytam...?
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

I owszem, miała. Ale już nic nie będę dokładał. Ostatnio (chyba ze dwa dni temu) pokazywali na Discovery-Civilisation odcinek Batterfield z działań na kierunku leningradzkim. Było też o rozjechaniu paru 35-tek przez KW-2.

Uśmiech, taki jak zawsze,
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

I nie myślcie sobie, że się obijam. Palec palcem, a robota musi iść. Dokleiłem lampę notek, tę przednią. No i uzupełniłem zwinięty dach o paseczki-troczki, których w modelu producent nie przewidział, a które są widoczne na wielu fotkach. Paseczki są z papieru pomalowanego na skórzano, a sprzączki są z drucika miedzianego, pobielonego o fi 0,2 mm. Miłego oglądania.

19. Lampka NotekObrazek 20. Daszek z paskami Obrazek

21. Fura z daszkiem Obrazek


I miłych ode mnie uśmiechów,
Ostatnio zmieniony ndz lip 03 2005, 14:39 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 4 razy.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jeszcze coś zrobiłem. Wystarczy dobrze przyjrzeć się fotkom. Kto zgadnie co?

Uśmiech zagadkowy,
Ostatnio zmieniony ndz kwie 10 2005, 0:16 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ