Dyskusja o Tatrach

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
alert
Posty: 43
Rejestracja: pt wrz 03 2004, 21:16
Lokalizacja: Stalowa Wola

Dyskusja o Tatrach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: alert »

Zaciekawiony tematem ''Dyskusja o Jelczach'' postanowiłem założyć ten temat. Chiałbym żeby rozwinął sie jak tamten, a mianowicie żeby umieszczano tu rózne fotki, schematy rysunki związane z samochodami ciężarowymi Tatra. Sam szukałem modelu Tatry ale niestety nie znalazlem:( Może ktoś z forum wie coś na temat modeli Tatr. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Hehehe - czytając tytuł wątku miałem przesłać zdjęcie z wczorajszego pobytu w Tatrach...;)- czyli z Zakopanego .
Awatar użytkownika
alert
Posty: 43
Rejestracja: pt wrz 03 2004, 21:16
Lokalizacja: Stalowa Wola

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: alert »

Ajjj Panie Frytek może pan ładne zdięcie jakiejs Tatry wkleić i bedziemy kwita ;)
Pamiętajcie że w Stalowej Woli ogromna huta z żelaza stoi.
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

hej. chyba znam kolesia który chcial (bynajmniej kiedyś) sprzedac model tatry 815. jesli jestes zainterere to daj znac na priv a dowiem sie czy sprawa jest aktualna
Awatar użytkownika
goblin
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 28 2004, 18:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: goblin »

Alert kilka modeli kartonowych samochodów marki Tatra można zakupić tutaj:
www.gryfhobby.com
Duźgu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Duźgu »

Dobra tam. Tatra. Ogromne czechosłowackie(tera to już tylko czeskie) maszyny. Wspaniałe, silne, piękne, wzbudzające respekt. Tatry, nasze Jelcze, oraz wszelakie radzeckie Ziły, Kamazy, Mazy... Ech nierozłączny krajobraz warszawskiego Ursynowa, wrocławskiego Kozanowa, a także wielu podobnych im polskich blokowisk. Czy już teraz zobaczymy jak takie maszyny lawirują w błocie między betonowymi płytami w których potem zamieszkamy? Wątpie ten widok odszedł od nas jak winogrona na tramwajach, lub epoka polskiego komunizmu. A tera do rzeczy. Pamiętam jak dawno temu, w czasach mej wczesnej młodości(chyba był to rok 1992-93, może jeszcze 91), kiedy me osiedle się jeszcze rozrastało na budowie śmigały olbrzymie wywrotki marki Tatra. Nie powiem jaki to był typ, bo jak? Jedyne co pamiętam to miały z przody dwie osie skrętne i się ich strasznie bałem :oops: . W związku z tym, że powstał na tym forum takowy dział mam nadzieję, że znawcy tematu wyjaśnią mi jaki to był typ tego wielkiego potwora z południa. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

alert - błagam - tylko nie "panie" !!!
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Duźgu pisze:Pamiętam jak dawno temu, w czasach mej wczesnej młodości(chyba był to rok 1992-93, może jeszcze 91)
Jako niemowlak miałeś bardzo dobrą pamięć !!!

gulus
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Hehehe - gulus , widać teraz młodzież ćwiczy pamięć zaraz po urodzeniu . Nie tak jak my - przebłyski zaczynają się od ok. piątego roku życia...:)
SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

No, no chciałbym tyle pamiętać ze stanu wojennego
ODPOWIEDZ