Czołg 7tp

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
haryxxx
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 9:53
Lokalizacja: Katowice

Czołg 7tp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haryxxx »

Witam Szanownych Forumowiczów!!

Jestem tutaj nowy na forum.Po latach przerwy postanowiłem wrócić do sklejania modeli i obrałem sobie za cel pancerke.Kiedy byłem nastolatkiem sklejałem modele samolotów,ale nie wiem dlaczego zakochałem sie teraz w pojazdach pancernych.Pierwszy model czołgu jaki sobie sprawiłem jest 7 tp wydany przez mirrage hobby.Mam pytanie ,czy któryś z Was sklejał ten czołg ,mógłbym prosić o pare wskazówek dotyczących malowania ww modelu-chodzi mi głownie o to jaki kolor stosować na podkład;które farby są lepsze ?akryle czy olejne,jak malować gąsienice?znalazłem na necie wiele porad na temat malowania ,ale szkoły są różne. Z góry dziękuje za cierpliwość i odpowiedź. :D
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

co do maloawnia to uwielbiam akryle... pactra moim zdaniem rzadzi :D szybko schnie, jest tansza od humbrola, łątwo sie myję pędzle (sama woda starczy.... nie smierdzi benzyną w pokoju i nie trzeba latac do umywalki z kazdym pędzlem...starczy słoiczek wody i chusteczka higieniczna do wytarcia pędzla :D).... obowiązkowo wymaga podkłądu... na podkład daje kolor biały (jak model ma byc jasny), czarny (jak ma byc w ciemnych barwach) lub szary (jak ma byc posredni :) )
gasienice: jesli jest to taki długi gumowy robak to rozciągam go na czymkolwiek... przypinam na dwoch koncach szpilkami do podłoża... i maluje.... potem odwracam... i powtarzam czynnosc :) a zwykle robaki maluje mieszanka czarnej+gun metal (bo gun metal pactry jest za jasny...wiec trzeba go neico "ściemnic" ;) )

powodzenia..

ps.s beda jakeisfotki do poogladania?? kiedys dawno temu ten model sklejalem i byl całkiem fajny ale gdzies mi sie zapodział :(

pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
haryxxx
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 9:53
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haryxxx »

Dzięki za info.Fotki będą ,jak model skończe i będe miał dostęp do cyfrówki.pzdrw
Michał_26
Awatar użytkownika
haryxxx
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 9:53
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haryxxx »

A co z malowaniem gąsienic ogniwkowych?
Michał_26
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

z gąsienicami ogniwkowymi bawilem sie raz w zyciu.... nie znosze tego rozwiązania bo jest cholernie upierdliwe ;) a ja leń jestem wiec mi to rozwiązanie nie podpasowało ;P ogniwkowe malowałem jescze w ramkach tym samym kolorem z robaka... potem to wszystko skleiłem... i malutkim pedzelkiem pomalowalem to czego nie domalowalem wczesniej :) ale 7tp mirage ma chyba długiego gumowego robaka?? hm....
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Są też zestawy waloryzyjące, w tym z gąsienicami
o pojedyńczych ogniwach. Te w zestawie nadają
się najlepiej ... do kosza!
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
haryxxx
Posty: 10
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 9:53
Lokalizacja: Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: haryxxx »

Zgadza się.Gąsienice z pudełka są beznadziejne ,więc postanowiłem sobie kupić w oddzielnym zestawie.Na razie czekam aż sie pojawią w sklepie.
Michał_26
ODPOWIEDZ