Dyskusja o Jelczach

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Duźgu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Duźgu »

A propo jeszcze coś dodam od siebie. M11\L11 to zwykłe Ikarusy tylko z naszą polską skorupą. Dlatego i koła były podobne. Choć co ciekawe w polskich Ikarach od ok.1985 nontowano inne koła. W przegubach jest teraz czesto spotykane mieszanie, a mianowicie przednia oś ma takie koła, a oś przyczepki ma inny "wzorek" na kółeczkach. A tak się jeszcze pytam czy ogórkom także montowano te trilexy, bo na niektórych zdęciach, albo starszych filmach widać te wesołe "wzorki"(tak to kiedyś nazywałem :lol: )
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Witam Panów Modelarzy!!!
Co prawda ja robie w plastiku trucki, ale jakiegos czasu mysle nad czyms z kartonu... Jak mam sie do tego zabrac?? Jaki material mam kupic??? Farby czy cus??? Miałem robic naczepe niskopodwoziowa z kartonu, ale ostatecznie wybrałem PCV... wiec moze Wy jakos mnie wspomozecie?/
pozdr. Nobel.
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Nobel, a co chcesz robić? Ciężarówkę czy przyczepę?
GCBA w montażowni :)
Rox

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rox »

Nobel... zrób naczepę a ja stworzę ciągnik bo takowy właśnie projektuje...
pzdr Rox
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

Jeszcze z około jelczowych klimatów. Znalazłem zdjęcie pożarniczego Csepela D744.23
Obrazek
rado
Posty: 149
Rejestracja: czw lip 15 2004, 11:55
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rado »

Odgrzewam stary wątek bo znalazłem taki oto rysunek:
Obrazek

Jelcz 640 ze skrzynią ładunkową odchylaną do tyłu, z podgrzewaniem jej spalinami. Zapobiega to przyklejaniu się transportowanego materiału do skrzyni. System często stosowany w wywrotkach rosyjskich (Kamaz, Kraz), ze względu na panujące w tym kraju warunki.
Rysunek jest ale przyznam szczerze, że nie widziałem nigdy w rzeczywistości Jelcza z taką zabudową.
ODPOWIEDZ