makieta HO

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 9:58 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

konstrukcja ślimaka podeschła sobie przez noc - i aby coś przez cały dzień się działo zapianowałem segmenty kostrukcji ( to powinna być ciekawa wprawka przed zapianowaniem szkieletu pływadełka )

Obrazek
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
Adam_007
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 22 2004, 20:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_007 »

Hmm szpejarz widze, że robisz sobie taką makietę do zabawy od święta. tu ślimak to jakieś tuneliki itp. Wiesz już może jaką epokę będziesz robił??
Ja tam robie makiete segmętową.Jak narazie ma ona mieć 6,5 m.Ja robię ja w realiach 3 epoki czyli 1 szlakowy tor mała stacyjka i czego chcieć więcej. Modelarstwo kolejowe to jest taka Studnia bez dna. Czyli to nigdy nie jest model skończony zawsze się kupuje jakieś wagoniki budowle. Życze Cio owocnej pracy.
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Adam_007 pisze:Hmm szpejarz widze, że robisz sobie taką makietę do zabawy od święta. tu ślimak to jakieś tuneliki itp. Wiesz już może jaką epokę będziesz robił??
wielkość makiety :
- niestety tylko na miarę pomieszczenia ( potrzebuję go używać jeszcze do innych celów )
- niestety na miarę wykonawcy
- no i niestety na miarę możliwości finansowych ... bo jak się okazuje to dość kosztowne hobby

A jeśli chodzi o epokę - raczej parowozik i wagoniki pasujace do parowozika , mały parowozik z tendrem już mam plus niebrzydki wagonik pasażerski . Myślę , że nie będę bardzo surowy jeśli chodzi o zachowanie wszelkich szczegułów epoki - bo traktuję to bardziej jak zabawę - przede wszystkim zabawę dla mojego szkodnika któremu coraz bardziej się to podoba . Ale obiecuję , że jeśli nie wydam całej kasy na tą makietę i odłożę coś na adaptację strychu który straszy bałaganem i cieknącym dachem - to następna makieta będzie wielka i z zachowaniem wszelkich zasad .

Na razie to tylko zabawa i kolejna wprawka ....
a skoro już o wprawkach mowa - ślimak wyszedł jak do tej pory w miarę ok. pianka wypełniająca szkielet nie rozsadziła go całkiem ...

Obrazek

a w tle prowodyr całej imprezy

Obrazek
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

bardzo powolutku prace posuwają się
dalej do końca nie jestem pewny co do planu torowiska ....było już kilka zmian planów - raczej nie będzie to gąszcz torów - taka po prostu kolejka i kilka zwrotnic

Obrazek

coraz bardziej podoba mi się wypełnianie konstrukcji pianką budowlaną
i tutaj przy okazji moje spostrzeżenia :
- pojawiła sie pianka szybciej stygnąca i o mniejszym stopniu rozprężenia
- znalazłem również "czyścik" do pianki - to po prostu specjał w płynie który myje rurkę , zaworek , ręce .....podłogę , pantofle ...etc

Obrazek
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Spoko sie zapowiada >>>> bedzie frajda :D , sam bym sie czymś takim pobawil ale chyba narazie to nie na moja kieszeć :( heehheeh
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

z kosztami faktycznie może być różnie , ale
- moja makieta ma być w klasie "economy"
- zasadniczy koszt to zwrotnice - ale przecież wcale nie musisz od razu kupować elektrycznych
- tory to wydatek około 8 zł/mb
- tabor - przecież nie musisz kupować od razu drogiej kolekcji ....a na początek możesz coś wyszabrować po znajomych
- reszta to inwencja własna , ja nie zamierzam kupować gotowych domków , semaforów czy takich tam - mam plan pomajstrować przy tym samodzielnie


no i pozostaje jeszcze fakt - że dłubanie przy tym to zabawa na baaaardzo wiele wieczorów
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

No w sumie dobrze myslisz. Lokomotywe masz juz zakupiona ????? jak tak to wrzuć z jedną fotke bo ciekaw jestem czy to bedzie cos na styl retro czy moze cos w kierunku tego co robi Ernst. Fajnie fajnie :D w sumie nie interesuje sie kolejką ale w tym temacie bede z niecierpliwością czekał nastepnego postu i fotek. :tuptup:
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Hi, hi... Jak tam krakowskie torowisko? Coś cisza :(

Sam muszę się za coś zabrać... może dziś wieczorem coś pokombinuje przy mojej transafgańskiej linni Kraków-Klewki :twisted:
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Cześć Szpejarzu....

widzę że Ciebie też to dopadło....ja z moim na razie gromadzimy sprzęt....no ale ja nie o tym....
Ponieważ coś nie coś wiem to mogę coś szepnąć....
Sprawdź proszę jaką masz różnice wzniesień gdyż lokomotywa może sobie nie poradzić....gdzieś to miałem zapisane ile może wznosić się tor na 1 m o ile pamiętam a mogę się mylić to jest to coś koło 6-8 cm sprawdze i dam znać....
Zapowiada się elegancko.....co będzie jako budowle.....?
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ