*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TheSnake
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 16 2004, 0:42
Lokalizacja: Kołobrzeg, Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheSnake »

z ta sruba jest tak, ze niewiadomo czy to Dar, czy inna jednostka... fakt rufa wygloda jak w Darze ale reki nie dal bym sobie uciac czy to Dar czy inny "kuter" prosimy o fotke calego okretu by w upewnic sie w zupelnosci , ze Dar mail srube z czterema lopatami!! Jeta jak Ty to widzisz????
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Bundy... Nareszcie! ;-)

A może po prostu śruba czterołopatowa została pewnego pięknego dnia zastąpiona trójłopatową?
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

TheSnake pisze:z ta sruba jest tak, ze niewiadomo czy to Dar, czy inna jednostka... Jeta jak Ty to widzisz????
Ja widzę to tak, skoro Marek T. pokazuje fotkę i pisze, że została zrobiona w Remontowej na doku to tak właśnie jest. Śruba z wycinanki budziła moje wątpliwości od początku. Nawet obiecałem Bundy'emu, że spróbuję dotrzeć do p.Chorenia i zdobyć rysunek oryginału. Niestety nie udało się. Zdjęcie nie pozostawia dla mnie żadnych wątpliwości. Informacje na temat śruby są zawsze bardzo trudne do uzyskania ponieważ wszystkie fotki jednostek pływających są robione z reguły na wodzie. Niezmiernie rzadko ma się okazję wykonać taką fotkę jaką zaprezentował tutaj Marek T.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Sam nie wiem teraz co mam zrobić z tą śrubą, czy ją pozostawić tak jak jest, czy zmienić na trójłopatową - naprawdę nie wiem, jakieś sugestie z waszej strony ?

Pomijając to wszystko pokazujęwam pierwsze fotki z budowy nadbudówki śródokręcia, zważywszy jak zwykle na ilość części z jakiej ona powstaje to jeszcze troszkę pomęczę was jej fotkami

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:15 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Bundy pisze:Sam nie wiem teraz co mam zrobić z tą śrubą........ jakieś sugestie z waszej strony ?
Zauważ Tomek, że to nie tylko śruba się nie zgadza ale także obudowa pochwy wału. Ta w modelu ma zakończenie stożkowe a oryginał cylindryczne. Masz do wyboru, albo standard i zostawiasz jak jest (tylko po co wtedy to całe zbieranie dokumentacji itd.), albo waloryzacja i doprowadzanie szczegółów do zgodności z oryginałem. Twoja decyzja.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

No to ja poproszę jakąś dobrą duszę o zeskanowanie elementów śruby z wycinanki (chyba ktoś takową ma) i po prostu przerobię ten element zgodnie z tym co widzę na zdjęciach. Gdyby ktoś znalazł czas na skanowanie to poproszę o przesłanie na todam@smj.pl
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dzisiaj powstała nowa śruba (trzyłopatowa) na podstawie skanu, który mi podesłał Witkow (dziękuję jeszcze raz) i zdjęć Marka T. Fotek jej nie będę pokazywał bo na pewno jeszcze nie raz załapie się ona do jakiegoś zdjęcia.
Podczas dzisiejszej pracy natknąłem się na kolejnego babola powstałego chyba w drukarni - kolejnego bo pierwszym była szalupa wydrukowana na innym arkuszy, która ma kolor zupełnie inny niż pozostałe:
oto ten babol - bez komentarza :evil:

Obrazek

nadbudówka posiada sporo takich elementów jak widoczne poniżej - chyba są to jakieś pokrywy wentylatorów

Obrazek

a głównie dzisiaj powstawały tylko wzmocnienia pokładu od jego spodu

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:33 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W dniu dzisiejszym powstały dwa zespoły elementów, drabinki prowadzące na pokazany na fotce pokład (mało efektowne) oraz zespół zawierający cztery świetliki - napracowałem się przy nim troszkę, mam nadzieję że efekt jest zadowalający.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 18:34 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

Ale bajer z tymi świetlikami :wooow: :wooow: :wooow: , a co zamierzasz zrobic z tym "babolem" <chyba dobrze odmieniłem ?>
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Bundy,świetliki pierwsza klasa ale linijkę do cięcia prostych krawędzi to musisz mieć fest zużytą. Dlaczego krawędzie największego elementu nie są proste?
ODPOWIEDZ