[pytania) Budowa Okz32

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

przymiarka reflektorów na pomoście (pomost wykonany dzięki zdjęciom uboottda :) - dzięki raz jeszcze)

Obrazek

(poza tym mam jeszcze zrobione sprzęgi i zderzaki)

nikdo
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 19:22 przez nikdo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

i jeszcze sprzęg kontra groszówka ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 19:28 przez nikdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Extra to wygląda. Ja nigdy nie byłem fascynatem parowozów, aż do chwili gdy zobaczyłem je na konkursie w Porąbce. No i kupiłem Okz bo to przedwojenny tendrzak zrobiony specjalnie na trasę Kraków-Zakopane. A ja jestem właśnie z Krakowa i pamiętam jeszcze parowozy na tej trasie. Nota bene robiłem sobie na rowerze wyścigi z pociągami, kto szybciej z Zakopanego dojedzie do Krakowa(zresztą nie tylko ja). Jak myślisz kto wygrywał?

Wracając do modelu. Te powierzchnie antypoślizgowe w oryginale były wypukłe czy wgłębne? Pojechałbym do Chabówki, żeby to sprawdzić ale na razie jestem uziemiony po upadku na rowerze.

Użyłeś jakiejś śrubki w tym sprzęgu?

OKz będę robił (Bo Twoja relacja to świetna instrukcja) ale najpierw Wicher 1:100 (relacja też na KnW).
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

jhradca pisze: Nota bene robiłem sobie na rowerze wyścigi z pociągami, kto szybciej z Zakopanego dojedzie do Krakowa(zresztą nie tylko ja). Jak myślisz kto wygrywał?
hehhe - pewno kolarze :)
jhradca pisze:
Wracając do modelu. Te powierzchnie antypoślizgowe w oryginale były wypukłe czy wgłębne? Pojechałbym do Chabówki, żeby to sprawdzić ale na razie jestem uziemiony po upadku na rowerze.
podejrzewam, że wypukłe - to tylko ja uprościłem sobie życie i wygniotłem je nożem... ;-)
jhradca pisze:
Użyłeś jakiejś śrubki w tym sprzęgu?
nie - zwinięty w rurkę papier z książki telefonicznej i na to nawinięty cienki drucik (niestety zaczął odstawać)
jhradca pisze:
OKz będę robił (Bo Twoja relacja to świetna instrukcja) ale najpierw Wicher 1:100 (relacja też na KnW).
a ja odwrotnie - po okz mam zamiar skleić okręt - Nowika :)
(ta Okz już mnie trochę męczy, ale muszę jakoś dotrwać do końca ;-)...)

pozdrawiam,
nikdo
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Czy piesio na na miniaturce jest Twój?
Ostatnio zmieniony śr lis 10 2004, 11:47 przez jhradca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Rowerem (wyścigowym) jadąc w miarę spokojnie można przebyć trasę z Zakopanego do Krakowa w ok. 3,5 godziny. W większej grupie lub jadąc na całego, można oczywiście ten czas jeszcze trochę skrócić. Co ciekawe szybciej się jedzie z Zakopanego do Krakowa niż odwrotnie(Kraków jest w dolinie i trzeba więcej jechać pod górę).

Odnośnie Nowika to na KnW jest chyba relacja Szyderczej Gały z prac nad Nowikiem. Warto tam zajrzeć bo Gała świetnie klei(widziałem na własne gały :) ).

Z Okz masz już finisz, a model jest bardzo atrakcyjny :spoko: . Do tendra nasyp rozdrobnionego węgla a pod koła wrzuć szyny (są chyba do ściągnięcia na stronach GPM) dorób ładny nasyp(ze żwirkiem) i dawaj fotki, bo to przyjemność oglądnąć taki ładny model (nie oszczędzaj cyfraka, więcej zbliżeń na różne części).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

tak, piesek to nasz owczarek Lord :)

poniżej wstawiam zdjęcie modelu 'od dołu' (trochę je kompresja zjadła)

Obrazek

pozdrawiam,
nikdo
Ostatnio zmieniony czw wrz 01 2005, 19:24 przez nikdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Lord wygląda na bardzo fajnego i kochanego psiura.

Co do modelu mam dwie kwestie.
Na podłużnicach w wycinance, są takie szare miejsca, które wyglądają jakby były przetłoczeniami, wycieniowane elementu. A może to były otwory, które nie wiedzieć czemu autor opracowania nie kazał wyciąć.
Co Ty z tym zrobiłeś?

Fajnie wyglądają obręcze kół. Malowałeś je srebrzanką czy naklejałeś folię?

Więcej zbliżeń!
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

Teraz już nie bardzo pamiętam :) ale chyba wszystkie szare pola w ostoi wyciąłem. Obręcze są pomalowane srebrną pactrą.

Postaram się wieczorem jeszcze jakieś zdjęcia wrzucić (jakieś elementy bardziej Cię interesują?)

nikdo
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to prosiłbym o parę zdjęć ze szczegółami konstrukcji napędu, głównie od spodu. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ