Malowanie gąsienic.

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

to jest metal prawda??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

Cóz ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Kurde , chyba będe musiał zamknąć buzie i nie wtryniac się na forumy :oops:
Dziekuję za opinion ...normalnie hmm.... :oops: :oops: :oops:
Siedzę teraz nad forma , pale faję za fają , pije tony kawy i cholera patrzę jak wylewa się złotowa za złotówą w postaci silikonu do tej cholernej formy :( ech drogie zycie modelarza ....... buuuuuuuuuu .... :razz:
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Tak patrze na moje papierowe i...
ech, szkoda gadac...
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Te traki sa z zywicy odlane ...a to co świeci to metalizer taki jakis :)
Kat :razz: do dzis pamiętam swój pierwszy kartonowy modelik - smigłowcowiec moskwa to był .. hehehe , zostało mi po nim tyle kartonu drukowanego że na jeszcze jakis samolocik by stykło :)))

Juz po bólu kurde ... 2.5 kilo silikonu trafił że tak powiem szlag ..... :shock:
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 14:53
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leliwa »

Witam
Bigtanku, podziwiam Twoją malarską pracę, gąsienice prezentują się wspaniale.
Mam tylko pytanie, ile lat te gąsienice moczyły się w wodzie?
Niedawno widziałem pokaz w Muzeum Wojska Polskiego uruchomienia czołga T-55 stojącego ileś lat jako eksponat. Czołg pojeździł sobie w te i w tamte i po paru przejazdach części po której toczyły się koła błyszczały jak lustro.
Materiał z którego są produkowane to nie zwykła blacha rdzewiejąca po kilku godzinach.
Gąsienice jeżdżące po gruncie bę miały przylepione
podłoże , lecz w skutek tarcia będą błyszczące.
Reszta korpusu czołga też nie rdzewieje tak łatwo.
Czerwone ślady, które czasem można widzieć to farba podkładowa starta, a nie rdza. Czołg w ruchu może być brudny, lecz nie rdzawy.
Sa liczne zdjęcia czołgow z wojny w Iraku.
Ten brunatny kolor to naogół powstaje w wyniku pożaru- wypalonej wysokogatunkowej stali.
W tych zapędach rdzawienia już oglądałem model
z zrdzewiałymi zawiasami. Przecież to absurd.
Jaka załoga dopuściłaby do takiego stanu?
Sama klapa waży ładnych kilka kg., a tu idzie o życie. Nie wolno dopuszczać by przy otwieraniu klap
powstawały dodatkowe opory.
Wybacz te parę słów i tak jestem pod wrażeniem Twego wykonawstwa.
Serdecznie pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
messer
Posty: 727
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Dołączam sie do opinii Jurka. Panowie, skąd takie zardzewiałe gąsienice bierzecie? Widziałem czołgi stojące naście lat pod gołym niebiem i jakoś śladów korozji na gąsienicach nie miały...
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

Rdzewionko :)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam :) Dzięki za słowa uznania hmm i ostrą krytykę rownież :) .. Coz kazdy robi jak umie , hahaha , Problem w tym że ciekaw jestem ilu modelarzy wybuchneło by smiechem gdyby zobaczyło model pancerny jakiś ze srebrnymi gąsienicami ?????? Blotko cóż , owszem zgadza się , ale kurna felek i tam mam dość kurzu na półkach żeby jeszcze mieć dodatkowe wykruchy z traków ....Przeciez tak zrobić zaden problem ....A z rdzą to no nie wiem krązą różne opinie ... poniżej masz link na innym forum gdzie się wypowiedziałem w tej kwestii ...


http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... 5e51255e78

A na modelach to nie rdza tylko kurz u licha , pastele i takie tam wynalazki ....Rdza jest tylko w paru miejscach .... Fakt załogi a zwłaszcza niemiaszkowe raczej dbały o sprzęt , w koncu to chodziło o zycie ........
Pozdrawiam - Andrzej ....
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Posty: 31
Rejestracja: śr kwie 07 2004, 14:53
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leliwa »

,< Problem w tym że ciekaw jestem ilu modelarzy wybuchneło by smiechem gdyby zobaczyło model pancerny jakiś ze srebrnymi gąsienicami ?????? >

Cóż to szkodzi, że parę osłów się będzie śmiało.
Jak realizm to realizm.
Te wszystkie rdzawe malowania biorą się z konkursów. Tam gdzie modelarz chce pognębić konkurencję, w braku innych możliwości zdobienia modeli pojazdów, zdrowo wali rdzę by model się wyróżniał, a to tylko góra 3 punkty.

<Fakt załogi a zwłaszcza niemiaszkowe raczej dbały o sprzęt , w koncu to chodziło o zycie ........ >

Akurat wcale nie miałem na myśli niemiaszków, tylko gdy znany modelarz malował siedzącego czołgistę na włazie Shermana.
Ja rozumiem gdy wypowiada się wielu fachowców, którzy w życiu niewidzieli czołga, poza muzeum
Ale nawet w muzeum jako tako konserwowane, nie są tak rdzawe jak to czym raczą nas wykonawcy.
W przedostatnim numerze Model Fana uraczono nas
zdjęciami hiszpańskiego artysty i jego rdzawego produktu, jako wzór doskonałej roboty malarskiej.
W cyklu "jak malować " /w innym piśmie/ zamieszczono zdjęcie rdzawego Corsaira zbudowanego z aluminium
..no i jak tu się nie pogubić.?
trzeba tylko myśleć jak dana część pracuje, by nie robić głupich błędów.
A Twoje prace naprawdę mi się podobają, szkoda że nie pokazałeś się w Ciechanowie na konkursie jeżdżących olbrzymów w skali 1:16

Jurek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Faktycznie czołgi rdzewieją, ale ... z całą pewnością nie są
pozostawiane same sobie na łaskę niepogody. I rdza ich
nie bierze jak porzucony w rowie rower. Co innego brud,
błoto i uszkodzenia eksploatacyjne na wozach bojowych w
polu ...
Leliwa ma racje.

Pozdrawiam,
Maciej

P.S.
Niegalwanizowane aluminiu koroduje ( utlenia się powierzchniowo ) ale ... NIE RDZEWIEJE.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

hmm...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Z zaczętego tematu o zardzewiałych trakach , zeszliśmy na brudzing calego pojazdu :P Na pierwszej focie macie super hiper w skali ! 1:15 T34 hehehe :P a propos rdzewki ..A swoja droga facet calkiem prawdziwie zrobił wnętrze , którego zreszta za bardzo nie widać bez zdjęcia gornej części kadłuba ;-)

Poniżej traki z dwóch egzemplarzy muzealnych - tu akurat widac rdzę zdaje się , albo jestem ślepy jakiś :P , na drugim fotku jest fajny kurz , spod ktorego przebija owa słynna hmm ja to nazywam zendrą wg Ciebie jakoby po wypaleniu czołgu :) To po prostu warstwa utlenionej poczerniałej , stwardniałej skorupy - kłania sie faktycznie super stal ...po latach rzecz jasna ... Oryginalne traki zesz rdzewieja prawie od razu ... Miałem dwie sztuki w domu - jedna od pz 4 i pochodnych - bo identyczne miały pojazdy na podwoziu trójki oraz czwórki i trak do pz 1 albo 2 pewien nie jestem ..skleroska :) Po osobistym osrutowaniu na drugi dzien u licha pokazały sie pierwsze ciemne plamki rdzy w zakamarkach , po paru tygodniach obie były prawie czarne i zaczęła sie tworzyć własnie taka jakby cienka warstewka tego czegoś co widać pod kurzem na tej fotce gdzie facecik sobie mierzy traka :). w suchym pokoju .. No i co Wy na to ? Nie chcę się kłócić :) bo po jakiego grzyba ale czy cały czas czołgi walczyły ????...no comments więcej .. Też łaże i oglądam kopary rózne etc ... i robię sobie tak jak widać ... Poza tym wygląda toto ładnie i tyle - hahahahaha ....Kurde balans , do Stuga specjalnie dla Ciebie Leliwa :) wyswinię traki jak mi sugerujesz - jaki kolorek błotka byś mi doradził ?????? czerwony , czarny , szary , bezowy , siena ???Serio :) Trawy kurde nie umiem jeszcze :) - tylko błotko ....
Będzie odpowiedź Maciek ???????:) Kazdy ma swoje racje , a modele wybrudzone tak czy siak jak dla mnie wygladają całkiem ok w porownaniu z czysciochami :P

PS , cholerne ą i ę - nie chce mi sie robic korekty - sorry :oops:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ