Naklejki na karton

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
piotrec
Posty: 166
Rejestracja: pt lis 28 2003, 13:19
Lokalizacja: Ostrołęka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrec »

W swoim imieniu chciałbym powiedzieć ,że pomysł bardzo dobry. Przykładowo za komplet naklejek (szczególowych) do Richelieu w skali 1:200 byłbym skłonny zapłacić do 20 złotych.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Ja mogę dać spokojnie 15 pln. Ale tematyka jaka mnie interesuje chyba niewielu by zainteresowała :) Bo kalki do ciężarówek? Ja bym chciał. :)
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Robert7773
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 31 2004, 17:11
Lokalizacja: Hannover

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert7773 »

Witam :)

Mam teraz na warsztacie F-5E Tiger II . Model ten zostal wykonany bez zadnych znakow. Do modelu zostala dolaczona kalkomania. Uwazam jest to swietny pomysl. Tymbardziej, ze moge zdecydowac sie na calkiem inna kalkomanie np. z lotniskowca, ktory ma calkiem inne znaki.
Szperalem troche w necie i znalazlem pare naklejek w skali 1: 32.
Naklejki sa w cenie od 0,2 € do 15 € .

Pozdrawiam

Robert
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:44
Lokalizacja: Tampa, FL - USA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mirek »

Robert,
jezeli mozes zto podaj adres strony z tymi kalkomaniami do P-40...
Bylbym zainteresowany i innymi, problem jednak polega na tym ze to faktycznie raczej jednostkowa produkcja by byla....
Mirek aka shoki2000
Japonia II wojna swiatowa
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1099
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Panowie! Skoro komplet blach do okrętów kosztuje często kilkadziesiąt złotych, a z lufami często ponad 100,00 i sie sprzedaje (sam kupiłem do Bismarcka) to na naklejki też by się znalazło.

Osobiście uważam, że najlepiej byłoby produkować naklejki jako odrębny typ akcesoriów. Zatem np. na arkuszu naklejek do samolotów w skali 1:33 znalazłyby się naklejki np. do spita ale z możliwością różnych wersji. Nie kręci Was taka możliwość?

Co do pojazdów byloby jeszcze lepiej bo tutaj znaki są dość małe i na jednym arkuszu mogłyby się znajdować znaki do kilku czołgów czy pojazdów danego kraju.

Przy takim sposobie produkcji arkusz mógłby kosztować nawet i 30zł, bo taki arkusz z dużą ilością naklejek przydałby się przy innych modelach.
Awatar użytkownika
Robert7773
Posty: 48
Rejestracja: pn maja 31 2004, 17:11
Lokalizacja: Hannover

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert7773 »

Naklejki dostaniesz w nastepujacych sklepach internetowych:

http://www.jettmodel.com
http://www.moduni.de

Nie przejzalem wszystkich stron w sieci z braku czasu, ale napewno i wieciej jeszcze sie tego znajdzie.

Pozdrawiam.

Robert
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam.
Można iść i dalej jak w plastikach oprócz kalkomanii, maskowniczki do malowania kamuflażu „A” i „B” kabinek, ale czy jest wtedy sens kupować model wydrukowany czy nie lepiej zrobić go samemu? :?: :idea: :!:
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1099
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Marek oczywiście, że tak. Właśnie powodzenie innych gotowych rzeczy świadczy, że sam pomysł ma sens. Inną sprawą jest opłacalność pomysłu ale dlatego rzuciłem pomysł na forum, żeby ewentualni producenci mieli rozeznanie. Rozumiem Twoje wątpliwości ale to jest problem dla producentów a nie dla Ciebie. Kiedyś do głowy by mi nie przyszło, że ktoś będzie produkował koła czy maszty do kartonów. Powiedz czy byłbyś zainteresowany nabyciem naklejek i jeśli tak to jak cena byłaby przez Ciebie akceptowana.

Zawsze będą osoby, które będą budowały model po najmniejszej linii oporu i Ci, dla których modelarstwem jest praca od podstaw bez użycia jakichkolwiek gotowców. Gdyby jednak iść tropem Twoich wątpliwości należałoby przyjąć, że modelarzem będzie tylko ten co sam sobie zrobi papier, odleje drut i wyprodukuje przeźroczystą folię, a dodatkowo zamiast korzystać z planów pójdzie i sam sobie zmierzy pojazd czy samolot, którego model chce zbudować ;-) :lol: .

Jednak większość modelarzy stosuje metody pośrednie i wraz z nabywaniem doświadczenia w coraz większym stopniu model jest robiony samodzielnie. Są też tacy, którzy nie mają czy cierpliwości czy zdolności aby robić wszystko samemu a chcieliby mieć ładny model przy niewielkim nakładzi czasu i sił. Dla każego coś miłego :D .
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Pomysł bardzo dobry.
Według mnie powinny być też rejestracje, PL-ki itp. rzeczy do modeli samochodów.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

na przyklad napisa "pioneer" albo "tjunink" na 3/4 przedniej szyby?
[mimo ze ja nie w temacie to musialem to napisac...sorry ;P)
pozzdrawiam :D:D:D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ