Parowóz BR43 - mój pierwszy plastikowy model [fotorelacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Piękne dzięki!. Zaraz biorę się za czytanie i zmieniam opis.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Hmm... dzisiejszy dzień poświęciłem modelowi. Właściwie od rana siedzę przy nim - z przerwą na obiad, wiadomości i wyprowadzanie psa :lol: . Aż przyjemnie się robi, jak sobie człek zarezerwuje cały dzień; szkoda że tak rzadko można to zrobić.
W zestawie jest dołączony tor H0 (plastikowy), ale mnie nie zbyt się podobała taka wersja. Poszedłem do sklepu z elementami makiet H0 i dokupiłem dwa odcinki prostego toru. Gość dziwnie na mnie patrzył i spytał:
- Dla Pana?
- Te dwa odcinki proste (i podaję mu wybrane tory)
- (zdziwienie) ??? Tylko dwa?!
- Tak, bo ja mam maleńką makietę i tylko dwa mi na nią wejdą :mrgreen:
Chyba nie zrozumiał z początku, ale potem mu powiedziałem co i jak.
dodatkowy koszt za tor = 5zł. (2x 2.50)

-----------------------------
Miałem sporo kłopotu ze zmontowaniem napędu. Rysunki złożeniowe są dokładne, acz nie za bardzo można w nich wykapować co i jak. Musiałem się "podpierać" różnymi zdjęciami znalezionymi w necie. W sumie udało się. Podwozie zrobione.
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Ciąg dalszy.
Muszę powiedzieć, że model jest super dokładnie wykonany. Zgrzewki są idealnie wyliczone, wymierzone przez projektanta i właściwie model sam sie skleja; wszystko bardzo ładnie pasuje. Aż się chce robić. Na zdjęciach kotła - szczególnie w widoku z tyłu - pozwoliłem sobie na "zapaskudzenie" całej płyty ze wskaźnikami i zaworami. Gdy całość była idealnie czarna, nie za bardzo mi się to podobało, teraz jest lepiej. Zasuwę paleniska pomalowałem lakierem "miedzianym" (Revell - nr93), a właściwie rozpuszczalnikiem z dodatkiem lakieru - tyle ile zostało na zamoczonym pędzlu i wypłukany w rozpuszczalniku. Efekt chyba wyszedł ok.
Jedno co mi się zaczyna niepodobać to...... chyba model za szybko się skończy :(

--------------------------
Do ramy zostały zamocowane zderzaki i sprzęg. Zamocowane są także reflektory przednie. Teraz jestem na etapie zakładania od spodu mocowania szczęk hamulcowych i samych hamulców. Już są polakierowane - schną. W tym czasie złożyłem kocioł i ścianki boczne kabiny.


>> dodane <<
Mój 200 post na tym forum.
Pozdrawiam - AlaN
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Wow bardzo ładnie Ci to wychodzi. Prosimy o fotke z przodu bo te dwie pokazują tablice przyrządów :lol:
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Alan pisze:Jedno co mi się zaczyna niepodobać to...... chyba model za szybko się skończy :(
ehh...skad ja to znam.... nawet najbardziej skomplikowany model w koncu sie konczy i pozostaje pewien....hm.....niedosyt :D
bardzo ładnie ci ta lokomotywa wychodzi....aż mnie korci żeby swojączęściowo rozmontowac i nieco odświezyc (sklejalem jądobre kilka lat temu.....kiedy mialem jeszcze marne pojecie na temat niektorych technik i wyglada ona tak sobie) :D
pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

leyek pisze:... fotke z przodu bo te dwie pokazują tablice przyrządów...
Hmm.... zdjęcia samego kotła już... nie będzie, bo został zamocowany na ramie. Za to widać całość :)
Galwani pisze:...nawet najbardziej skomplikowany model w koncu sie konczy...
No niestety :( . Jak się mówi "to co przyjemne szybko się kończy". Ale jest na to metoda - brać się za następny model :lol: . Ten faktycznie kończy mi się w zastraszającym tempie - dziś niedziela i lokomotywa skończona; jeszcze tender. Ale to dopiero od jutra, muszę polakierować elementy tendra. A narazie będę się wpatrywał w to, co zrobiłem :mrgreen: .

------------------
Póki co, można już oglądać gotową lokomotywę. Skończona w 100%. Ta czysta czerwień nie przypadała mi do gustu (kto widział tak czysty parowóz?), i - wzorem wnętrza kabiny - "ubrudziłem" go w miarę swoich umiejętności.
Teraz czas na tender.
Pozdrawiam - AlaN
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

super!!
przyznaj sie... jak zes zrobil te swiecace reflektory?? jakas folia aluminiowa i wlaczony flesz w aparacie?? czy zabawa w programie graficznym? :> wyglada toto swietnie :D:D:D
i coraz bardziej mnie korci zeby sie za mojego gracika wziac i zrobic takie cudenko :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Galwani pisze:...jak zes zrobil te swiecace reflektory??...
:D Tajemnica :razz:
Pozdrawiam - AlaN
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

Super :shock: nie mogę się doczekać całości z tendrem, a tajemnice świateł Zdradź nam prosze :)
ODPOWIEDZ