Profile Morskie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

Pewnie że dobrze , informacje z pierwszej ręki są bezcenne.
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

PM-68

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Cześć!
Właśnie otrzymałem 68 numer Profili Morskich.
Tak jak to już wcześniej zapowiadał Jeta, zawiera on plany trzeciego amerykańskiego pancernika typu New Mexico - USS IDAHO (jeśli dobrze kojarzę to czwartego w US Navy okrętu noszącego imię tego stanu). Opracowanie prezentuje wygląd okrętu z 1945 roku (a miał on już wtedy ponad ćwierć wieku służby w US Navy).

Format B5, 32 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie dwustronne wkładki za planami ogólnymi jednostki w skali 1:400 i malowaniem z lutego 1945 (okres walk o Iwo Jimę).
Wewnątrz szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:200 i 1:100, 1:50 (razem 22 strony planów + wkładki). Resztę wypełniają czarnobiałe fotografie oraz skrócone dane techniczne.
Cena detaliczna: 28 PLN (u wydawcy)

Myślę, żę jest to bardzo ciekawa pozycja dla miłośników pancerników amerykańskich (a nie tylko).
Jeśli dobrze pamiętam to wcześniej plany tego okrętu (bardzo uproszczone) zamieścił wiele lat temu modelarz (może było publikowane coś jeszcze, ale tego nie wiem).

Nie śledzę rynku modeli kartonowych 1:200, więc nie wiem czy wydano kiedykolwiek model USS IDAHO lub innego pancernika typy NEW MEXICO.
Może ktoś uzupełnić te dane?

Na początek grudnia wydawca zapowiedział ukazanie się w sprzedaży czwartego numeru Kartoteki Marynisty z opisem konstrukcji idziałalności okrętu HMAS PERTH (... tak to ten okręt który wzbudził tyle emocji ...)
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 10:34 przez Piotr K, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

PM-67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Cześć!
Ukazał się kolejny numer Profili Morskich (PM-67).
Tym razem gratka dla miłośników angielskich krążowników.
Jest nim zatopiony w 1942 roku w okolicach Krety brytyjski krążownik przeciwlotniczy HMS NAIAD (typ DIDO).

Format B5, 32 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie dwustronne wkładki za planami ogólnymi jednostki w skali 1:400 i malowaniem z 1940.
Wewnątrz szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:200 i 1:100 (razem 18 strony planów + wkładki). Resztę wypełniają czarno białe fotografie (16 szt.) oraz skrócone dane techniczne.
Cena detaliczna: 28 PLN (u wydawcy)
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Plany sš super .Mam tylko problem z kolorami . Gdzie znajdę jakšœ tabelę z odpowiednikami do F.S. lub Humbrola itp.
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Informacje o przelicznikach były juz na forum.
Spróbuj Szukaj z wpisem "przeliczniki kolorów".

Poniżej parę wybranych losowo wątków:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... +kolor%F3w

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... +kolor%F3w

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... +kolor%F3w
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

od 16 grudnia do 16 stycznia 2005 w niektorych punktach RUCH-u i niektorych EMPIK-ach bedzie dostepny tytul (juz teraz jest) z serii PROFILE MORSKIE (PM-49 Brytyjski pancernik PRINCE OF WALES). Jest to drugie wydanie tej pozycji. Zawiera fotografie, krotki opis sluzby, rysunki dla modelarzy i kolorowe schematy malowania (na IV stronie okladki). Format jak nowe Profile, 20 stron+okladka. Rysunki w skali 1:350 - nadbudowki, 1:700 plan generalny, poklad i linie teoretyczne. Czyli to samo co w pierwszym wydaniu tylko w mniejszej skali. Pozycja nie jest foliowana wiec mozna obejrzec przed zakupem. Cena 20,00PLN. Jak zwykle po wycofaniu ze sprzedazy reszta idzie na makulature. Jeszcze jest chwila czasu by sobie sprawić miły prezent świąteczny...:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Z tą makulaturą to istne świetokradztwo :cry:
Teoretyk ostatnio...
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Posiadam ten egzemplarz i mogę z czystym sumieniem powiedzeić, że warto go kupić aby wzbogacić model o elementy których projektant nie przewidział.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

PM-69

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Obrazek

Cześć!
Ukazał się kolejny numer Profili Morskich (PM-69) Brytyjski krążownik przeciwlotniczy HMS ARGONAUT (typ DIDO).
Format B5, 32 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie dwustronne wkładki za planami ogólnymi jednostki w skali 1:400 i malowaniem.
Wewnątrz szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:200 i 1:100 (razem 16 stron planów + wkładki). Resztę wypełniają czarno białe fotografie (18 szt.) oraz skrócone dane techniczne.

Publikacja prezentuje wygląd i wielobarwny kamuflaż okrętu z roku 1943.

Cena detaliczna: 28 PLN (u wydawcy)

Więcej informacji o samym krążowniku znajdziecie np. TUTAJ
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 10:32 przez Piotr K, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Tak przeglądając w/w numer nie mogę się oprzeć wrażeniu, że pan Sławomir Brzeziński idzie na coraz większą łatwiznę. O ile nic nie można wydaniom zarzucić w punktu zdjęć i rozrysowanych detali (wręcz znakomicie to zrobiono) o tyle dla ducha historii brak mi tu tekstu (po prostu nie ma go w ogóle). Profile zawierają tylko zdawkowe informacje taktyczno-techniczne i podpisane rysunki. A na okładce zamieszczono napis "Two Languages Version - Polish/English". Myślę, że wydawnictwo mogło by się pokusić o napisanie choć by 2 stron o jednostce + kalendarium służby.
Taka pozycja była by już całkiem niezłą informacją.
Może pan Sławek tu zagląda i postara się coś dokooptować....

Już wkrótce pojawi się numer o USS New Mexico stan na 1944 .....extra kolejny kolos...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ