*[Relacja/Kolej] Drezyna Tatra

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Miał to być model "na niedziele" ale nie mogłem się opanować. Podwozie prawie na ukończeniu. Teraz muszę już lecieć aby obudzić córkę, bo chciała usłyszeć jak ryby gadają ludzkim głosem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:58 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Gatomon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gatomon »

No, no ładny model się prezentuje!
:spioch: Najlepsze jest nocne klejenie!
Trzymam kciuki! :D
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Prace przy drezynie powoli się toczą. Widoczną na zdjęciu szynę przejechałem po części stykającej się z kołami papierem ściernym aby wyglądałą na wyjeżdżoną. Nie wygląda to zbyt realistycznie bo jest białe a nie srebrne więc może przejadę jeszcze po niej jasnoszarą akwarelą.

Obrazek

Wieża zaczyna przybierać kształty. Część 20g jest trochę za krótka co widać na zdjęciu. Z drugiej strony otwór w który ma wchodzić w części 16a był minimalnie za mały i musiałem go przeszlifować. Wniosek z tego taki, że wycinając otwór w części 16a należy ciąć po linii a otwór w części 20c tak aby linii nie naruszyć a nawet zostawić jakiś ułamek milimetra naddatku białego. Może wtedy część 20g będzie bardziej pasować.

Obrazek

Do pancerza przykleiłem już drzwi ponieważ przyklejenie ich gdy część 16a gdy jest płaska jest o wiele łatwiejsze niż przyklejanie do uformowanej bryły. Robiąc model z wnętrzem drzwi montuje się po sklejeniu całej bryły po uprzednim wycięciu stosownych otworów.

Widoczne spod części pancerza szare kawałki kartonu to wzmocnienie podstawki w miejscach gdzie będą naklejone szyny. Następnym razem postaram się zdusić w zarodku takie szkockie pomysły i i nie będę żałował nowego arkusza tektury aby podkleić całą podstawkę.
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 0:01 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Podstawka prawie gotowa - rogi skleję za chwilę. Szyny łatwiej przykleja się gdy można ją położyć na płaskim podłożu. I poskładany na sucho wózek. Niestety po założeniu budy będzie widać tylko niecałą połowę kół.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 0:02 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Już niedziela należało więc zabrać się za drezynę. Za dużo dziś nie zrobiłem ale może jak wstanę dzisiaj około południa uda się popchnąć prace do przodu. Skończyłem podstawkę i jestem nawet zadowolony z efektu metaliczności szyn, które po przetarciu papieram ściernym natarłem grafitem z ołówka. Nie należy tego dotykać paluchami za to ładnie się błyszczy co mam nadzieję trochę na zdjęciu widać.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 0:02 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Nemo
Posty: 66
Rejestracja: śr lis 26 2003, 22:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nemo »

Tyle wysiłku wkładasz aby uzyskać poprawny wygląd szyn, zostawiając jednocześnie badziewnie wyglądające podkłady i jeszcze gorzej wyglądającą podsypkę.
Brak konsekwencji.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Nemo - nie sądzę aby było to więcej niż 7 kilodżuli. ;-)
Przetarcie szyn papierem ściernym i natarcie ich grafitem nie zajęło mi więcej niż 7 minut. Po prostu chciałem sprawdzić jak to będzie wyglądać. A podstawkę zawsze można wymienić.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
kprzemek
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 04 2004, 16:47
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kprzemek »

Sledze z uwaga Twoja relacje, zwlaszcza, ze tak jak wczesniej pisalem rowniez pracuje teraz nad tym modelem. Szyny wyszly Ci naprawde niezle, ale chyba faktycznie warto pomyslec nad podlkadami, aby je nieco uplastycznic. Niestety nie mam aparatu wiec nie moge podzielic sie swoimi wynikami z pracy w postaci zdjec. Ale mam jedna propozycje. Warto pomysles w tym modelu nad nitami (przekonuje mnie do tego zjecie drezyny zamieszczone w opracowaniu - nity poprostu rzucaja sie w oczy). Ja na razie umiescilem je na wiezy i moim skromnym zdaniem wyglada to niezle.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3234
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

kprzemek - z czego zrobiłeś nity? Nie chcę malować modelu a w wycinance nie ma zapasu koloru. Można by w tym celu zkanibalizować jakąś plandekę z Ursusa z serii "Wrzesień '39" ponieważ kolory są chyba identyczne. Siedzę teraz nad wieżą i pomimo, że nie będę wykonywał wnetrza wyciąłem wewnętrzną część wieży aby sprawdzić jak to będzie wyglądało. Wygląda na to, że dach wieży i pierścień cz.20c powinny zostać podklejone na tekturę 1,5 a może nawet 2 mm ponieważ wysokość tego elementu jest za mała. Część ta ma także minimalnie za mały obwód. Pierścień 20c/g dobrze byłoby wkleić tak, aby widoczny na zdjęciu biały kawałek umieścić pod ckm-mem. Będzie mniej - lub nawet - niewidoczny. Ma to oczywiście znaczenie w przypadku otwarcia górnego włazu, chociaż nie sądzę aby komuś chciało się tam zaglądać z tak wielką przenikliwością aby ten błąd znaleźć. Mam już również wycięte i wyretuszowane elementy konstrukcji podestów cz.33 oraz mechanizmu zmiany toru (nazwa zaczerpnięta z opisu budowy - ciekawe jak działało to ustrojstwo ) cz.34.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 0:03 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
#$@Marcin@$#
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 14 2004, 15:18
Lokalizacja: Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: #$@Marcin@$# »

No No ładnie Ci to wychodzi Tempest :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
ODPOWIEDZ