Modele kolejowe w rozmiarze TT

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
piterek75

Modele kolejowe w rozmiarze TT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piterek75 »

Czy ktos z modelarzy zajmujących się kolejowymi kartonówkami buduje swoje modele w skali 1:120. Głównie mam na myśli lokomotywy i wagony. Wziąłem się niedawno za coś takiego i pomniejszyłem oryginalną wycinankę z TKt 48 wydaną przez Answer w rozmiarze HO. Juz w kolejce czekają następne w większości modele Zetki. Są to modele które nadają się z uwagi na to że nie są bardzo trudne i składają się ze stosunkowo niewielkiej ilości elementów. W mojej tekatce wyciąłem przestrzenie między szprychami i pomalowałem ją, dodam też kilka elementów które nie występują w wycinance. Proszę o kontakt osoby które interesuje ten temat.[/b]
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Witam
Niestety nie spotkałem się jeszcze na tym forum z relacją jakiejś budowy kartonowych wagonów i lokomotyw w tej skali.
Może właśnie z tego powodu, że żadne wydawnictwo nie wydaje w tej skali. Bo obecnie na topie jest 1:45 i 1:25. a dla mnie wymagających 1:87.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
BoBo
Posty: 47
Rejestracja: śr sty 28 2004, 10:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BoBo »

Dzień dobry :)

Ja kiedyś o tym myślałem, ale ze względu na to, że tabor musi po czymś jeździć zabrałem się za makietę, więc teraz przede wszstkim budynki.
Ale w swoim czasie zrobiłem parę samochodzików w tej skali. Jednak jak to czasami bywa, pierwsze koty za płoty :-?
pozdrawiam

BoBo
piterek75

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piterek75 »

Ciekawe czy któryś z wydawców pomyślał już o modelach taboru w tej skali. Jeżeli mogą być czołgi kartonowe w skali 1:72 to czemu nie maleńkie lokomotywy. Budynki już są ale one mają bardziej uniwersalne zastosowanie. No cóż może kiedyś sie doczekam a jak nie to nadal będę pomniejszał. Jak skończę tekatkę to napewno ją pokażę. :)
piterek75

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piterek75 »

Rzeczywiście teraz jest moda na duże modele które są bardzo piękne i takie też mam zamiar sklejać ale przeglądając któryś z ostatnich numerów KMiD w którym był obszerny artykuł o modelach kartonowych zwróciły moją uwagę modele wykonane przez Pana Kraińskiego w rozmiarze HO. Ilością elementów biją na głowę największe modele dostępne na rynku. Jeśli dla przykładu OKz 32 potrafi składać się z ponad 4000 części i na dodatek wielu ruchomych to który mu dorówna? Prawdziwe cuda robi ten Pan.
fajny koleś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fajny koleś »

piterek75 pisze:Ciekawe czy któryś z wydawców pomyślał już o modelach taboru w tej skali. Jeżeli mogą być czołgi kartonowe w skali 1:72 to czemu nie maleńkie lokomotywy. Budynki już są ale one mają bardziej uniwersalne zastosowanie. No cóż może kiedyś sie doczekam a jak nie to nadal będę pomniejszał. Jak skończę tekatkę to napewno ją pokażę. :)

Bardzo chcaiłbym jąobaczyc ponieważ też mam TT :)
Wajtok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wajtok »

Witam,

Mnie interesuje ten temat od dawna - ale jak na razie brak mi jeszcze doświadczenia. Na dzień dzisiejszy opracowuję bardzo proste modele samochodów, wagonów i lokomotyw i budynków w skali H0. Najlepiej wychodzą mi na razie budynki. Ale mam nadzieję, że niedługo zabiorę się za tabor
ODPOWIEDZ