Tiger I INITIAL PRODUCTION + blachy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Fazii

Tiger I INITIAL PRODUCTION + blachy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

Witam wszystkich

Jestem tu nowym forumowiczem i proszę was o pomoc :lol:

Pare dni temu kupiłem Tygrysa z Tamiyi (1/35) Initial (początkowa wersja produkcyja). W sumie jest to mój powrót do modelarstwa którym zajmowałem się jako mały chłopiec :D Wtedy była to amatorszczyzna, lecz teraz postanowiłem rzucić się na głęboką wodę i wykonać model najlepiej jak tylko potrafię.

Gdy zacząłem szperać po necie natrafiłem na zestawy blaszek o których nie miałem wcześniej zielonego pojęcia :oops: I tu chciałbym zadać pierwsze pytanie. Otóż jakie firmy robiące ele. fototrawione byście mi polecili? Które według was są najdokładniejsze?
Drugą sprawą jest to czy blachy do Tygrysa Early (wczesna wersja) będą w pełni pasować do początkowej wersji Tygrysa (nie znalazłem żadnych blaszek do wersji Initial :( ).
Jeśli któś mógłby wymienić różnice między wersją Initial, a Early byłbym bardzo wdzięczny.
Następną sprawą są gąsienice, które zamierzam wymienić. I tu znowu znalazłem tylko do wersji wczesnej. Czy gąsienice są identyczne w obu wersjach?
Czołg będę malował na dark yellow farbą tamiyi. Jak wykonać efekty zabrudzenia (dark yellow+black?)?

Za wszystkie podpowiedzi wielkie dzięki :!:
Awatar użytkownika
MurzynGda
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 15 2004, 23:10
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MurzynGda »

Z balch to chyba najleprzy ABER , a jak już chcesz zainwestować to dokup jeszcze toczoną lufe metalową. Brudzenie to zależy, czy chcesz robić błoto czy kurz. Błoto to szpachlówka z farbą koloru błota jakie chcesz uzyskać. Kurz to najlepiej pastele albo okurzyć aerografem.
_____________________________
Pojazdy w sakli 1/35
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

tutaj możesz prześledzić dokładnie wszystkie zmiany jakim podlegał tygrys. różnice między wersją określaną jako "initial" a "early" wbrew pozorom nie będą takie duże - spokojnie możesz stosować te same blaszki, co w moim tygrysie - przy czym pewnie nie będziesz potrzebował błotników, bo w tamyi są ok
zapraszam na Forum Historyczne
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

Dzięki za info.

Blaszki Abera już są zamówione. Po przeglądnięciu dość dokladnie ofert sklepów internetowych myślę, że to bardzo dobry wybór.
W toczoną lufę zaopatrzę się w późniejszym czasie.
A jeśli chodzi o efekt zabrudzenia, to znalazłem rozwiązanie w postaci pigmentu (afrykańska ziemia MIG PO38) firmy MIG. Kosztuje ok. 17 zł za pojemniczek. Jeśli ktoś miał z tym doczynienia, to komentarz mile widziany. A tu link do strony producenta.
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

Oprócz linka podanego przez petera znalazłem coś takiego. Może to się komuś przyda.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Nie działa...

Pozdrawiam,
Maciej
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

Sorki. Już działa
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Fazi, zanim zaczniesz wycinać blaszki, wyginać je i kleić, powiedz jedną rzecz. Czy jesteś przekonany, że dasz radę skleić swój, w sumie, pierwszy model czysto? Bez śladów kleju, bez śladów połączeń poszczególnych elementów (na przykład połówek lufy, bo metalową będziesz miał później). Z zaszpachlowanymi i wyszlifowanymi wypychaczami, dziurkami, mniejszymi większymi (prawie zawsze jakieś się trafią). Czy dasz radę pomalować to czysto, czy wiesz jak, praktycznie, stosuje się suchy pędzel, czy wiesz jak zrobić wash? I wiele, wiele innych technik?

Jeśli tak, to czekam cierpliwie na fotki czołgu.

gulus
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

I niezapomnij o telefonie do... przyjaciela ( gulusa ) :D

Pozdrawiam,
Maciej
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

gulus jeśli chodzi o moje umiejętności modelarskie to nie masz się co zamartwiać. Sporo doświadczenia zdobyłem zajmując się od kilku lat Warhammerem Fantasy Battle. Dla wtajemniczonych zbieram Imperium ;-) Takie techniki jak "suchy pędzel", "mokry pędzel" washowanie opanowałem bardzo dobrze. Takie rzeczy jak szpachlówka również nie są mi obce, a ślady keju nie występują wogóle.
Mam tylko obawy co do elementów fotorawionych z którymi nie miałem dotychczas żadnego kontaktu. Jak narazie prace nie ruszyły na dobre ponieważ czekam na paczkę, a druga sprawa to praca i co za tym idzie - mało wolnego czasu.

Pozdro
ODPOWIEDZ