*[Relacja/Czołg] T-34

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Czy na łaczeniach płyt będą spawy? Wydaje mi się, że na wieży są. Powiedz czym je robisz? Wikolem?
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Są porobione wikolem. Widać je będzie jednak dopiero po pomalowaniu (i wikol i papier są białe).
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Zdecydowałem się wreszcie pomalować gąsienice. Nie jest to takie łatwe, a już na pewno czasochłonne. Zacząłem od pomalowania wszystkich ogniw pojedynczo bazowym kolorkiem Humbrol 67 - 3 godziny. Potem połączyłem ogniwa w taśmy - 2 godziny. I efekt:
Obrazek
Nie wygląda to specjalnie. Jedna warstwa, nie pokryła do końca, ale to wystarczy.Dalej zabawa w pobrudzenie ich trochę. Ponieważ nie lubię zardzewiałych, więc musiałem z tym uważać. Na całość poszedł "wash" z plakatówki i wody (proporcje jakieś 1:20) najpierw z ciemniejszego brązu, potem z jaśniejszego.
Obrazek
Wyszło jakbym pomalował żółtym, ale to wina skanera. Przekłamuje barwy. To co wygląda na żółte w rzeczywistości jest beżowe. Ale to i tak za jasne. Więc kolejny "wash" tym razem z czarnej akwareli (takie zwykłe farbki szkolne).
Obrazek
To już lepiej wygląda. Nie wiem czemu, ale ciemne kolorki po skanowaniu są w miarę naturalne, ale wszystkie jasne i błyszczące jeszcze bardziej rozjaśnia i wybłyszcza, co daje znacznie większy kontrast niż w rzeczywistości.
Wystarczy o skanerze. Aby skończyć malowanie przydałoby się jeszcze przetrzeć suchym pędzlem miejsca, które się ścierają. Użyłem metalizera Model Master STEEL.
I oto efekt końcowy.
Obrazek
Zdjęcie jest znacznym powiększeniem, do tego wybłyszczone są miejsca pociągnięte metalizerem. W realu różnice są bardziej stonowane, a metalik nie wygląda tak biało, lecz wpada bardziej w szary. Zobaczcie choćby jak wyszła szpilka - niestety niczym innym do robienia zdjęć na razie nie dysponuję. Lepsze jakościowo zdjęcia dopiero po dorwaniu się do cyfrówki (znając życie po skończeniu modelu).
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Dzięki spotkani warszawskiej sekcji Konradusowej i uprzejmości Batonusa obecny stan prac nad "kaczorkiem"

Obrazek

Pozostało dokończyć malowanie, skleić podwozie do kupy (na zdjęciu jest tylko złożone bez kleju), liny holownicze.
Obok widoczny T-27 i niemiecki 37mm pak Yarisa.
Awatar użytkownika
_TONY_
Posty: 279
Rejestracja: sob paź 11 2003, 18:51
Lokalizacja: Lębork

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _TONY_ »

A ten pak to samoróbka czy z wydawnictwa??
==============
.:LIFE IS BRUTAL:.
==============
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

To ponoć jest surówka modelu (pomalowana), który może niedługo gdzieś się ukaże. Bliżej nie wiem.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

No to po raz ostatni wywołuję relację z czeluści forum, żeby zaprezentować efekt końcowy. Udało mi się dorwać kolegę z cyfrówką:))
A więc zdjęcia (to co jest esencją relacji).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Dalej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I ostatnie 6 zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uprzedzając pytanie do zdjęcia nr 15 - widoczne smugi to efekt oświetlenia. Po prostu położony lakier matowy nie do końca idealnie jest rozłożony (malowanie pędzlem) i światło padając pod specyficznym kątem tak to wyeksponowało. Na pozostałych zdjęciach nie ma takiego efektu.

Dziękuję z kibicowanie i proszę o uwagi, konstruktywną krytykę i życzę miłego oglądania.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Model po prostu Pierwsza Klasa :!: .
ODPOWIEDZ