Tiger I INITIAL PRODUCTION + blachy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jak tak, to w porządku, po prostu nie wspominałeś o tym wcześniej, stąd moje uwagi.

gulus
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

Witam

Mam do was pytanko. Nie wiem jak powinno wyglądać połączenie przednich płyt. Tak jak na zdjęciu z widoczną szczeliną (może trochę mniejszą), a może powinno się to zaszpachlować aby powstała jednolita płyta ze spawem.

Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ja tylko w kwestii technicznej: nie znam regulaminu witryny missing-links, ale wiele innych nie chce by bezpośrednio linkować ich fotografie. Jeśli w ich regulaminie nic o tym nie ma, to w porządku, bezpieczniej jest jednak podać tylko linka do odpowiedniego zdjęcia.

gulus
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Witam,
Przed przystąpieniem do działania warto poczytać na temat konkretnego pojazdu. Wybrałeś najbardziej popularny model czołgu. Wszyscy którzy zaczynają tę zabawę kleją Shermana, T-34 albo Tygrysa :lol:
Plusy sa takie że na temat Pz Kpfw VI znajdziesz mnóstwo materiałów.
Oprócz strony Krzemka na którą jak widzę już tarfiłeś polecam zdecydowanie monografie wydane np. przez Wydawnictwo Militaria, Trojcę lub Kagero.
Tam znajdują się BARDZO DOKŁADNE opisy poczszególnych pojazdów, plany w skali 1:35, wzory malowań itp. Mogą być pomocne dla kogoś kto zaczyna.

P.S. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia pokazujące pierwsze efekty Twojej pracy.
Fazii

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fazii »

gulus na przyszłość będę wiedział jak postąpić ;-)
A co do książki, to rzeczywiście będę musiał się zaopatrzyć w takową.
Siatki na grille w wykonaniu Abera są niewymiarowe. Ciekawe jak sprawa wygląda z siatkami Eduarda.
ODPOWIEDZ