Star 266 na początek

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Pamiętaj, że narzędzia narzędziami :) ale zawsze staraj się zbierać różne rzeczy, których możnaby użyć do modelu, np. kawałki drutów, nakładki na śróbki czy nawet siateczki po czosnku albo coś podobnego :D (ja używam siateczki do łączenia styropianu przy strukturze), nigdy nie wiadomo co się może przydać :D :D

Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

jest jeden problem w sklepie modelarskim nie było latarni :( toteżkupiłem sobie ursusa z tankietką TK-3 ale jak tak patrze na to teraz na spokojnie w domku to chyba jest trudne :oops: dobrze ze nie kupiłem stara 266 :D bo szkoda byłoby zniszczyc taki piękny pojazd
moje pytanie brzmi czy warto zaczynac tego ursusa jako piertszy model czy odłozyc go na później i kupić cos innego na początek :?: przez neta niestety nie moge kupować :( rodzice nie pozwalaja... nie wiem czuemu :-? są staroświeccy....
pozdrawiam
Soviet
łuszczan
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 21 2004, 10:39
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: łuszczan »

Witaj :) .
Ja proponuję ci jeśli masz drukarkę to ściągnij sobie jakiś model z sieci. Jest tego bardzo dużo a niektore są nawet calkiem calkiem, a jeśli nawet zepsujesz taki model to nie będzie nic strasznego.
p.s. Jeśli szkoda ci tuszu to odrazu mówie że są różne wersje zarówno kolorowe jak i czarno białe.
Pozdrawiam.
Bóg mi powierzył honor Polaków, Bogu go tylko oddam.
Na warsztacie:Mercedes L3000
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

aha a mozna o linki prosić :D :?: podjołem sie zrobienia tego ursuska:D po jakichs 5 minutach siedzenia nad"instrukcją" stwierdziłem ze wiem o co biega w chłodnicy i zacząłem ją włascie wycinać :D a mam pytanko z innej beczki: co to jest retusz :-? :?: na jakiejs stronce w kategorii retusz znalazłem pastele olejne :-? czy nimi sie maluje te częsci kartonu które są np. białe (chodzi mi o krawędzie)??
pozdrawiam
Soviet
łuszczan
Posty: 21
Rejestracja: sob sie 21 2004, 10:39
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: łuszczan »

Dobra dosyć już tego dobrego ;-) .
Co do linków są na forum, o ile pamiętam jest taki temat "darmowe modele kartonowe''. Co do retuszu tak jest to "maskowanie" białych krawędzi kartonu. I powiem ci ogólnie co do retuszu, narzędzi itd, itd jest o tym mnóstwo na forum, właściwie od tego ono jest(kopalnia wiedzy na temat modelarstwa :lol: ). Także najpierw poszukaj sam a jeśli nie znajdziesz to służymy ci pomocą. Najłatwiej skorzystać z opcji "szukaj" w lewym dolnym rogu. I to by było na tyle.
Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłej zabawy(zarówno z szukaniem jak i klejeniem ;-) ).
Bóg mi powierzył honor Polaków, Bogu go tylko oddam.
Na warsztacie:Mercedes L3000
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

retusz to zamalowanie widocznych krawędzi i płaszczyzn moedu które są białe ale widoczne. Można to robic tym, co sie ma pod ręką. Ja używam plakatówek, bo łatwo dobrać odpowiedni kolor. Mozna też użyć krerek, farb modelarskich albo co tam sie jescze trafi.

Pozdrawiam
marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Soviet w sklepie modelarskim po prostu poproś o jakiś model dla początkujących, obejrzyj go na miejscu i zdecyduj czy ci odpowiada :D

Z czasem przechodź na większy stopień zaawansowania. :)

"Nie od razu model Stara zbudowano" :D :D :razz: :razz:
Awatar użytkownika
Soviet
Posty: 27
Rejestracja: pt cze 25 2004, 14:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soviet »

o jejku nie spodziewałem sie ze to moze byc az tak trudne :( nie podba mi sie mój wytwór :( w porównaniu do tego co zobaczyłem na tym forum.... :evil: co prawda od wczoraj zrobiłem tylko chłodnicę ale juz widze w myslach jak bedzie wyglądać całość.... :cry: ehh... czy wasze pierwsze kartonki tez były dnem :?: czy ja sie poprostu do tego nienadaje :?: (postaram sie niedługo zamiescic foto )
Pozdrawiam
Soviet
marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Pamiętam mój pierwszy model, był to Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (wiadomo dlaczego taki wybór :D ), który sklejałem zwykłym klejem biurowym. :)
Ale to było dawno, model się rozpadł, ja natomiast przez pare lat nabrałem doświadczenia i teraz jestem zadowolony z efektów moich wypocin.

Pozdrawiam i pamiętaj nie poddawaj się. :D :D :D :razz:
Awatar użytkownika
Arkadiusz JZR
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 23 2005, 13:06
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arkadiusz JZR »

jesli ktoś potrzebuje zdjęc STARA 266 zapraszam na www.galeria.strazacy.pl a muszę się spytać jakiego to rodzaju samochod znaczy w jakiej wersji nadwozia projektujesz??
pozdrawiam arkadiusz[/url]
ODPOWIEDZ