Tak powstaje RICHELIEU

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 14:52
Lokalizacja: Wschodnia Polska

hmm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg »

Witam, jestem tu nowy; będę śledził relację z Twojej budowy - tak się składa, że jestem na etapie kończenia szkieletu:)
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 14:52
Lokalizacja: Wschodnia Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg »

Szkielet Richelieu - oczywiście...
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

Tak powstaje RICHELIEU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Witam Greg, życzę wytrwałości.
Sprawdż długość pokładów w stosunku do szkieletu. :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 14:52
Lokalizacja: Wschodnia Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg »

witaj; a no właśnie, już sam szkielet nie grzeszy dokładnością... zobaczymy co będzie dalej. Na jakim etapie jesteś w budowie? A właśnie, mam pytanko: jakiego koloru powinien być reling na pokładzie? Pozdrówka:)
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

Tak powstaje RICHELIEU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Mówiąc szczerze, nie wiem. Ja zawsze maluję tak aby pasował do kamuflażu. Jeżeli w tle są nadbudówki to maluję go w ich kolorze, jeżeli jest goły pokład to używam koloru burt. Gdy okręt ma jeden kolor (Wicher Halińskiego) to wszystko jasne, przy trzech, czterech (California, Missuri) to już wolna amerykanka. Oczywiście można tego szukać w kolorowych monografiach, ale podejrzewam, że to też są tylko domysły ich autorów. :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Zdjęcie rufy wygląda bardzo interesująco...bardzo mi sie podoba...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 14:52
Lokalizacja: Wschodnia Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg »

Dzięx, pytam, bo nie jestem za bardzo wprawiony. Relingów w modelach bałem się "od zawsze", pewnie dlatego żadnego jeszcze nie dokończyłem...:)
YYYYYY ? klej się skończył... :shock:
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

Tak powstaje RICHELIEU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Po ukończeniu kadłuba pora na nadbudówki. Pierwszy poziom składa się z trzech mniejszych połączonych wspólnym pokładem. Tu powstała pierwsza trudność. Ustawienie tych trzech tak aby dały się przykryć wspólnym pokładem to prawdziwa ekwilibrystyka. Tu muszę powiedzieć, że oklejki nadbudówek bywają za długie i trzeba je indywidualnie dopasowywać. Dotyczy to całego modelu, więc należy tego cały czas pilnować. Z własnej inicjatywy wykonałem drzwi i wyloty nawiewów rozrysowane płasko na ściankach nadbudówki. Opracowanie ich nie zawiera, jednak zdjęcia modelu( wykonanego przez autora) z ostatnij strony tak.
Zdecydowałem się na rozwiązanie, że do kadłuba przykleiłem środkowy element, a skrajne połączone pokładem spardeku używam jako podstawę do dalszej pracy. Kadłub wylądował w bezpiecznym miejscu.


Obrazek
Obrazek
Środkowy element przykleiłem do góry nogami zauważyłem to dopiero po miesiącu i o poprawieniu tego nie ma co marzyć. Zresztą ten element i tak będzie zasłonięty resztą wyposazenia :oops: :cool:
Ostatnio zmieniony wt mar 08 2005, 20:23 przez kadlubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 20 2005, 14:52
Lokalizacja: Wschodnia Polska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg »

Jeśli już mowa o części centralnej okrętu, to mam wielką prośbę...
Mój Richelieu jest niekompletny. Kupiłem go po bardzo niskiej cenie - sprzedający nie był modelarzem, zbudował nadbudówkę po czym ją wyrzucił.
Ściągnąłem kilka arkuszy z częściami nadbudówki głównej, tylko nie wiem jak ustawić opcje wydruku, aby wszystko wyszło w odpowiedniej do sklejenia skali. Rozdzielczości są dość duże. Prośba: czy ktoś wie jak ustawić (np. w ACDSee) opcje wydruku czy co tam jeszcze?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

Tak powstaje RICHELIEU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Nadbudówkę dziobowę podzieliłem na dwie części. dolną i wieże dowodzenia. postanowiłem je trochę zwaloryzować. Dodałem ożebrowanie barierek ochronnych pomostów (zastępując narysowane), oraz oczywiście drzwi.Pokłady poszczególnych pomostów, są nieprawidłowo rozrysowane, przez co wystające balkoniki(stanowiące podstawę przyrządu kierowanie opl) nie są w jednej linii. Można jeszcze ponarzekać na wręgi nadbudówek (8 szt.), które powinny być identyczne, a nie są. Wykonane na nich segmenty stanowią trzon całej nadbudowy i wypada, aby były takie same.
Obrazek
Obrazek :cool:
Ostatnio zmieniony wt mar 08 2005, 20:27 przez kadlubek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ