Tornado 1/72 pytania

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
ciap

Tornado 1/72 pytania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ciap »

Witam serdecznie szanownych modelarzy!
Jestem poczatkujacym modelarzem i mam kilka pytan. Chcialbym stoworzyc kolekcje wersji samolotu Panavia Tornado, poniewaz bardzo mi sie spodobal od momentu gdy pierwszy raz go zobaczylem na pokazach, ktore mialy miejsce w Bydgoszczy pare lat temu. Chcialbym stworzyc platowiec w wersji Gr1 lub Gr3, F3 (IDV) no i moze niemieckiej marynarki. Mam w domu monografie platowca, sciagnalem z netu sporo informacji ze zdjeciami, skompletowalem niezbedne wg mnie narzedzia i chcialbym zaczac. Udalo mi sie w jednym ze sklepow znalezc kalkomanie jednego z platowcow w wersji Gr1A, ktora brala udzial w pierwszej wojnie w zatoce w ciekawym, pustynnym malowaniu (ze szczeka), podajze firmy IN-Decal. Prosilbym bym o pomoc w wyborze producenta modelu, gdyz praktycznie kazda z firm ma w ofercie ten model (Revell, Italieri, Hasegawa...), ktory jest lepszy, jak z odzwierciedleniem szczegolow, ktory bedzie latwiejszy dla poczatkujacego itp. Chcialbym skorzystac takze z blaszek lub innych elementow poprawiajacych model (moze nie przy pierwszej budowie) i tutaj tez bym prosil o pomoc, jakich producentow, gdzie szukac, jaki klej zastosowac itp.
Za wszelkie odpowiedzi lub linki z gory dziekuje. Pozdrawiam szanowne grono!
Awatar użytkownika
kubabuda
Posty: 28
Rejestracja: wt cze 29 2004, 20:34
Lokalizacja: Zachodnia Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubabuda »

W Italerce (podobno :lol: ) jest charakterystyczne pęknięcie owiewki, które sędziowie na zawodach skwapliwie wyłapują. Ale nie wiem, nie miałem potworka w łapkach :-?

A ta pustynna, zębata wersja-Mig Eater(Migożerca?),mam gdzieś cuś o niej. Jak wpadnie ktoś z cyfrakiem, to podeślę foty. Tyle, że z tym może być problem. Ale spróbuję..
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

72-ka to normalnie nie moja skala poza dwoma modelami , ktore na pewno pojawia sie kiedys na forum. Do tej pory niedostepne w 48 -ce a i w 72-ce to nowosc. Ale nie o to chodzi. Jedno na co moge zwrocic uwage to to , ze Revell i Italerka to pewnie te same wypraski :!: :?:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Hasegawa... jak w dym!
Mam trzy Tornada wlaśnie Hasegawy w tej skali - nie sklejone bo w tzw. międzyczasie
zmieniłem skalę :D
Te modele deklasują konkurencję. Też mnie Tornado "kręci" więc długo szukałem.
Krótko: linie podziału, wymiarowość, wnętrze kokpitu, kalkomanie są bezkonkurencyjne.

Pozdrawiam,
Maciej
ODPOWIEDZ