*[Relacja/Okręt] Okręt podwodny ORP Wilk

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

Widzę, że statystyka podskoczyła (ponad 200 odwiedzin ostatniej strony od środy) :lol:
Prace idą dalej naprzód i widać kolejne efekty. Śruby skończone i czekają na swoją kolej. To jak dotąd najmniejszy element, który zrobiłem (prawie 3 godziny na dwie sztuki). :wooow:
Rufa po szpachlowaniu i szlifowaniu jest cool. I nie użyłem zbyt wiele szpachli (wbrew temu, co krakał Kopciu na 3 stronie :chytry: ). Technika była taka: na kadłub nakleiłem profile oddające kształt rufy (widać je bo wychodzą spod szpachli), potem kilka warstw szpachli (kupiłem taką w OBI - niecałe 10 zł a szybko twardnieje i łatwo się szlifuje), szlifowanie, cyjanoglut (widać na zdjęciach jak elegancko zalał szczeliny) i znów szlif. Efekt przeszedł moje oczekiwania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 23 2005, 17:21 przez Marpie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

A tutaj kadłub po pierwszym malowaniu dna - w końcu nabiera kształtów. Tylko nie bardzo wiem jakim kolorem malować. Farba Pactra A51 (kolor rdzawy) - ta co użyłem - chyba za ciemna. Wymyśliłem też taki kolor A21 (Hull Red) ale też jest ciemny no i chwilowo nie było w sklepie. A Insignia Red moim zdaniem będzie za jaskrawy. Może Dark Red A06?
No i przy malowaniu Pactrą wyszedł kolejny błąd - poszycie uległo miejscami lekkiemu sfalowaniu, bo farba poszła bezpośrednio na karton bez gruntowania. Na przyszłość (1) trzeba zagruntować cyjanoglutem i (2) lekko oszlifować jeszcze przed malowaniem. Pewnie gadam truizmy, ale uczymy się na (własnych) błędach.

Obrazek

A to szpachla
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 23 2005, 17:22 przez Marpie, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Noooo! Teraz rufa jest bardzo ładna :spoko:
Jak zamierzasz odwzorować na niej pokrywy minowe?
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 868

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Marpie napisał:
No i przy malowaniu Pactrą wyszedł kolejny błąd - poszycie uległo miejscami lekkiemu sfalowaniu, bo farba poszła bezpośrednio na karton bez gruntowania. Na przyszłość (1) trzeba zagruntować cyjanoglutem i (2) lekko oszlifować jeszcze przed malowaniem. Pewnie gadam truizmy, ale uczymy się na (własnych) błędach.
Czy to znaczy, że całość kadłuba chcesz gruntować klejem cyjanoakrylowym? Taką dużą powierzchnię??? Nie jest to chyba najlepszy pomysł - ten klej nie jest najlepszym przyjacielem człowieka (trujący) - sądzę że lepiej gruntować pod malowanie Pactrą np. lakierem bezbarwnym Humbrola - lub innym na osnowie innej niż woda. Ja sprawdzałem gruntowanie gęstym Humbrolem - dobrze się potem szlifuje dla usunięcia fuzli. A po malowaniu Pactrą nic nie faluje. A przede wszystkim nie miałem objawów jak przy używaniu cyjanoglutów w większych ilościach - łzy ciekną mi w takich razach jakbym sobie wtarł cebulę w oczy.

pzdr Grzegorz
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

Pokrywy już są, tylko nie zrobiłem zdjęć. Po prostu są wycięte z kartonu i przyklejone.
Zastanawiam się nad uchwytami, bo nie wiem czy były. W innych modelach,których zdjęcia znalazłem na forum, raz są a raz ich nie ma.

Tu są
Obrazek

A tu nie ma
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 23 2005, 17:23 przez Marpie, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Z uwagą będę śledził twoje postępy przy budowie Wilka. Sam umęczyłem Orła i mogę powiedzieć, że budowa kadłuba w przypadku okrętu podwodnego wymaga nieco więcej zachodu niż przy łajbie nawodnej. Wszyscy ci kibicują w twoich zmaganiach więc tylko tak dalej.
Awatar użytkownika
Marpie
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 31 2004, 23:38
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marpie »

No tak, kadłub to ciężka sprawa. Ale za to w nagrodę jest mniej planktonu na pokładzie. Jedno, góra dwa działa, parę pachołków, kiosk zwykle bez bulajów :lol:
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Rufa jak ta lala do tego wyostrzona na maksa.

gulus zamglony
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Nawet niemiałem pojęcia jakie cuda można zrobić z tego okrętu. iedyś juz go kleiłem, ale to było dawno, i nie wyszedł zbyt dobrze. teraz pod wpływem Twojej relacji zdobyłem następny egzemplarz i jak przyjdzie odpowiedni czas to postaram się zrobić wilka chociaz w połowie tak dokładnego jak Twój model

Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

No całkiem nieźle Ci to wychodzi :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ