Jak poczernić złoty łańcuszek?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

lisu pisze:Słyszałem, że włożenie złota do octu lub trzymanie go w przepoconej rece powoduje taki efekt ale to trzeba sprawdzic, ja tego w praktyce nie stosowałem.
Byłeś blisko, tak reaguje srebro a nie złoto
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Jeżeli niemożliwość malowania wynika jednie z obawy przed "zalepieniem" oczek to twierdzę, że malowanie jest jak najbardziej możliwe. Wymaga jedynie dobrego odtłuszczenia i ........ dobrego aerografu (i zapylenie nim).
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Wedle słów znajomego: rozgrzanie złota powoduje jego zciemnienie, jednorazowo może nie dać odpowiedniebo efektu, trzeba by rozgrzewać kilkakrotnie. Złoto powinno być dosyć długo rozgrzane do cemno wiśniego koloru. W efekcie daje to barwe brozowo-czarną, zależy od rodzaju złota.

Inna metoda to oksyda do złota, na gorąco - trzeba by się udac do złotnika, lub jubilera, nie wszyscy to mają. Nie pomylić z oksydą do srebra, ta na złoto nie działa.

gulus papug
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Trzeba się udać na bazar. Kupić złoty łańcuszek w okazyjnej cenie. Po paru dniach poczernieje jak nic... ;-)
greg0r

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greg0r »

Witam
Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale metoda Gulusa jest najlepsza.
Kierownika też :lol:
Można tez spróbować amoniaku, ale to raczej działa na srebro.
Ja jakiś czas temu miałem dostęp do galwanizerki do złocenia. Jak pamiętam, gdy użyłem tego i nastawiłem na max napięcie zasilające spowodowało, że zamiast pozłocenia po chwili wyszła brzydka czarna plama. Można poszukać może w twoim mieście też ktoś to ma. Na każdym urządzeniu tego rodzaju można osiągnąć taki efekt, trzeba tylko wiedzieć jak, albo dać do obsługi jakiemuś laikowi;-)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ