[pytanie] Mińsk MM 10-11 '86

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

[pytanie] Mińsk MM 10-11 '86

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

Mam takowe pytanko. Mam w planach wykonanie Mińska z MM (86 rok) i uwage moją przykłuło malowanie tego okrętu w wycinance. Pokład startowy jest... zielony... o_O Nie rozumiem tego. Jeśli to jest prawda, to wytłumaczcie biednemu gimnazjaliście czemu zrobili pokład zielony?! No a z tego co przegladalem zdjecia ktore mam na chacie, to to zielony nie jest... Raczej przypomina podłoże takie jak Bóg przykazał.. w kolorze asfaltu ciemnego.
Druga część mojego pytania dotyczy malowania. Czy ktoś potrafiłby zaproponowac jakich kolorow użyć do pomalowania go? Moim zamysłem jest nie robic go z wycinanki tylko przeskalowac na 1:200 (jak robic flote, to w jednej skali, nie? :) ), takze kolory chcialbym bardziej rzeczywiste zastosowac.
Trzecie pytanie. Jak ktoś go sklejał to zapytam z ciekawosci co jest zwalone ;), coś być musi i pytam gdzie ewentualnie uwazac.
Thx za odp z góry. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sys
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 25 2004, 22:25
Lokalizacja: Trzcianka/Piła/Wlkp.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sys »

ogólnie model skleja się całkiem dobrze;)... niedawno go wykonałem,i z uchybień jakie pamiętam to nie pokrywające się wręgi z poszyciem,za krótkie burty... naprawde więcej "grzechów" nie pamiętam ;-)...ale jeżeli mogę Ci doradzić to nie ma co przeskalowywać tego modelu :roll: . Lepiej wykorzystaj Noworosyjska z FlyModelu :cool:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Cześć, jestem teraz wtrakcie sklejania Mińska. Ze zdjęc które pociadam wynika ze kolory są takie jakie być powinny, pokład startowy nie jest z asfaltu tylko prawdopodobnie z jakiejś kroplowanej blachyKlik! . A jeżeli był czarny to tylko miejscami i to jako zabrudzenia. Zgadzam sie z tym co napisał Sys, modelu niewarto przeskalowywać, wszystkie detale musiałbyś wtedy zrobić od nowa i do tego powstały by Ci nowe problemy z pasowaniem cześci.

a tutaj coś co może Ci sie przydać:
http://www.navycollection.narod.ru/ship ... fotos.html
http://wunderwaffe.narod.ru/Magazine/MK ... /index.htm
http://hp3000.empireclassic.com/minsk/minsk.html - duuudo detali
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

zgłasza sie trzeci co popełnił Mińska :-)

Dla mnie problemem były kiepskie rysunki, na krótych nie widać było wszystkich części. Opis wogóle do bani.
A najgorsze, ze częśc elementów to fantazja autora modelu. Mam na myśli głównie ten największy radar i komin.

Skalować nie warto, w 1/400 jeszcze jako tako wygląda.

Kolory są OK. Pokład startowy był faktycznie zielony
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
PKDeath
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 18 2004, 22:00
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PKDeath »

Kat666 wielkie dzieki za zdjecia. Sam bym do nich nie doszedl bo nika gda :D pa ruski :D Co do skali to jeszcze mam duuuuuuuuzo czasu do niego, więc myślał będe jeszcze, a co do burt, to w ogole chcialem go piankować i szpachlować, wiec tak jakby mi to juz by wisiało :) Co do Noworosyjska, problem jest natury dostania tego modelu podobnie jak Saratogi, więc narazie mysle o wszystkim. Dzieki za pomoc.
PS Ci na Orionach to wielkiego problemu nie mieli z zobaczeniem tego Mińska nawet w najgorszym sztormie, z 10000 metrów :razz: Taki zieloniutki buahahaha. Ci zza Buga są naprawde zabawni
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Kemot pisze: A najgorsze, ze częśc elementów to fantazja autora modelu. Mam na myśli głównie ten największy radar i komin.

Skalować nie warto, w 1/400 jeszcze jako tako wygląda.

Kolory są OK. Pokład startowy był faktycznie zielony
Kemot masz rację co do tej nadbudówki i komina, a także radaru.
I uważam, że właśnie dlatego należy go przeskalowywać po to żeby móc usunąć te niedokładności.
Ostatnio zmieniony czw mar 17 2005, 21:28 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Owszem, można spróbowac poprawić te babole, ale wcale niekoniecznie potrzebne jest tutaj przeskalowywanie (no chyba że z Noworyjska do 1/400)
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ