[projekt grupowy] Samoloty Mikojana

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Po pierwsze, do Andrzeja: miałem totalny pad komputera, okazało się, że padł mi twardy dysk i jakiś czas nie będzie mnie na komunikatorach.
Po drugie: cena około 80 zł, za dwa arkusiki z kalkomaniami, wydaje mi się horendalną, w związku z czy, chyba zrezygnuję z tej wersji malowania - miecznik, a wzmę jakieś pospólstwo, chyba, że ktoś się złoży ze mną na tą kalkomanię Albatrosa?

gulus podnoszący się po padzie
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

gulus a nie możesz sobie tego miecznika namalować sam na podkładzie do robienia kalkomani?
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Dobrze że wybrałem kartonówkę (12 PLN). Nie będę miał dylematu jakie wybrać malowanie ;-)
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

ergie pisze:gulus a nie możesz sobie tego miecznika namalować sam na podkładzie do robienia kalkomani?
Nie potafię, a może ktoś z forumowiczów potrafi?

gulus z lekką nadzieją
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Moje plany co do MiG 21 MF szlag trafia. Wymiotło wszystkie, polskie klakomanie do niego. Nawet do 21 bis już nie widać. Co tu robić, co tu robić. Jedyna nadzieja, że do końca września coś się pojawi.

gulus informacyjnie
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

Gulusku a jaka to ma być skala tego Twojego MIGa?

Wyślij mi info mailem albo na forum jako PW, bo inaczej zapomnę :))
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Obrazek
Miga już zakupiłem. Ma trochę poprzesuwane kolory. Kabina z Gomixu w drodze.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

moglbys pokazac jakies skany ze srodka wycinanki? tez bym chetnie skleil Miga
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jeżeli to ten to pamiętając zmagania młodego człowieka z modelem radzę przemyśleć - czy nie trzeba by dodatkowo podklejać poszyć - wychodzą dosyć miękko.
gawenda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gawenda »

Witam
Sklejam (z przerwami na inne modele) MiGa 21 z Fly Model, mam na razie gotowy kadłub. MiGa z GPM widziałem sklejonego u mojego kuzyna. Zdecydowanie polecam Fly Model (przepraszam GPM, który bardzo cenię). Jest on wykonany o wiele bardziej szczegółowo. Jest tak zrobiony, że można go kleić w dwóch wersjach: uproszczonej i złożonej. Opcjonalnie są zaprojektowane : ruchome stery i lotki, ruchomy stożek , otwierane dodatkowe wloty powietrza i hamulce aerodynamiczne. Dość szczegółowo wykonane wnęki podwozia, wnętrze kabiny, dysza wylotowa (wtryskiwacze dopalania, końcówka wału silnika, 'listki' dyszy wylotowej), np. stożek wlotowy w GPM jest wykonany w formie prostego stożka, w Fly Model ma charakterystyczne załamanie. Kadłub w ogóle sprawia wrażenie bardziej plastycznego, oprofilowanie niektórych agregatów jest 3-wymiarowe (w GPM płaskie). Na korzyść GPM przemawia imitacja napisów eksploatacyjnych. Malowanie GPM ma połysk, we Fly Model jest matowe. Zresztą moim zdaniem oba modele mają błąd w malowaniu, wersje MF nie miały szachownicy na kadłubie. Przejrzałem setki zdjęć (specjalne wydanie Aeroplanu z CD o Migu i inne) i nigdzie nie znalazłem MF-a z szachownicą na kadłubie. Co do tego z Fly o numerze 8706 to nawet pytałem na lotnisku w Malborku, gdzie jakiś czas stacjonował. Na modelu z Fly-a też jest skopane godło 62 pułku. Z szachownicami poradziłem sobie w ten sposób, że je wyciąłem i na ich miejsce wkleiłem fragmenty ze skrzydeł (w modelu są dwie pary z ruchomymi lotkami i ze stałymi). Można to zrobić nawet tak , że są zachowane linie podziału poszycia. Co do sklejalności obu modeli to myślę, że oba są poprawne, ten u kuzyna (GPM) wyglądał na dobrze sklejonego, a i ja (Fly Model) nie napotkałem na żadne problemy. Zważywszy na moje umiejętności mam zwyczaj kupować dwa egzemplarze modelu który sklejam. Jeden z nich jest wydrukowany dobrze, ale drugi ma poprzesuwane kolory. Do tego modelu też można kupić kabinkę.
Pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ