*[Relacja/Artyleria] SiG-33

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
messer
Posty: 721
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Ethelfrid pisze: mam za gruba igle i nit zajmyje wiekszosc paska co jest calkowicie niezgodne z orginalem
Nie no chłopie, w stolycy aptek jak mrówków, wyjdź na chwile z domu, kup sobie pare igieł ( żaden wydatek-kilka groszy za sztuke) i spróbuj zrobić te nity porządnie, naprawde efekt jest lepszy niż tłoczenie. Tu masz opis jak sie do tego zabrać : KLIK
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Kolejne sprawozdanie z moich nieszczesnych prac. Na zdjeciach wyglada gorzej niz w rzeczywistosci ale to wynik troche blyszczacej farby ktora dziwnie zalamuje swiatlo. Udalo mi sie skleic lawetę. Yaris mial racje ze części 1 B i D trzeba podkleic tektura 1 mm a nie brystolem, bo nie bedzie pasowac passek oklajajacy calosc. Rowniez cześć 1 k jest zadluga o ok. 4 mm ale to latwo naprawic
Messer nie bij ale nity jednak tlocze, nie udalo mi sie tak zrobic igly jak mowiles, nie mam dostepy do odpowiedznich narzędzi

Pozdrawiam
Ethelfrid

Obrazek
Obrazek
P.S
Zyczcie mi powodzenia bo mi tragicznie idzie :D
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:01 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam
oto kolejna porcja fotek z moich prac nad Sigiem. prace ida powoli ale coz juz wiem za robienie modelu malowanego w calosci bylo bledem gdyz troche mnie to demobilizuje. a po drugie cos mam napad dysfunkcji modelarskiej i wszystko mi sie w rekach rozpada hehe

dla tych co beda robic ten model w standardzie uwaga na czesc 2b L i P wymaga ona dużego retuszu

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ethelfrid
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:02 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

oto dalsza czesc mojego modelarskiego monologu. ukonczylem prace nad tylnia czescia lawet i calym zestawem uchwytow i innych dodatkow. teraz zaczyman walczyc z celownikiem i drobnymi dodatkami w przedniej czesci dziala.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Ethelfrid
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:03 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam ponownie.
Prace trwaja ale juz niestety zwolniły, bo skończyły się ferie.
PRzy wykonaniu nowych elementów nie napotkałem większych niedoróbek wiec nie bede się o tym rozpisywał.

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:04 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Przepraszam za mala przerwe w relacji ale niestety cyfrak odmowil posluszenstwa :( , ale juz baterujki sie laduja i moze dzis wieczorem uda mi sie wrzucic fotki mojego dziwolaga, bo SIga to to malo przypomina ( jest troche krzywe, ale wiekszosc byla klejona w lozku z gorączka ponad 38. taka mala wyrwa w zyciorysie na 2 tygodnie hehe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

To znowu ja :razz: oto fotki z obecnego stanu prac na Sigiem. troche mizernie mi wyszedl ale niestety brak skilla, w pewnym momencie musialem sobie wmowic ze robie w standarcie a nie maluje to zaczelo lepiej wychodzic hehe. Ale nie bede przynudzal. Powiem tylko ze osoby, ktore beda sklejac ten model w standarcie powinny uwazac na czesci ktore sa zwijane w rurki, gdyz karton na ktorym jest model wydrukowany jest kiepskiej jakosci ( moim zadniem) i bardzo ciezko sie owo dranstwo zwija - karton sie rozwarstwia w czasie zwijania. jak juz wczesniej pisalem roznego rodzaju paski sa troche za dlugie niz trzeba wiec tez trzeba o tym pamietac. Jednak samo odwzorowanie modelu w wycinance mimo pewnych brakow przy zawieszeniu, ktorych niestety nie uzupelnilem, jest moim zdaniem zadawalajace.Ale nie bede juz przynudzal, jesli macie jakies pytania to walcie smialo, krytyka tez jest mile widziana chodz jestem swiadomy krzywizny modelu, ktora jest niestety wina zlego sklejenia lawety, czego juz niestety nie udalo mi sie naprawic.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Ethelfrid
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:05 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Jeszcze jedna fotka :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn mar 21 2005, 23:06 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragon34
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 24 2004, 21:50
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dragon34 »

W tym stadium budowy...pytanie nie na czasie,ale trudno...
Nity robiłeś przed,czy po wycięciu części?
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Nity tloczylem po wycieciu czesci co niestety bylo glupim pomyslem, po na tak ciniutkich paseczkach grozilo to ich przerwaniem, jesli bym mocniej przycisnal.Teraz pracuje nad przerobieniem starego skanera na podswietlacz ale prace sa w fazie koncepcji.Ale moze to pomoza hehe
ODPOWIEDZ