*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

Bundy, zaskakujesz mnie... gotowe maszty, to nie w Twoim stylu ;-)
Jak tak dalej pójdzie to i relingi zaczniesz kupowac, czyżby leń się odezwał ? ;-)
A tak poważnie to model extra, zresztą d początku wiedziałem że taki będzie.
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Bardzo trudno jest mi orzec,
czy to plastik czy kartonowiec.

Po raz kolejny potwierdzenie wysokiej klasy, wspaniałej techniki i itd.

Model jest piekny i nie mogę się doczekać pojawienia się żagli i olinowania.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Nic dodać, nic ująć do opinii pozostałych "obserwatorów".

Bundy, mam prośbę: Czy możesz zamieszczać więcej szczegółowych zdjęć z dalszej pracy i troszkę opisać sposób wykonania danego elementu :?: Please... (jak wykonujesz bloczki, mocujesz liny, kołkownice itp.) Jeśli nie sprawiłoby Ci to problemu... Chyba nie tylko ja byłbym Ci wdzięczny, bo od kogóż mamy się uczyć , jeśli nie od mistrzów.

:D :D :D

Pozdrawiam
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Waller_Yan
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:05
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waller_Yan »

Przychylam się i popieram prośbę Jeziorka i jak myślę wielu innych obserwujących tą relację. Sam w przyszłości zamierzam "popełnić" model "Daru Młodzierzy" tego wydawnictwa. Wszelkie informacje, sugestie i zdjęcia z etapu budowy ożaglowania i olinowania w ogóle, będą więc bardzo pomocne. Tomaszu nie daj się prosić i zamieszczaj nowe foty!
Pozdrawiam! :)
Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy!
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Bundy mile nas zaskakujesz...robota first klass...powaga, oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

W ciągu ostatnich dni moje prace skupiły się na omasztowaniu. Na pierwszy etap poszedł bezanmaszt - ukończony już - następnie grotmaszt - także ukończony - a w chwili obecnej bardzo zaawansowane są prace przy fokmaszcie. Jeśli chodzi o technikę przy ich budowie to zrobiłem to może troszkę nietypowo, wykorzystałem do ich budowy gotowy zestaw masztów kupiony w GPM'. Nie chciało mi się za bardzo trasować i przeności wszystkich oznaczeń, w których miejscach powinny być umiejscowione te wszystkie pierdoły w które wyposażony jest każdy z masztów więc po prostu okleiłem je szablonami z wycinanki. Po oklejeniu masztów pomalowałem je lakierem bezbarwnym Humbrol i wyposażyłem we wszystkie te zaczepy i haczyki - czy jak to się tam nazywa ;-) . Ukończyłem już także bukszpryt, ale niestety nie wyposażyłem go jeszcze w olinowanie i siatki pod nim więc go nie pokazuję.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:12 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

To co pisałem wcześniej już nie jest aktualne - bukszpryt ukończony, troszkę się przy nim nagimnastykowałem ale skończyłem go właśnie dzisiaj. Najwięcej kłopotu sprawiła mi widoczna na fotkach siateczka, a raczej znalezienie odpowiedniej siatki aż w końcu znalazłem kawałek firanki o odpowiednich oczkach, które następnie pomalowałem farbą w sprayu.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:15 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

bardzo mi sie podoba:) a pytanie...jak wiązałeś liny do oczek?? zwyczajnie na supeł czy jakoś specjalnie??
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Wiązałem na Super Glue ;-)
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

a jeszcze coś zauważyłem, siatka bukszprytu jest mniej więcej w kształcie trójkąta, jeden jej bok ogranicza bukszpryt, drugi lina idąca od czubka bukszprytu do burt, a trzeci jest luźny...i zauważyłem że ten luźny jest niczym nie zakończony i te liny siatki się po prostu urywają...masz zamiar coś z tym zrobić? np. podkleić jeszcze jedną liną? tak napisałem, że nie wiem czy będziesz wiedział o co mi chodzi :)
ODPOWIEDZ