Niszczyciel rakietowy projektu 956 A - Besstrashny - 1/200

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Okonek juz 07.12.2004 pisze: Jesli chodzi o lancuchy to ten wiekszy podprowadzilem z modelu PT-815 ( pozniej dam mu jakis inny ) a mniejszy to znalezisko z mojej modelarskiej drobnicy .
Witaj Mundziu :D

Malo jestem tu ostatnio obecny wiec i Twoje pytanie odkrylem dopiero dzisiaj . Hmmm :roll: sam nie wiem co teraz z tym fantem zrobic . Lancuch jest faktycznie troche skrecony ale nie na tyle aby musial zostac wymieniony . Model PT-815 ( skala 1/72 ) z takim wlasnie lancuchem jako zdejmowana czesc pomiedzy slupkami relingow zajol na ME 2003 w Gdansku trzecie miejsce w klasie C 6A . Pomyslalem wiec sobie przy jego montazu , ze skoro model nie bedzie bral udzialu w ME , MP czy tez mistrzostwach domowych lub witrynowych to bedzie odpowiedni . Teraz widze , ze byl to blad . Poprzeczka na naszym forum zostala juz tak wysoko podniesiona , ze lancuchy trzeba juz wykonywac samemu i to w skali 1/200 . Postanowilem wiec , ze go wymienie na inny czyli taki jak powinien byc . Szkoda aby przy takim wkladzie pracy w inne detale modelu jego calosciowy obraz zepsul jakis lekko skrecony lancuch kotwiczny . Troche to jednak potrwa , a ze i dostep latwy wiec kiedys tam sie wymieni .

Usmiech w podziekowaniu za motywacje do poprawek.

PS.

Pojazd do podrozy w czasie - malo uzywany i na chodzie natychmiast kupie :!:
pozdrawiam
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Jędrusiu, właśnie chodziło mi o ten olbrzymi wkład pracy włożony w inne detale.

Co do tego modelu, co to trzecie miejsce zajął, to dowód na to, że sędziowie się nie popisali (skręcone łańcuszki, to wynalazki producentów biżuterii, a nie projektantów wyrobów stoczniowych). Gdyby sędzią był śp. Władysław Cichy ze Szczecina, to z takim łańcuchem, ten model nie zająłby żadnego miejsca. Ja też uważam, że model może być lepiej lub gorzej wykonany, w zależności od zdolności i talentu modelarza, ale jeżeli chodzi o prawdę historyczną, to jestem bezwzględny.

Uśmiech dla Okonka, któremuniebrakujetalentutylkohistorycznieniecosięzagubił,

Edmund
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc.
Jak powiedzialem poprawka lancuchow zajme sie pozniej . Teraz jedziemy dalej z tym co oferuje zestaw . Po wiekiem sklejaniu i podwojnym szpachlowaniu oraz szlifowaniu powstala czesc glownego uzbrojenia czyli wyrzutnie pociskow SS-N-22 . W zestawie ubylo 34 czesci i na szczescie ciagle ich liczba sie zmniejsza . Jutro stocznia zamontuje wyrzutnie po wczesniejszym nadaniu poszczegolnym cylindrom numerow na okrecie ;-)

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dzisiaj wybralem sie do stoczni ale nie wyrobilem sie na czas i przegapilem sam montaz :cry: Wyrzutnie zastalem juz na swoich miejscach ;-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn paź 03 2005, 22:51 przez Okonek, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Obrazek
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

Okonek, jak zobaczyłem te fotki to dałbym sobie ręke uciaść, gdyby nie to, że okna są czarne. Są perfekcyjne.
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Pięknie po prostu pięknie. :jupi:
Awatar użytkownika
#$@Marcin@$#
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 14 2004, 15:18
Lokalizacja: Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: #$@Marcin@$# »

SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko: SUPER :spoko:
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dla wszystkich sledzacych ta relacje ;-)

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Na warsztacie tanki a Biesstrasznyj stoi dalej w stoczni ;-) :!: .
Czyżby brak weny ;-) :?:
Rozumiem to; mnie też czasem ogarnia znużenie pod koniec budowy i pragnąłbym rozpocząć następny model.
Mniemam, że to tylko chwilowy przestój :cry: :!: .
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No to widze , ze wezwales mnie do odpowiedzi . Kurna az dziw , ze ktos jeszcze pamieta o tym temacie . Niestety ostatnio tylko duzo gadam a malo robie . Na warsztacie nie ma w tej chwili nic innego . Czasu malo , goscie z Polski , Komunia Swieta Corki itp. , itp. .... czasu malo :cry:
Ostatnio zmieniony pn maja 09 2005, 7:40 przez Okonek, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ