*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

el14
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23 2005, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: el14 »

Znowu ja sie wtrace :]. Wczoraj wpadlem do modelarskiego i przyszlosciowo (bo najpierw Puma i Flak) zakupilem Sdkfzeta (przy okazji naciagnalem sie na Kettenkrada hehe), no ale mam bardzo ambiwalentne uczucia do tego modelu, tym bardziej, ze wczesniej mialem Sdkfz 7 z GPMu, ktory wcale gorzej nie jest opracowany. Jednak od jakiegos czasu mi chodzi po glowie dioramka z Flakiem, a niestety barwa tego z sdkfzeta GPMu by pasowala do Flaka nijak. Kupilem, ale tak szczerze mowiac to opracowanie nie jest warte 27pln, wieje starzyzna. W porownaniu do obecnych modeli od Hala, czy z GPMu wypada bardzo blado. Spodziewalem sie troche wiecej, a wychodzi na to, ze model ten jest latwiejszy od Flaka oprocz oczywiscie gasienic. Ja to gasienice sobie chyba odpuszcze, cos mi sie wydaje, ze efekt nie wart bedzie takiego nakladu pracy, do tego ten ich kolor. Uzyje raczej tych z GPMu, ktore co prawda sa paskiem, ale latwo uzyc patentu z wklejem pasemka szmatki w srodek, co daje nawet mozliwy efekt. Tak wiec, mimo ze nie zaczne pewno kleic tego wczesniej niz za rok, z wielka checia bede relacji ogladac :]
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Żeby nie było, że nic nie robie wrzucam fotkę z testów tektury na koła. NIech tego co robił instrukcję do tego modelu..... <<bip>>!! W instrukcji nie jest napisane czy i na jaką tekturę podklejać elementy kół, no bo i po co :D takie głupoty wypisywać, szkoda tuszu. Koła też są tak zaprojektowane, że głowa mała. Fragment jest zaprojektowany masowo, a potem żeby to miało średnicę prawidłową trzeba to obklejać kilometrem paska, którego wymiar i tak z niczym sie nie zgadzają :D. Z moich walk z jednym tylko kołem doszedlem do wniosku ( na podstawie fotek od Hala z modelu Sd.Kfz 7/2 - układ jezdny taki sam jak u mnie ), że jedną część trzeba nakleić na tekturę 1 mm a ta samą cześć , która idzie w inna część koła trzeba już nakleić na 2 mm :D. W takim wypadku raczej nie uniknę częściowego malowania kół :( co niestety mnie bardzo boli. Jeśli ktoś sklejał ten model, albo ma rysunki montażowe do Sd.Kfz 7 z GPM proszę o jakieś wskazówki.

Dziś wrzucam nędzną fotkę z moich testów a jutro jak mi skaner odpali to wrzucę schemat problemu.

Proszę sie nie zniechęcać tą pierwsza fotką i tym co na niej jest - wycięte i maźnięte farbą od niechcenia, interesowała mie tylko grubość.

P.S z tego co widać na zdjęciach tego modelu to kilka części trzeba podklejać - czego wydawca nie napisał !!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Wszystkiego Najlepszego w okazji Świąt.

Korzystając z wolnego czasu i wczorajszych testów , postanowiłem zrobić pierwsze koło. takich zespołów jest 8 :D , a po 2,5 godzinie walki powstał dopiero jeden hehe. Aby nie przynudzać oto fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zastanawia mnie tylko czemu według części front koła jest czarny a reszta szara :D , ale tak było i tak zostawiłem.
Ostatnio zmieniony sob mar 26 2005, 17:21 przez Ethelfrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
=Szalony Doktorek=
Posty: 86
Rejestracja: czw mar 17 2005, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: =Szalony Doktorek= »

Ethelfrid pisze: a po 2,5 godzinie walki powstał dopiero jeden hehe.
:shock: 2,5 godziny
Nieźle
W takim tempie to samo wykonanie tych elementów zajmie ci całe świeta
Tak pracochłonne segmenty skłoniły by mnie do jakichś przeróbek w tych kołach
Uproszczenia czy coś takiego

Ale znając pozostałych forumowiczów to co teraz pisze jest pewnie niedorzeczne dlatego już koncze i przepraszam :lol: ;-)

Ethelfrid - Dobra robota !!


Wesołych Świąt
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam ponownie.
Prace na dziś zostały zakończone. Zrobiłem drugi zestaw kół.
Jutro zacznę prace testowe nad sklejaniem ramy, ponieważ muszę mieć mała odskocznie od kołek :D

Obrazek


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam w kolejnym dniu Świątecznej relacji. Dziś jednak skupie się na dalszych przacach nad tym typem kół. Dla zainteresowanych informacja że każde koło składa się z 18 części, a kół tego typu zostało mi jeszcze 6 :D. Obecnie trwają prace nad prefabrykantami do dalszych 6 koł. Choć leze troche brzuszkiem do góry to może uda mi się wrzucić dziś jakieś fotki kolejnych kół, chodz wiem że nie jest to narazie fascynujące. Lepiej zrobić do dziadostwo na początku niż potem kiedy człowiek zaczyna się nudzić modelem :D
Po dobraniu odpowiednich grubości tektur i delikatnej zmianie ich wewnętrznej konstrukcji , koła są dobrze sklejalne mimo iż bardzo pracochłonne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Witam

Trochę szkoda, że tyle roboty wkładasz w ten średniawo opracowany model, ale myślę, że coś z niego wymłodzisz ;)

Jak zwykle przy modelach wydanych na kredzie, radzę malowanie w całości modelu. Kolory w nim średnio pasują i ten połysk na dokładke. Malowanie kredy idzie raczej dobrze, więc może spróbujesz :)

Temat jest bardzo ciekawy więc, będe tu na pewno zaglądał
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam!

Masz rację Heliosie model jest dość średnio opracowany i strasznie pracochłonny. Ale nie wiedziałem na co sie porywam :D
Przez 2 dni udało mi się zrobić ostatnie 6 segmentów wcześniej wspomnianego typu kół. Teraz zastanawiam się jak rozpocząć prace nad ramą. oczywiści autor nie napisał że trzeba to na coś nakleić ale z rysunków widać wyraźnie , że trzeba. I tu sie zastanawiam czy dać 2 razy 0,5 mm czy 2 razy 1 mm. Ale jak skleję wersje testowa to może będę wiedział. Poniżej fotki kołek jako dowód moich prac.

Obrazek

Obrazek

3 pierwsze pary idą na wahacze natomiast ostatnia para jest montowana oddzielnie i to jest powód różnicy w długości półosi.

Pozdrawiam
el14
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23 2005, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: el14 »

hm, na stronie tam gdzie sa kolka i wiekszosc zawieszenia jest literka K i chyba odnosi sie do calego arkusza.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

hehe masz rację ale w pewnym sensie, gdyż niektóre części na tej stronie moim zdaniem muszą być jednak podklejone 2x 0,5mm, gdyż powstanie za duży ciężar co może spowodować uszkodzenie zawieszenia.
A co do ramy to jednak wybrałem opcje 2x 1mm i jestem z niej na razie zadowolony. Bardzo ciężko wycina się rożnego rodzaju okrągłości w tak grubej tekturze, ale trzeba walczyć . Dziś wrzucę fotki z moich prac , czyli szkieletu ramy po częściowym retuszu.

Pozdrawiam

Obrazek
ODPOWIEDZ