Błyskawica

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Ja również zabrałem się za Błyskawicę z MM. Wydanie z 84r. Ja postaram się go zrobić najlepiej jak mi się uda w oparciu o dostępne materiały, ale również się zastanawiam czy ten model ma coś wspólnego z okresem jego służby od 1961. Bo model nosi numer taktyczny 271. Ale szczegóły mi się nie zgadzają i to zasadnicze jak np. miotacze bomb głębinowych.
Robbek gdzie zaopatrywałeś się w plany i monografię. Również bym ich poszukał, a może mógłbym skorzystać z twojej pomocy i co nieco np. zrobić ksero.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Robbek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robbek »

PM nr 85 /Błyskawica/ i 48 /Grom/ wyszukałem na allegro jednak po ich ponownym przejrzeniu, zastanowieniu i przeczytaniu komentarzy na ten temat odłożyłem je na półkę. To samo spotkało stare wydania Biblioteki Morza - "ORP Grom" i "ORP Błyskawica gdy zakupiłem Encyklopedie okrętów wojennych - "Niszczyciele typu Grom, Błyskawica" cz. I i II. Najwięcej fotek i materiału posiadają wg mnie te ostatnie. Są do kupienia w Warszawie, w księgarni /nie pamiętam nazwy/ - róg Świętokszyskiej i Mazowieckiej.
Ponieważ zdecydowanie bardziej podoba mi się ten okręt w jego pierwotnej wersji zdobyłem jako podstawowy wzór wycinankę ORP Grom z MKF.
W wolnych chwilach dłubię nad kadłubem więc decyzję musiałem podjąć w miarę szybko /kwestia rufowych wyrzutni bomb głębinowych/. A czy to będzie Grom czy Błyskawica to się jeszcze pomyśli ;-)

Oczywiście jeśli masz ochotę coś sobie pokserować - wal do mnie na PM lub GG /2728304/. Warto jednak zakupić te monografie w oryginale - ksero powali dużo fajnych fotek.
Pozdrawiam
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Przydreptam się do tej księgarni, ale nie mówię nie jeżeli chodzi o kontakt :). Ja również dłubie przy kadłubie i chętnie z Tobą porozmawiam w sprawie tej jednostki. Może łatwiej będzie we dwóch rozwiać pewne wątpliwości. Pozdrawiam :)

PS. Co to za wydawnictwo? Kupowałeś w jakimś sklepie modelarskim czy przez internet?
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Marco_37
Posty: 26
Rejestracja: wt wrz 21 2004, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marco_37 »

Robbek pisze:Są do kupienia w Warszawie, w księgarni /nie pamiętam nazwy/ - róg Świętokszyskiej i Mazowieckiej.
Księgarnia nazywa się PELTA i to chyba najlepsze miejsce tego typu w Warszawie. Na dole księgarnia i antykwariat, a na górze sklep modelarski.
Budujemy potęgę II RP - z czwartą się nie udało....
na warsztacie: TKS
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dziękuje Marco, to blisko mojej pracy idę tam dziś na rekonesans.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Cze! słuchaj... ja osobiście nieraz zmieniam minimalnie szczególy modeli ale jezeli choczi o kolor(kamuflaez)to nic bym nie zmieniał - to w koncu okręt-muzeum
michał
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Mam do kolegów prośbę potrzebuje rysunków i zdjęć windy kotwicznej. Przerabiam model o którym wspomniałem, ale materiał jakim dysponuje nie wyjaśnia całego wyglądu windy. Szczególnie widok od strony części dziobowej.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Masz TBiU nr 6 "Błyskawica"? Jeśli nie, to mogę później coś nie coś podesłać...
pozdrawiam
Piotr
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Tak i drugi tom monografi. Mam również dwa zdjęcia z Błyskawicy, ale od strony działa po prawej stronie.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ