*[Relacja/Okręt] Biała Aurora

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

W niedzielne popołudnie, słuchając relacji z Watykanu, postanowiłem trochę podgonić Aurorę. Pomyślałem, że zabiorę się za wyposażenie pokładu dziobowego (niezbyt skomplikowane). W sumie nie ma co się rozpisywać, zdjęcia wyjaśniają wszystko. Dodam tylko, że części zwijane kształtowane były (po uprzednim nasączeniu ich wodą - pędzelkiem) na gumce do ścierania ołówków (wykałaczką a potem w palcach kijkiem do szaszłyków). Wszelkie sklejki od razu były odcinane i wszystko klejone na styk.
Jak widać jeden ze świetlików wykonałem uchylony. Mam jednak pytanie dotyczące właśnie tego świetlika. Czy należy zrobić z drutu jaką podporę dla otwartej pokrywy (jak w masce samochodu)? Czy może same zawiasy trzymają uchylony "właz" Na zdjęciach nic takiego nie znalazłem więc proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu (na pewno wykonam jeszcze kilka takich otwartych świetlików).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aha, na zbliżeniu pozamykanego świetlika widać, że bulaj zamienił się w sprężynkę, lecz zauważyłem to dopiero po zbliżeniu w makro. Nie będę tego poprawiał.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Saburo
Posty: 64
Rejestracja: pn maja 19 2003, 13:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Saburo »

Tomek świetnie, że są tacy ja Ty - co potrafią pokazać jak pracować z kartonem to znaczy nie profanować go. To właśnie pod wpływem Twoich modeli "trzymam się" mocno techniki kartonowej bo jest piękna.
Aurora i elementy na pokładzie naprawdę extra !
Battleship Bismarck - rebirth of the legend
Awatar użytkownika
Bernesco
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 05 2005, 10:07
Lokalizacja: z Katowic

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bernesco »

Witam kolegów na forum,
mimo że przeglądam relacje nie miałem okazji by móc się wypowiedzieć wcześniej.
Kemot sądzę, że przesłane zdjęcie nieco pomoże Ci w konstruowaniu kolejnych świetlików. Przedstawiona fotografia dotyczy pancernika obrony wybrzeża, bliźniaka Uszakowa- Apraskina.
Są dość widoczne podpory świetlików,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Dzięki za zdjęcie, postaram się coś podobnego zrobić w Aurorze (ale chyba po 1 podporze na klapę).
pzdr
Kemot
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Obejrzałem Twoją relację i jestem pod naprawdę mocnym wrażeniem.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Jeszcze pare takich zdjęć i Kemot dodatkowo zrobi uszczelki do tych świetlików ;-)
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

witam

no i bardzo fajnie ci to wyszlo...ale zabawy przy tym pewnie miales co nie miara!!! hehehe

ale za to masz sie czym pochwalic.
oby tak dalej, model przezentuje sie bardzo zgrabnie i kolorystycznie.
sam mialem go kuic na allegro z MM rocznik 77 ale wybralem cos innego...

3m sie i 3mam kciuki
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Co tam uszczelki...

Zaraz zacznie wytapiać szkło w zbudowanej przez siebie mini-hucie.
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Hehe nie męczcie go z uszczelkami . Tylko niech marynarzy zrobi i to jeszcze ruchomych :D
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Uszczelek nie będzie - to wiem na 100%. Natomiast co niektórzy namawiają mnie na zawiasy (oczywiście nie ruchome). Wydrukowałem wczoraj na próbę takie zawiaski. Ciut małe - dla tych najmniejszych świetlików 0,6mm na 0,8mm. Zobaczę czy dam radę wyciąć. Zresztą wydaje mi się, że zawiasy niepotrzebnie narysowane są po obu stronach klap. Zdjęcia współczesnej Aurory jakie posiadam pokazują, że na dole klap są tylko uchwyty do ich podnoszenia.

Dokonałem za to innej niewielkiej poprawki w Aurorze. Jak pewnie pamiętacie otwory do wrzucania węgla Kemot zamienił na "szklane szybki". Strasznie mi to dokuczało, aż wpadłem na pomysł wydrukowania "dekli" na laserze w 1200DPI (papier 120g/mm2). Niestety przy wycinaniu musiałem "zejść" 0,5mm średnicą w dół niż otwory, gdyż za nic nie chciał dekielek się wcisnąć do środka. Linie narysowane są kreską 0,28pt i rozmieszczone co 0,5mm.

Obrazek

<misiu> ta "stara" Aurora to rozumiem do kolekcji... No bo chyba nie do sklejania?
pzdr
Kemot
ODPOWIEDZ