Tak powstaje RICHELIEU

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Masz rację ten trap będzie prowadził na pokład, ale na razie wszystkie części są złożone na "sucho". Podczas robienia zdjęć nie zauważyłem, że się tak głupio ustawił. Z tego samego powodu dżwig się przewraca i łódki są krzywo.
Te działa mają 100 mm. 152 mm niedługo skończę i zamieszczę ich zdięcia, są o wiele fajniejsze. :cool:
Obrazek
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Masz rację z tymi kalibrami - mój błąd :oops: .
Jak będziesz montował działa na rufie na pokładzie głównym to zwróć uwagę na ich położenie. W moim reling na burcie jest za wysoki i dalmierze się o niego opierają. Na szczęście nadbudówka spasowała z wysokością i tę stronę to działa.
Podobny problem mam z działem głównym - tym bliżej wieży dowodzenia. Tam jednak przeszkadzają gniazda oerlikonów.
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Nie pisałem tylko przez tydzień, a już nie mogłem odnaleść mojego tematu. Więc, aby się przypomnieć wrzucam parę fotek. Znowu pukawki : boforsy 40 mm na swoich stanowiskach. To okrągłe powyżej stanowiska to podobno jakaś odmiana radaru do kierowania ognia. Sklejało się to całkiem przyjemnie, tylko ta ilość ponad pięćdziesiąt :shock: Wewnętrzną stronę osłony chyba lepiej pomalować, bo ta w wycinance nie bardzo pasuje :oops:
oto zdięcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek :cool:
Obrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Mam Scharnhorsta wypadało by kupić i to cacuszko.
Ładnie Ci idzie ta robota :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Właśnie robię wieże głównego kalibru. Mam pytanko :) z czego zrobić pokrowce? Armaty będą ruchome, więc materiał musi być cieniutki i elastyczny. Myślałem o folii z cukierków, ale nie jestem do końca przekonany. Jakby ktoś miał pomysł to byłbym wdzięczny.
Prawie skończyłem 152 mm, robię do nich drabinki. Jak tylko się uporam, to zamieszczę zdięcia :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

Bardzo fajnie Ci wychodzi ten Francuz. Mam go też w swoich planach, napisz jak spasowane są części bo to przecież ręcznie kreślony model. O problemach w pokładem juz pisałeś.
Awatar użytkownika
randar
Posty: 26
Rejestracja: sob kwie 26 2003, 23:55
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: randar »

Ładnie wyglądają osłony tych stanowisk, szczególnie ich górna krawędź. Widać, że poświęciłeś tym elementom sporo czasu. Czy wyobliłeś je klejem (ponalem?) ?
okręty i lotnictwo IJN... jak mam czas :)
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Zgadza się! Do zalania krawędzi użyłem kleju CR. Dobrze się nim kleji, ale jest "wikolowaty" i ma związane z tym wady! ;-)
Co do spasowania części to niestety nie przedstawia się to najlepiej, na szczęście często są za duże i łatwo to poprawić. Gdy zaczynałem relację to planowałem wyliczać wszystkie zauważone błądy. Teraz zmieniłem zdanie, uważam, że model jest tak ładny, że te potknięcia można darować. Na pewno nie jest to model dla ludzi wchodzący dopiero w modelarstwo. :cool:
Syjek jestem pod wrażeniem tempa i jakości twojej pracy.
Ponawiam pytanie o pokrowce na armaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Oto obiecane zdjęcia artylerii średniej. Są dwa rodzaje wież: ze stanowiskiem p-lot i bez, dlatego niektóre zdjęcia są podobne. Ale sąda, że wszystkie warto obejrzeć. :cool:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To na razie tyle, resztę wrzucę niedługo co by odgrzebać wątek, bo strasznie szybko znika z pierwszej strony. W produkcji mam 380 mm.
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Spojrzałem na te zdjęcia i dopiero spostrzegłem, że wyszły jakby były czarno-białe. Wydaje mi się, że to efekt użycia czarnego tła, bo w aparacie nic nie przestawiałem. Następnym razem użyję innego koloru, może wrócą kolory?!! :razz:
Albo dokończę relację w odcieniach szarości. :twisted:
Obrazek
ODPOWIEDZ