USS Wasp CV7 - budowa od podstaw

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Tak obserwuje te zmagania i coraz bardziej mam ochote zmalowac cos podobnego. Na dzis bedzie to ktorys z lotniskowcow klasy Essex. Tyle ze bez porzadnej literatury (jak np. Warship Perspectives o Essexach...) nie podchodze do tego.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
Sztafek
Posty: 83
Rejestracja: wt mar 08 2005, 11:27
Lokalizacja: Brzezinka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztafek »

hej origami. piszę wcześniej żeby potem nie zapomnieć
wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Szczęścia i pomyślności w życiu i pracy a co najważniejsze wielu wypasionych modeli
pozdro
_________________
na warsztacie SCANIA T144
S.Z.T.A.F.E.K.-->Synthetic Zeta Technician Assembled for Fighting and Efficient Killing
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Sleepwalker: ESSEX, ESSEX, ESSEX!
Nareszcie ktoś zająłby sie tym tematem. Okręt piękny, poza tym temat samograj dla wydawnictw. GPM wydało Saratogę i za chwilę mieli już Lexingtona. Tu gdyby ktoś chciał to wydać może zrobić z tego serial nawet do 24 jednostek (różne malowania/okresy) a jeśli dodać do tego powojenne konwersje, to nawet nie chce się liczyć.

Sztafek: Dziekuję pięknie za życzenia.
Mam nadzieję, że Wasp będzie rzeczywiście choć troszkę wypasiony. To mój pierwszy tak duży model i w ogóle pierwszy projekt.

A żeby nie było, że się lenię. Okleiłem już prawie całe poszycie. Została część rufowa. Właściwie już bym skończył ale taka piękna pogoda, że żal było w domu siedzieć.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Skończyłem oklejać część podwodną. Ster i śruby zrobię w dalszym etapie aby nie uszkodzić ich podczas prac stoczniowych.
Teraz wracam do hangaru, wkrótce pojawi sie też pokład dziobowy, no i powoli również burty.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt maja 24 2005, 19:13 przez origami, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Prace powoli ale idą naprzód. Przybył pokład dziobowy i rufowy - narazie bez kolorów, bo mam małą awarię drukarki.
Wkrótce tylny pokład działek przeciwlotniczych i może jakieś instalacje już na pokładzie dziobowym. Póki co niewiele będzie się działo w hangarze - muszę go jeszcze trochę przekombinować.
Może będę musiał zacząć przygotowywać pokład lotniczy, bo wbrew pozorom część ta ma duży wpływ na obecne prace w hangarze.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Przygotowałem warstwę podkładową poszycia. Burty będę oklejał paskami, podobną techniką, jak ma to miejsce w modelu Lexingtona GPM.

Obrazek
Ostatnio zmieniony wt maja 24 2005, 19:14 przez origami, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Pieknie wychodzi. Skad masz rozklad blach na poszyciu? O ile pamietam to w PM tego nie ma, no chyba ze mozna cos z fotek wydedukowac.

Co do Essex'ow to padlo na Bunker Hill, ktorego kamuflaz musial przyprawiac konserwujacych go marynarzy o chroniczna bezsennosc. Ruszam ze zbieraniem materialow.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Sleepwalker: Rozkład blach na poszyciu to efekt pracy z kalką techniczną. Elementy najpierw nanosiłem na kalkę, później z kalki na papier, przymierzałem czy pasuje, docinałem w miarę potrzeby i przyklejałem. Pewnie w Rhino poszłoby dużo szybciej i łatwiej, ale jakoś nie chce mi się uczyć programu, który w darmowej wersji pozwala jedynie na 30 zapisów a wersja komercyjna ma sens tylko dla zawodowych projektantów.
Niezły ból głowy mam ze wspomnianymi paskami, którymi chcę okleić kadłub. Pewnie skleja się to fajnie w Lexingtonie, ale zaprojektować je tak żeby szły równolegle i żeby kamuflaż ładnie się pokrywał to już trochę bardziej skomplikowana sprawa zwłaszcza dla takiego projektanta–amatora jak ja. No, ale słowo się rzekło – trzeba robić.
Bunker Hill? Super! Faktycznie ma trochę zakręcony kamuflaż. Mam trochę materiałów, mogę Ci podesłać, daj tylko namiar gdzie.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Warship Perspectives o Essexach zamowione... Za materialy bede wdzieczny. Floating Drydock z USA ma zestaw planow USS Wasp z listy wynika ze dosc szczegolowych.

Za materialy bede wdzieczny. Jesli to skany to prosilbym na maila, jesli paper version, to obgadamy to jeszcze.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Warship Perspectives? Widzę, że poważnie zabierasz się do tej budowy. Książka bardzo dobra i szczegółowa, choć dość drogocenna.
Opracowanie, które mam to "Essex Class Carriers in action", daleko jej do książki, którą zamówiłeś ale jest tam parę przydatnych drobiazgów. Szczegóły możemy obgadać mailem.

Czy te plany Waspa o których piszesz to plany CV7 czy CV18?
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
ODPOWIEDZ