*[Relacja/Okręt] ORP GENERAŁ HALLER

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Prace idą z lekka do przodu,czego dowodem poniższe fotki :D .
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 08 2005, 17:36 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Herbaciany czy możesz podać mi numery kolorów farb Pactry których używasz do malowania burt i pokładów. Jeżeli to już było to przepraszam, ale nie szukałem.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Mistrzu. Pokaż z łaski swojej zdjęcie całości z nadbudówką.
Dzięki
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Super fajowe! :D
A te osłony bocznych pomostów nie były aby brezentowe?

http://www.geocities.com/walkacz/Haller_wrak.jpg
Ostatnio zmieniony śr kwie 20 2005, 13:53 przez Waldek K, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Piterski- farba szara do burt to nr.A38,farba do pokładu to nr.A51 (rust).
Waldku K- miałem z tym dylemacie, na zdjęciach z przed przebudowy widać brezent.Po przebudowie jest gładka powierzchnia z umocowaną nazwą okrętu. W planach modelarskich występuje po zewnętrznej stronie wzmocnienie w postaci kratownicy i nie ma wzmianki, co do brezentu w tym miejscu. Zaryzykowałem i zrobiłem według wycinanki.
Bazyl-kilka zdjęć na Twoje życzenie.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 08 2005, 17:40 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

:D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 08 2005, 17:41 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Suuuper. Dzieki
Waldku przykładam się do prośby Bartosza.
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Zdjęcie już zlinkowałem, sorki.
Herbaciany, wg mnie na zdjęciu wraku jest brezent (widać odciśnięte słupki relingu), a ten prosokątny otwór, to miejsce po tabliczce z nazwą. Oczywiście Twoja "modernizacja" też jest fajna ;-)

Pozdrawiam
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

Jeżeli można to myślę, że niekoniecznie musi być to brezent. Cienka blacha, szczególnie w czasie nalotów i bombardowań mogła nieco ucierpieć w ten sposób. Myślę, że okręt w porcie "sieczony" seriami z myśliwców powinien nosić na brezencie ślady uszkodzeń. Przyznam że nie widzę takowych (mój wzrok oraz jakość zdjęcia nie pozwalają mi na to).
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witam!
Co do boków to chyba zostawię jak jest.Zmiana na brezęt może się skończyć tragicznie :D .

Dziś coś, czego trochę się bałem-relingi. Po pierwszych próbach chyba nie jest tak źle?

Rys.1- na wiertełko 0,5 mm nałożyłem nasadkę dystansową (izolacja z cienkiego drucika),dzięki temu wiercone otwory miały te same głębokości. Przycięte słupki wkleiłem w otwory, następnie okleiłem relingiem poprzecznym.Odległości ustalałem na oko.
Rys.2- w celu poprzycinania słupków na jedną wysokość (mimo wiercenia takich samych otworów i słupków przyciętych na jednakową długość-były różnice wysokości) zrobiłem małe urządzono. Dzięki niemu mogłem spokojnie działać obcinarką.
Rys.3- Ostatnia faza to góra relingu. Wyprostowany drucik przykleiłem do pierwszego i ostatniego słupka na jednej ściance. Następnie poprzyklejałem słupki środkowe. Pincetą zagiąłem drut pod kątem 45 stopni i znowu ostatni słupek na klej a potem środkowe. Dochodząc do łuku zaginałem i przyklejałem po kolei.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 08 2005, 17:05 przez herbaciany, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ