*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Chyba za mocno wierzysz w moje umiejętnbości.
Pociąłem sobie palce i zamalowałem pół świata ale jedna z 3 rur jest zamontowana. reszty narezie nie robie bo musi być najpierw silnik na miejscu , a on nawet jeszcze nie powstał :D

Oto co mi wyszło. widać łączenia i wylot też wyszedł badziewnie. Ale cóż nie miałem nigdy doczynienia z takim czymś. I chyba lepiej wygląda niż płaskie !! Pocieszające jest to że odgóry i tak nie będzie widać hehe
Aha i zamontowałem rure jak w oryginale a nie jak proponował projektant modelu. Czyli rura idzie górą a potem w dół i prawo a nie jak wg. projektanta dolem w prawo i ciut w góre :D
Pocieszające jest to, że model sdkfz 7/2 wykonany na stronie Hala nie ma wogóle tych rur :D przynajmiej przy silniku. Fotki tego co ja zrobiłem nie dali ( czyli albo nie ma albo dali płaską hehe :D )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Czy jest jeszcze mżliwość żeby wymienić line holowniczą na grubszą i najlepiej szarą? Coś mi się wydaje ze ta jest odrobinke za cienka jak na przemoszenie takich obciązeń :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Niestety się nie da :( żałuje teraz że nie kupiłem stalowej linki odpowiedniej wielkości, jak miałem możliwość.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

OK nie będę przynudzał więc wrzucam fotki ponad 10 godzin mojej pracy. Straszna trauma :D Ale koła napędowe są . Teraz prawdopodobnie rozpoczne prace nad gąsienicami , któe są bardzo złożone a w przerwach chyba zrobię łożę silnika i sam silnik. Ale jeszcze muszę pomysleć.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam po małej przerwie.
Obecnie prace trwają nad częściami gąsienic. Wycinam i wycinam, i jeszcze będę musiał powycinać ale dziś zaczne juz pierwszy retusz i powoli zabiorę się za montarz. Konstrukcja jest dość skomplikowana (* ilość części) ale nie jest trudna w montarzu. Mimo, iż probne ogniwa wyszły mi średnio, to już załapałem co i jak i jeśli czegoś nie pomyle z rozpędu ale z roztargnienia to powinno wyjść ładnie. Jak coś wyprodukuję to pokązę fotki. Aha i ogniwa robię w standarcie, co jest dodatkowo bardzo męczące( ogrom retuszu)

Pozdrawiam

]
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Trwają powolne prace nad ogniwami . Sklejam elementy ale dla potrzeb prezentacji zrobiłem 3 ogniwa ( jedno niepoełne :D ) Oto one

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Ogniwa świetne, paluszki lizać !

Ale, tak z czstej ciekawości, ile czasu średnio trwa zrobienie takich trzech ogniwek? A dwa, ile (tak około) musisz ich jeszcze wykonać?
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Markusie ogniwo robi sie pojedynczo 30 minut ( z retuszem ), a jak sa prefabrykanty to troche szybciej. Obecnie mam ok.11 ogniw i prefabrykanty do ok 15. Dzięki Bogu nie jest to czołg i ogniwa sa jakoś strasznie duże w tym modelu , zatem na stronę idzie ok 52 ogniw co daje razem 104 . Wiec nie jest aż tak żle. Najgorsze jednak , że chce je zrobic w standarcie co w ogniwach nie jest takie proste , a i tego zbytnio nie widać , szczególnie od środka i spodu ( wieć jak cos pomyle do wiem gdzie je dam hehe :D )

Pozdrawiam
Ethelfrid
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Po zrobieniu ok.12 ogniw prace zostały wstrzymane :C . moja psychika tego nie wyrabia. Z powodu braku czasu wolnego prace ostatnio bardzo zwolniły. ALe jka dzis się zmobilizuję to może uda mi się wykonać cos nie wymagającego dużej ilości czasu :D. Jak będą jakieś widoczne efekty to wrzuce fotki, ale narazie proszę o cierpliwość . Model musi być skończony do 1 Sierpnia :D
Markus
Posty: 164
Rejestracja: czw kwie 22 2004, 20:47
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Markus »

Ethelfrid pisze:Model musi być skończony do 1 Sierpnia :D
A co takiego będzie się wtedy działo? Mam nadziję że pośpiech nie wpłynie negatywnie na jakość, bo szkoda by było ;-)
Jak zachować pokój, pozostaje niestety tajemnicą wojskową.
http://s2.darkpirates.onet.pl/c.php?uid=61266
ODPOWIEDZ