*[Relacja/Okręt] ORP GENERAŁ HALLER

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Slayer666
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 07 2005, 22:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slayer666 »

PIIIIĘĘĘKNE !!!! Brak słów.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Herbaciany chyba przez ciebie skoncze z modelarstwem i bede sobie na scianei wieszal fotki twojego modelu aby przypomniac sobie ze jestem kaleka modelarska
Pieknie !!!!!!!
leyek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leyek »

:shock: Brak mi słów

A teraz do rzeczy : W pewnej książce (nawet ją mam) znalazłem obraz hallera i co zauważyłem, brezent był zawieszony i zajmował 1/2 scianki od dołu (tej co wczesniej na zdjeciu) , wsiał też na wysokości okienek nadbudówki po lewej i o prawej stronie, nasada komina była czarna

Książka to "Flota spod Biało-Czerwonej" Jana Piwowońskiego. Jeżeli można się sugerować obrazkiem to hmmm... (dla tych co książkę mają str. 276) Jak będę u qzynki to sie postaram zeskanować

Mam pytanko : Czy masz już w planach jakiś następny model ??
Awatar użytkownika
Bartek_st
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 24 2003, 9:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek_st »

Piękna robota
a że tak zapyam jakiego rodzaju drutka używasz i jakim klejem go kleisz ?
"Moim Honorem Jest Wierność"
Trój Kolorowa Krew
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Mnie szczęka nie wypada,przyzwyczaiłem się do wysokiego poziomu jaki prezentujesz.Detale dopieszczone,farba "położona" profesjonalnie,szkoda że nie zdecydowałeś się na pełną wersję tzn.z częścią podwodną.Odwzorowanie powierzchni morza po którym płynie okręt jest bardzo trudne,obawiam się że bedzie to słaby punkt tego wspaniałego modelu.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Kopciu, z powodu awarii serwera poginęły fotki z wielu relacji, w tym zdjęcia morza po którym "płynie" Gen Haller. Zapewniam Cię, że imitacja fal jest wykonana po mistrzowsku (zresztą jak cały model) i na pewno nie będzie go szpecić.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Ech.Kopciu-dwie strony wcześniej (oczywiście tej relacji) widać wodę znakomicie.Ale jakby co to daję linka: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... &start=260
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Nie użyłem słowa szpecić.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Herbaciany jestem pełen podziwu dla Twoich zdolności :shock: .
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

Witam!
Bazyl-rury komunikacyjne zrobiłem z drutu w koszulce, koniec rury (większej średnicy) to koszulka z grubszego drutu i pierścień z cieniutkiego drucika.
Leyek-jeśli chodzi o brezent to chyba masz rację, niestety w planach wygląda to jak blacha i tym się sugerowałem. Chciałem to przerabiać, ale zniszczyłbym prawdopodobnie nadbudówkę. Ratuje mnie to,że na niektórych zdjęciach jest on chyba lepiej naciągnięty, bo powierzchnia jest gładka. Chyba,że po modernizacji zastosowano tam faktycznie blachy?
Bartek_st- drut pochodzi z transformatorów, silniczków, ten na relingi (cieńszy 0,4mm)to jakaś część z telewizora,(grubszy 0,5mm) to drucik zakupiony przez mojego dziadka w sklepie dla pszczelarzy, pierwotnie służy do naciągania na ramki. Klej to cyjanoakryl (Kropelka, Super glue itp.)
Kopciu-masz rację, że powierzchnia wody nie jest najlepsza. Co prawda ma być tylko tłem dla modelu, ale jak sobie poczytałem i pooglądałem sposoby tworzenia wody to wiem, że to prawie oddzielna dziedzina modelarstwa. Trzeba wiele poznać, od sposobu rozchodzenia się fal ich załamania poprzez stan morza względnie oceanu aż do koloru. Niemniej jednak jestem z niej zadowolony, zawsze to jakieś morze.

dziś oświetlenie-lampy to wkład od długopisu(pusty pomalowany od środka) reszta to karton.Dolna fotka to nieudany pomysł na lampy,ten który zastosowałem jest zgodniejszy z oryginałem.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw wrz 08 2005, 16:58 przez herbaciany, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ