Profile Morskie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Właśnie tego najbardziej mi brak w PM.
Modelarzy też czasem interesuje choćby krótka informacja o jednostce...

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Obrazek

Cześć!
Ukazał się kolejny numer Profili Morskich (PM-70) zawierający plany włoskiego lekkiego krążownika MUZIO ATTENDOLO.
Czyli jest to szczególna gratka dla marciox1616 prezentującego na naszym forum relację z budowy kartonowego modelu tego okrętu w skali 1:400 (wydawnictwo JSC). Myślę, że plany tego okrętu zainteresują również inne osoby.

Format B5, 32 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie dwustronne wkładki za planami (1:400) i jedna kolorowa wkładka z malowaniem.
Wewnątrz, jak zwykle, szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:200 i 1:100 (razem 13 stron planów + wkładki). Resztę wypełniają czarno białe fotografie (24 szt.) oraz skrócone dane techniczne.
Publikacja prezentuje wygląd i wielobarwny kamuflaż okrętu z roku 1941.

Cena detaliczna: 30 PLN (u wydawcy)
Ostatnio zmieniony wt mar 22 2005, 10:33 przez Piotr K, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

żeby nie było tak całkiem słodko....powiem, że znowu nie ma ani słowa historii czy opisu losów jednostki :evil:
Myślę że za 30 PLN można by oczekiwać trochę słowa pisanego....jak tak dalej będzie to chyba wymówię prenumeratę...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Eeee tam Vivit, przecie na okładce jak byk stoi, że to wersja dwujęzyczna. Coś więc jednak musieli napisać i to w dwu językach!!! :lol:
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

PM-71

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Obrazek
Cześć!
Dostałem ostatnio kolejny numer Profili Morskich (PM-71).
Tym razem jest to cos dla miłośników dużych okrętów gdyż zawiera plany amerykańskiego pancernika USS NEW MEXICO.

Format B5, 32 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie dwustronne wkładki za planami (1:400, 1:200) i jedna kolorowa wkładka z malowaniem.
Wewnątrz, jak zwykle, szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:200 i 1:100 (razem 18 stron planów + wkładki). Resztę wypełniają czarno białe fotografie (16 szt.) oraz skrócone dane techniczne.
Publikacja prezentuje wygląd i wielobarwny kamuflaż okrętu z roku października 1944 roku.

Cena detaliczna: 30 PLN (u wydawcy)

W kolejnych numerach maja się ukazać plany brytyjskiego niszczyciela HMS Onslow (PM-72) oraz francuskiego krążownika liniowego(?) Strasbourg (PM-73).
Dla mnie osobiście szczególnie ciekawe będą plany francuskiego pancernika. No i może kiedyś doczekam się wydania obiecanych planów Richelieu...
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Obrazek

Prenumeratorzy otrzymali właśnie pocztą kolejny numer Profili Morskich oznaczonych numerem 72. Zeszyt przedstawia Brytyjski niszczyciel HMS ONSLOW z roku 1942 w kamuflażu.

Gratka jest tym większa, że plany jednostki są w skali 1:100 i 1:50. Zatem dla kogoś kto chciałby wykonać ten model zeszyt ten będzie nieocenioną pomocą.

Cena detaliczna 30 PLN.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3280
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

http://www.profilemorskie.home.pl/promocja.htm

Mam nadzieję, że jeszcze trwa. Właśnie zamówiłem 10 sztuk różnych pływadeł.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

promocja trwa do końca wakacji...

lub do wyczerpania zapasów :-)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr K
Posty: 153
Rejestracja: śr sie 25 2004, 9:53
Lokalizacja: Poznań

PM-73

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr K »

Obrazek
Cześć!
Ukazał się kolejny numer Profili Morskich (PM-73).
Tym razem jest to kontynuacja teamtyki z wcześniejszego numery, czyli kolejny niszczyciel brytyjski HMS ORBI.
Format B5, 30 strony czarno białe + lakierowana kolorowa okładka oraz dwie wkładki za planami (1:400, 1:250) i jedna kolorowa wkładka z malowaniem a 1941 roku.
Wewnątrz, jak zwykle, szczegółowe plany poszczególnych elementów okrętów w skalach 1:100 (razem 16 stron planów + wkładki). Resztę wypełniają czarno białe fotografie (12 szt.) oraz skrócone dane techniczne.

Cena detaliczna: 30 PLN (u wydawcy)
pozdrawiam

Piotr
------------
W budowie HMS GRANADO 1:96 Shipyard
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3280
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

No i promocja się skończyła za to rozpoczęła się procedura równania ceny do ceny w ełronach. Cena detaliczna 1 zeszytu wynosi obecnie 40 PLN. W sklepie internetowym www.gpm.pl są jeszcze zeszyty po starych cenach co skłoniło mnie do zwiększenia zapasu makulatury w zamian za zmniejszenie stanu konta w banku.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ