powolne powstawanie wolnolatajcej gumówki by Jaroslaw

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

powolne powstawanie wolnolatajcej gumówki by Jaroslaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

no jak w temacie, ogólne założenie:
- to ma latać

wstępny odręczny projekt (paint górą ;-) ), jak na razie powstały płaty skrzydeł i kawałek "wału napędowego"; pomocy! sam nie dam rady, dobra rada i wsparcie duchowe mile widziane :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 30 2005, 7:41 przez Jaroslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ohoho, tu będę często zaglądał. Sam myślę o budowie czegoś takiego. :) Na razie kupiłem parę metrów gumki. :)

P.S. Ogólne. :)
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

1 rada: Staraj się aby było to jak najlżejsze, bo jak nie to będziesz musiał wydłużać skrzydła ;-)
2 rada: buduj z balsy (ewentualnie "kadłób" to może być sosenka lub coś podobnego).
3 rada: lepiej najpierw poszukać projektu i zrobić go wg. rysunków niż prosto z głowy bo w wielu wypadkach powstają nieloty :)

P.S. Mam w domu zrobiony samolot przez mojego dziadka wg. własnego projektu. Jest to model halowy wiec bardzo delikatny. każde wyciągnięcie z pudełka to operacja przy zamkniętych oknach i drzwiach. Każde chuchnięcie może połamać skrzydła. Najcięższą rzeczą jest oczywiście guma.
P.S.2 Mam książkę o budowie modeli klasy ORZESZEK i znalazłem fotke modelu RWD-6 z silnikiem na CO2 o poj. 6mm3 i wadze(cały samolot gotowy do lotu) 6 GRAMÓW :!: :!:
Children

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Children »

Ja tez mam ksiazke o modelach wolno latajacych jest tam tez o modelach z napedem gumowym wszystkie dane techniczne, wymiary,jak zbudowac i wszystko co potrzebne do zrobienia samolotku wiec jak czegos bedziesz chcial wiedziec to pisz. ;-)
staszkov

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: staszkov »

Hehe ja zzaczynałem od takich modeli, a teraz śmigam modelami RC zajefajna zabawa, szczególnie ze spalinówkami.
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

chciałem zakupić na allegro książke o budowie modeli z zapędem gumowym K. Łapińskiego klik

objaśnienia co do mojego rysunku:
- kółko żółto czarne to środek ciężkości doprowadzone niebieską strzałką
- fiolet - guma
- czerń - drewno
- czerwień - płaty skrzydeł
- zieleń (ewentualnie) "knot" - taki sznureczek pomaga utrzymać równowage
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Knot? Hmm... nigdy nie słyszałem o czymś takim w gumówkach. Wiem, że knotów używa się w szybowcach wolnolatających po to aby nie poleciały za daleko.
Eless
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 21 2004, 20:25
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eless »

moim zdaniem guma do kocna , a nie do skrzydel
KLIK
- zapraszam, taka mini relacja...:)
Jaroslaw
Posty: 110
Rejestracja: czw paź 28 2004, 21:37
Lokalizacja: Nidzica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaroslaw »

w sumie to z tym knotem głupi pomysł... ale będzie lepiej, jak na razie nie mam nic więcej
odszedłem dawno ale myśle nad powrotem, nie wiem z jakim modelem ale milczeniem odpokutuje moją nieobecność
ODPOWIEDZ