*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

4 sierpnia wyjezdzam na rok i nie zabieram ze soba modeli, przynajmniej tak planuje , ale znajac zycie to zabiore ale juz nowy projekt aby nie narazac niepotrzebnie zaczetego modelu :D. Pospiechu nie bedzie bo nawet nie mam ostatnio kiedy rozlozyc warsztatu :C
Awatar użytkownika
=Szalony Doktorek=
Posty: 86
Rejestracja: czw mar 17 2005, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: =Szalony Doktorek= »

Hmm
Wyjazd na rok :shock: :shock:
Bez ciebie będzie tu dosyć smutno

A co do modelu jak tam postępy w pracach
Dawaj nowe fotki :evil: :twisted: albo :kiler: :kiler: :bojka: :bojka:
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Widze ,że stosujesz metody represyjne Doktorku :D
Mi też będzie smutno, ale komputer będę mial ze sobą , tylko nie wiem czy uda mi się zabrać warsztat :D
Prace idą powoli gdyż mam okres pisania prac rocznych :C
Oto fotki części , która mi najgorzej wyszła., czyli silnika. Jest on jeszcze nieskończony ale podpresją daje fotki hehe
Popełniłem błąd , że jedna strone wyciąlem po krawędzi czarnej a drugą za krawędzią, co dało bardzo widoczny przechył okleiny :C
Ale człwoiek uczy się na błędach ( tak mnie Doktorku tym pomyslem z malowaniem swojego modelu zdenerwowaleś ) :D
Porblem rozwiąże zamykajac maskę ze strony usterki. Wszystko na zdjęciach ( słaej jakości robionych z bliska w ciemnym pokoju ) nie jest sklejone ( tzn silnik do ramy i to coś co robi za podwozie :D )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Prace dziś powoli ruszyły. Zrobie tele ile mi się dziś uda. SKupiam się teraz na wykonaniu dalszej części układu wydechowego. Jest z tym troche roboty , gdyż płaskie rury, jak już pisałem mało mi się podobają i robie od podstaw rury okrągłe. Prace idą powoli bo jest dużo przymiarek i docinania oraz malowanie humboltem ( farba musi wyschnąć nim zaczne montować ). Aha co do silnika to oprócz rur jest on już skonczony i zamontowany. Uwało mi się go zamontować , chodz były małe kłopoty w wpasowaniem w go w nadwozie , gdyż sporo elementów wystaje i sie zaczepiały :D Problem sprawiały osie przenosząca napęd na koła napędowe gąsienic . musiałemn ostro lawirować aby to am wepchnąć hehe. Jeśli uda mi się dziś ukończyć układ wydechowy to zaczne robić przednie zawieszenie i koła. Jak coś będę miał ciekawego to wrzuce więcej fotek :D teraz tylko dwie jako dowód , że coś robie :d

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam po krótkiej przerwie. Idzie weekend , wieć pewnie znajde troche wolnego czasu na prace nad modelem. Postaram się wykonac przednie zawieszenie . Co do układu wydechowego to został pomyślnie ukonczony ale bynajmniej nie wygląda tak jak planowałem , dlatego nie będę eksponował kiczu modelarskiego . Gdzieś go ukryje w następnych fotkach.
Rury wykonałem z malowanych patyków do szaszłyków, owalne są ale nadanie im odpowiednich wymiarów i wpasowanie tego wszystkiego przerosło moje możliwości, trzeba było został przy płaskich rurach :D
Po krótkim namyśle pokaże jak się NIE POWINNO robić układu wydechowego i może to kogoś zniechęci do głupich pomysłów :D

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
=Szalony Doktorek=
Posty: 86
Rejestracja: czw mar 17 2005, 16:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: =Szalony Doktorek= »

Ethelfrid co ty ???
Rury wyglądają dobrze ( nie marudź )
Jak ja bym to miał robić to by to wyglądało raczej dużo gorzej

Kontynuuj dzieło bo bacznie je obserwuje
:D :twisted:
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Brak czasu i jeszcze raz brak czasu. ALe co nieco udalo mi sie w ten weekend zrobic , wiec wrzucam fotki ,aby mnie nie skasowano hehe. Za 3 tygodnie koniec sesji i bede mial czas na przyjemności .
Oto przednie zawieszenie, bez kół i osi , ale zawsze cos hehe :D

Obrazek
Obrazek
kl-9

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kl-9 »

pięknie ci wychodzi ten model może kiedys moje będą wyglądały równie fajnie..... :)
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Dzięki za miłe słowa. To jest pierwszy model przy którym naprawde się staram , ale niestety brak czasu :(
Ale może do soboty zrobie koła przednie i wrzuce fotki.
P.S kupiłem niebieskie kartki bo jakaś moda na fotografowanie na niebieskim tle to ja też spróbuje hehe
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam !
Prace trochę ruszyły, bo musiałem odreagować.
Wykonałem przednie zawieszenie oraz koła a wszystko razem umieściłem już na swoim miejscu. Wygląda to tak :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przechył wynika z nierówności podłogi , bo jakimś cudem wyszło mi ruchome zawieszenie :D

P.S jakieś komentarze mile widziane , bo czuje się głupio w moim monologu.
ODPOWIEDZ