*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Riurik
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 25 2003, 16:48
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Riurik »

Prawdziwe CUDO! REWELACJA!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Można by powiedzieć : JAK ŻYWY :D
Piękna robota
podziwiam zapał do robienia ruchomego olinowania
Awatar użytkownika
Madolo
Posty: 45
Rejestracja: wt mar 08 2005, 10:22
Lokalizacja: Grecja obecnie Tripoli - na dluzej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Madolo »

:wooow: NIE- to jest NIE możliwe aby ludzka ręka wykonała to, TAKIEE CUDO...... :shock:
Brak słów,.......... słów UZNANIA.....
Pozdrawiam z Grecji
Vito
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 20 2005, 14:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vito »

Cześć Bundy!
Wszystko ładnie i pięknie, ale mam nadzieję, że to
nie jest koniec Twojej relacji i po konkursie w Kruszwicy
nastąpi ciąg dalszy.
Jestem bardzo ciekawy, co pokażesz na temat wykonania
żagli. Sądząc po Twoich dotychczasowych pomysłach
będzie co oglądać. :shock:

Pozdrowienia
Witek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Oczywiście że nie jest to koniec relacji; w tej chwili obserwuje, podglądam, analizuje i testuje różne techniki wykonania ożaglowania ale na razie żaden z uzyskanych efektów nie jest dla mnie zadowalający i tylko marnuje materiał, z takim trudem zresztą zdobyty. Na pewno pokażę co udało mi się osiągnąć, ale w tej chwili troszkę odpoczywam i zbieram siły do nadchodzącego konkursu w Kruszwicy ;-)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Bundy- nie wiem jak inni :) ale ja napewno bylbym bardzo wdzieczny gdybys rozne techniki po krótce opisal... nawet te ktore nie dają zadowalających efektów :) następcy mogliby oszczędzic sporo czasu dzięki Tobie :D
pozdrawiam :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Jestem pełen uznania dla Twoich umiejętności. Oglądanie tak wykonanego modelu to wielka przyjemność. Mam nadzieję, że będzie mi dane obejrzeć model w realu.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Postanowiłem pokazać wam jedną z metod jaką być może zastosuję w przypadku wykonywania żagli, ale zacznijmy od początku.
Jak powszechnie wiadomo połączenie brytów materiału to nic innego jak założenie kawałka materiału na inny kawałek materiału i przeszycie tego kilkoma ściegami za pomocą nitki o przeważnie kolorze takim jaki ma szyty materiał; a więc chodzi o to, że z dalszej odległości tego szycia czy też ściegu nie będzie widać, będzie natomiast widać ciemniejsze miejsce w którym złożony jest materiał do przeszycia. Przez kilka dni stosowałem różne meteody by uzyskać taki efekt ale żaden nie zadowalał mnie na tyle by go móc zastosować w moim modelu. Postanowiłem więc spróbować ze zwykłą farbą w kolorze białym czyli takim jak sam materiał na żagle. Taki właśnie efekt pokazujęwam na fotkach poniżej.
Pierwsza fotka pokazuje po prostu białą kreskę na materiale, taką jak zgrubienie w miescu szycia brytów w oryginalnych żaglach

Obrazek

druga fotka to ten sam kawałek materiału ale w innym oświetleniu

Obrazek

czy wykorzystanie takiej techniki będzie wystarczające ?
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:25 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
kumoch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kumoch »

Bundy mam pytanie:
w czym przechowywałeś swój model do tej pory? Była to jakaś szklana gablota, folia, czy może pozostawiłeś go bez żadnej osłony? Przypuszczam, że jednak go czymś osłaniasz przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych (kurz itp.).
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Czesc Bundy!

Ale numer! Na ponad 300 fotografi zaglowcow (album pt: SAILING SHIPS), okolo polowa to zdjecia zaglowcow z rozwinietymi zaglami. I tylko dwie fotki gdze widac miejsce szycia brytow, tak jak pokazales na pierwszym zdjeciu. I teraz uwaga...Jednym z tych dwoch jest wlasnie DAR MLODZIEZY.

Dar Mlodziezy reprezentuje Dziewiec fotografi z roznego okresu. To z laczeniem brytow widzianych w postaci bialych kresek pokazuje rowniez idealnie czyste zagle. Mysle, ze wlasnie idealna czystosc zagla uzasadnia obecnosc bialej kreski.

Na pozostalych fotografiach gdzie zagle sa odrobine brudne, laczenie brytow widac w postaci lekko ciemniejszej kreseczki. Natomiast podswietlone od tylu daja wrazenie bardzo ciemnej krechy.

Moja odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: Jak najbardziej , SUPER.

Pozdrawiam!
Piotr
ODPOWIEDZ